logo

Murat Büyükkucak, iyzico CMO’su Oldu

iyzico CMO’su Murat Büyükkucak

iyzicoda CMO görevine Hızlı Tüketim Ürünleri (FMCG), Tezgâh Üstü Piyasalar (OTC) ve Telekomünikasyon Sektörlerinde deneyimli olan Murat Büyükkucak getirildi.

Murat Büyükkucak Kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Murat Büyükkucak, daha sonra London School of Economics’in Siyaset Bilimi Departmanı’nda yüksek lisans programını tamamladı. Büyükkucak, son olarak, Vodafone Türkiye Kurumsal İş Birimi’nde Pazarlama Direktörü olarak görev yapıyordu.

İş yaşamına Starcom Mediavest İstanbulda Stratejik İletişim Planlama Sorumlusu olarak başlayan Murat Büyükkucak, ardından Kraft Foods Türkiyede Marka Müdür Yardımcısı, The Coca-Cola Companyde Kıdemli Marka Müdür Yardımcısı ve Marka Müdürü, Novartis Consumer Healthde Marka Müdürü, British American Tobaccoda Kıdemli Marka Müdürü ve Marka Planlama ve Enformasyon Müdürü olarak görev yaptı. 2013 yılında Vodafone Türkiye Kurumsal İş Birimine Büyük İşletmeler & Kamu” Segmentinden Sorumlu Pazarlama Kıdemli Müdürü olarak katılan Büyükkucak, Yarına Hazırım” lansmanında aktif olarak rol aldı ve 30un üzerinde büyük işletmenin Vodafone İş Ortağım çatısı altındaki iletişim çalışmalarına liderlik etti. Büyük işletmelere ve kamuya özel Dijitalleşme Endeksleri”nin ve Vodafoneun ilk Akıllı Şehir Crowd-sourcing projesi olan “Şehir Sizin” platformunun lansmanlarına imza attı. Büyükkucak, 2 sene boyunca 3.000in üzerinde katılımcının ağırlandığı “Vodafone Dijital Dönüşüm Zirvesi”ni de hayata geçirdi ve segmentin pazar payının ve servis gelirlerinin büyümesine katkı sağladı.

Büyükkucak, 2016’da Marka Stratejisi & Pazarlama İletişimi Kıdemli Müdürü olarak atandı ve Vodafone ana markasının, Bireysel ve Kurumsal İş Birimlerinin iletişim stratejilerinin belirlenmesi ve hayata geçirilmesinin yönetimini üstlendi. Vodafone markasının Ready?” çatısı altında yeniden konumlandırılmasına yön verdi ve dijitalleşme vizyonuna katkı sağlayan “İnterneti Seviyorum” projesini de başarıyla yönetti. Ardından Yeni Müşteri Kazanımı (Acquisition) Tribe’ında Segmented Squad Product Owner olarak görev yapan Büyükkucak, Red&Freezone ticari stratejilerinin ve ürün vizyonlarının belirlenmesi ve tüm lansman süreçlerinin yönetilmesi ile beraber Agile dönüşümüne liderlik etti. iyzico ekibine katılmadan önce Vodafone Türkiye Kurumsal İş Birimi’nde Pazarlama Direktörü olarak görev yapan Büyükkucak, Kurumsal Pazarlamanın güçlü büyüme performansına önemli katkılar sağladı.

iyziconun dinamik ve inovatif çalışma ortamıyla fark yarattığını dile getiren Murat Büyükkucak, ekibe katılmasıyla ilgili olarak iyzico, takım kültürü ve çalışma sistemi başta olmak üzere pek çok konuda Türkiyede başarılı bir örnek. Yönetim ekibinin başarılarını hayranlıkla takip ediyordum. Kısa sürede sektöründe öncü olabilmiş ve güven kazanmış bu ekibe dâhil olduğum için mutluluk duyuyorum. Genç ve dinamik bir ekiple çalışacak olmak heyecan verici. Türkiyede finansal hizmetleri kullanıcı odaklı hale getirmek hedefimizle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Etiketler: »
Share
1529 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?