logo

Online Bankacılık İşlemlerinde SMS’in Yerine Cep İmza

mh_kobil_vakifbank_gorsel

Kobil ve VakıfBank işbirliği bu kez de online bankacılık kullanıcılarına kullanım kolaylığı sağlayan yenilikçi ve modern bankacılık çözümü Cep İmza’yı kullanıcıların hizmetine sundu. Her iki firma, bankacılık uygulamaları düzeyinde yapılan entegrasyon sayesinde, iOS ve Android işletim sistemlerinin gücünü, WEB’in sağlam altyapısıyla bir araya getirdi ve SMS onayına son verdi.

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek amacıyla geliştirilen Cep İmza ile kişisel bilgisayarlardan yapılan internet bankacılığı işlemleri, hesaptan para çıkışları ve online bankacılık sayfasına girişlerde müşterinin cep telefonuna interaktif bir mesaj gönderiliyor. Müşterinin cep telefonuna gelen mesaj için “onay” tuşuna basması, bilgisayardan yapılan bankacılık işleminin tamamlanması için yeterli oluyor ve böylece kullanıcı SMS şifreleriyle uğraşmak zorunda kalmıyor.

VakıfBank, Kobil m.identity Uygulama Güvenliği Teknolojisi (AST) ile geliştirilen Cep İmza müşteri taleplerine daha aktif bir şekilde cevap vererek güncellemeleri daha hızlı bir şekilde tamamlayabilecek. Müşteriler ise, aşamalı şifre ekranlarıyla uğraşmadan, tek bir şifreyle sisteme kolaylıkla giriş yaparak mobil bankacılık işlemlerini tamamlayabilecek.

Bugüne kadar SMS şifrelerin sahte sayfalara ve uygulamalara yönlendirilmesi sonucu mağdur olan müşterilerin sorunu da son buluyor.

www.kobil.com

Etiketler: » »
Share
2362 Kez Görüntülendi.