logo

Oracle, Bulut Altyapısı Hizmetlerini Genişletiyor

jenerik_bulut_bilisim4

Oracle’ın Ürün Geliştirmeden Sorumlu Başkanı Thomas Kurian, buluttaki her tür kurumsal uygulamayı çalıştırmaya yönelik elastik bilişim ve depolamayı da içeren bir dizi elastik Hizmet Olarak Altyapı (IaaS) ürününden oluşan kapsamlı bir setin kuruluşların kullanımına sunulduğu, Oracle Bulut Altyapısı hizmetlerine yönelik önemli bir güncellemeyi duyurdu.  Yeni Oracle IaaS hizmetleri şunları içermektedir: Oracle Bilişim Bulut, Oracle Depolama Bulut – Arşivleme ve Dosya Depolama, Oracle Ağ Bulut ve Oracle Konteyner Bulut. Müşterilerin Oracle Bulut’a yeni uygulamaları hızlıca kurabilmelerini daha da kolaylaştıran Oracle ayrıca Oracle Bulut Pazar Yeri’ni de önceden yapılandırılmış uygulamaların ve yazılımların iş ortağı onaylı imajlarını da içerecek şekilde genişletmektedir.

Kurian “Kuruluşlar, buluttaki kurumsal iş yüklerini çalıştırmak için esnek, başarısı kanıtlanmış ve güvenli bir altyapı istiyor” dedi. Oracle’ın altyapı hizmetleri halihazırda Oracle Bulut Platformu’nu ve Oracle SaaS işletmelerini ve dünyanın en büyük kuruluşlarından bazılarını destekliyor. Bu önemli güncellemeyle ise Oracle aynı temel Oracle Bulut altyapı hizmetlerini – Bilişim, Depolama ve Ağ – tüm müşterileri ve iş ortaklarının kullanımına sunuyor.

Oracle Bulut, 70 milyondan fazla kullanıcıyı ve her gün gerçekleştirilen 34 milyardan fazla işlemi destekleyerek gücünü sergilemeye devam etmektedir. Dünyanın çeşitli yerlerindeki 19 farklı veri merkezinde bulunan 50.000’den fazla cihazda çalışmakta ve 800 petabayttan fazla veriyi depolamaktadır.

www.oracle.com 

Etiketler: » » » »
Share
1030 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?