logo

PARSAN 50. Yılını Kutladı

PARSAN’ın sektördeki 50. yılı 9 Ekim 2018 Salı günü saat 12.00’de başlayan bir törenle kutlandı. PARSAN Makina Parçaları Sanayi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk ile GÜRİŞ Sanayi Grubu Başkanı Dr. Mehmet Varlık’ın ev sahipliğinde PARSAN Dilovası Tesisi’nde yapılan törene ve fabrika tanıtımı toplantısına Kocaeli Valisi Hüseyin AKSOY onur verdi. PARSAN’ın 50. Yıl kutlamalarına GÜRİŞ HOLDİNG kurucu ve Onursal Başkanı İdris Yamantürk ve GÜRİŞ HOLDİNG Sanayi Grubu şirketlerinin yönetim kurulu üyeleri ile bu kutlama için özel olarak gelen yerli ve yabancı şirketlerin Başkan ve CEO’ları katıldı.

PARSAN 50. Yıl kutlama töreni Sanayi Grubu Başkanı Dr. Mehmet Varlık ve PARSAN Y.K Başkanı Tevfik Yamantürk’ün açılış konuşmaları ile başladı. Şirketin başarılı yatırımları ve hizmetleri hakkında konuklarına geniş bilgi verildi.

PARSAN Makina Parçaları Sanayi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk sözlerine babası İdris Yamantürk’e teşekkür ederek başladı ve “ Bizim ana ilkemiz; çalışanlarımıza, yöneticilerimize, çözüm ortaklarımıza ve müşterilerimize daima dürüst ve şeffaf olmaktır dedi.”

50 Yıldır Metal Şekillendiriyor

Dr. Mehmet Varlık şöyle devam etti: “Sanayi grubumuz yarım asırdır metal şekillendirme konusunda çalışmaktadır ve bu konuyla ilgili yatırımlar yaparak büyümektedir. Bu yatırımları yarattığımız fon ile gerçekleştirmemiz ve grubumuzun finansal yapısı müşterilerimize güven vermektedir. 50 yıl önce dövme alanında faaliyete başlayan PARSAN, önce OMTAŞ’ı alarak ve ardından Dilovası’nda kurduğu yeni tesisi ile Türkiye’nin açık ara en büyük dövme firması haline gelmiştir. Avrupa’da aks mili üretiminde birinci sırada yer alan PARSAN, Dilovası Tesisi’nde son dövme teknolojilerine yaptığı yatırımlar ile yeni ürünlerde de dünya liderliğine aday oldu.  2000 yılından bu yana Sanayi Grubu bünyesinde yer alan ASİL ÇELİK ile kendi hammaddesini ürettirebilen PARSAN, dünyada çelikten bitmiş ürüne kadar olan katma değer zincirini müşterilerine sunabilen sayılı kuruluşlardan biridir. Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise (5.) büyük döküm kuruluşu olan DÖKTAŞ’ı iki ay önce bünyesine katan GÜRİŞ Sanayi Grubu, metal şekillendirme alanındaki büyümesini hızlandırdı.”

Yenilebilir Yeşil Enerjiyle Sanayi Üretimi

Tüm bu üretimleri gerçekleştirirken doğa ve çevreyi korumadaki hassasiyetlerini vurgulayan Dr. Mehmet Varlık, GÜRİŞ Sanayi Grubu’nun jeotermal enerjide Türkiye’nin en büyüğü, rüzgar enerjisinde de Türkiye’nin ikinci büyüğü olduklarını belirtti. ¨GÜRİŞ Holding, yenilenebilir enerji yatırımları ile üretimde çevre dostu çözümlerin kullanımını desteklemektedir. GÜRİŞ Sanayi Grubu ise bu vizyon doğrultusunda tüm enerji ihtiyacını yenilenebilir enerji kaynaklarıyla karşılamaktadır. Doğal kaynakları tüketmeden çevreyi koruyarak üretim yapabilen nadir kuruluşlardan biriyiz. Sanayi Grubu bünyesindeki yüksek yatırımlarımızı başarıya dönüştüren her şeyden önce güçlü kadromuzdur. Uzun yıllardır birlikte çalıştığımız personelimizin yanında genç kadrolarımızı da yetiştirip uzmanlaştırıyoruz. Bu da hem kuruluşumuzun geleceğini güvence altına alıyor, müşterilerimize güven veriyor ve mükemmelliğe yönelim vizyonumuzu destekliyor¨ diyen GÜRİŞ Sanayi Grubu Şirketleri Başkanı Dr. Mehmet Varlık, sözlerini şu cümleyle noktaladı:

¨Bizim için insana yaptığımız yatırım en değerli yatırımdır.¨

GÜRİŞ Holding’in Kurucusu ve Onursal Başkanı duayen iş adamı Yüksek Mühendis İdris Yamantürk de yaptığı kısa konuşmada PARSAN başta olmak üzere tüm Grup Şirketleri çalışanlarına teşekkür etti ve “Sanayi sadece makine değildir; insan gücü, aklı en önemli unsurdur.” dedi.

Fabrika Tanıtımı Gerçekleşti

Daha sonra konuklara gruplar halinde PARSAN Dilovası Tesisi tüm detaylarıyla gezdirilerek tanıtıldı.

Share
2118 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?