logo

Paynet Büyüme Hedeflerini Anlattı

mh_paynet

Paynet CEO’su Serkan Çelik, Redington India Ltd. CEO’su Raj Shankar

Paynet, düzenlediği basın toplantısı ile ödeme hizmetleri sektörünü değerlendirerek orta vadeli hedeflerini açıkladı. Türkiye’de sektör liderliğini hedefleyen Paynet, faaliyetlerini Ortadoğu ve Afrika’yı da içine alan geniş bir bölgeye yaymaya hazırlanıyor.

Temelleri 2000’li yılların başında Türkiye’nin en yaygın bilgisayar ürünleri dağıtıcısı Arena Bilgisayar’ın kendi bayilerinden kredi kartı ile tahsilat yapması fikri ile atılan ve yıllar içerisinde gerek Arena Bilgisayar ve bayileri, gerekse diğer müşterilere verilen hizmetlerle geliştirilen Paynet sistemi, 2010 yılından itibaren diğer sektörlerde bayi ağı ile çalışan firmalara hizmet veren bir yapıya büründü. Faaliyetlerini 6493 Sayılı kanun kapsamında aldığı BDDK lisansı ile sürdüren Paynet, faaliyetlerini genişleterek sektöründe lider olmayı hedefliyor. Paynet, yıllık 1 milyar TL’yi aşan işlem hacmiyle Türkiye’nin bankacılık sektörü dışı en büyük yerli ödeme kuruluşu olma özelliği taşıyor.

Paynet basın toplantısında hazır bulunan Arena Bilgisayar’ın uluslararası ortağı, Hindistan, Ortadoğu ve Afrika bölgesinin en büyük bilişim teknolojileri ürünleri dağıtıcısı Redington India Ltd. CEO’su Raj Shankar, Türkiye’ye duyduğu güveni belirterek, yatırım olanaklarının fazlalığına dikkat çekti. Shankar “Ticarette teknolojinin kullanımı hızla artıyor. Güvenli bir teknolojik altyapı hizmeti sunabilen ve esnek çözümler üretebilen firmalar varlıklarını bir sonraki yüzyıla taşıyabilecek” dedi.

Paynet CEO’su Serkan Çelik, Paynet’in bayi ağına sahip firmalar ve bayileri için tahsilat kolaylığı sağlayan ve/ya tekil kullanıcılar için çoklu ödeme alma seçenekleri ile rekabet avantajı yaratan ödeme hizmetleri sunduğunu anlattı. Çelik “Paynet ödeme sistemleri ile satıcıdan üreticiye herkes kendi payını hızlı, güvenli ve en ucuz biçimde tahsil edebiliyor. Biz bu gücümüzü yalnızca Türkiye’de lider olmak için değil Ortadoğu ve Afrika’yı da içine alan tüm bölgede faaliyetlerimizi genişleterek büyümek için kullanmayı hedefliyoruz” dedi.

Bir Arena Bilgisayar iştiraki olarak kurulan, hızlı, kolay, ucuz ve güvenli ticarete katkı sağlama hedefi ile 10 bini aşan kurumsal müşterisine tahsilat kolaylığı ve rekabet avantajı sağlayan Paynet Ödeme Hizmetleri A.Ş., güçlü yatırımı ve sektördeki 15 yıllık tecrübesi ile kullanıcılarına tahsilat kolaylığı ve rekabet avantajı sağlayan ödeme sistemleri sunuyor.

Paynet, güçlü teknoloji altyapısı sayesinde Sanal ve Fiziksel POS’lar, Mobil Uygulama olanakları, Paynet API ile Muhasebe Entegrasyonu ve Anlık Raporlama imkanı gibi geniş kapsamlı ihtiyaçlara özel çözümler üretebiliyor.

Etiketler: » » » »
Share
922 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?