logo

Peak Games, Küresel Büyümesini Sürdürüyor

Peak Games Strateji Direktörü Ömer İnönü

Peak Games, kart ve okey oyunları stüdyosunun devredilmesine yönelik olarak ABD’li oyun şirketi Zynga ile 100 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladı. Peak Games’in geliştirdiği oyunlar, başta ABD olmak üzere pek çok ülkede en popüler oyunlar listelerinin ilk sıralarında bulunuyor.

Söz konusu anlaşmanın bir hisse satışı olmadığının altını çizen Peak Games Strateji Direktörü Ömer İnönü “Bu anlaşma, şirketimizin kart ve okey oyunlarını geliştiren stüdyosunu ve o stüdyo tarafından geliştirilen oyunları kapsayan bir devir işlemi. Anlaşmaya konu olan stüdyomuzun geliştirdiği oyunlar arasında Amerika’nın en büyük kart oyunlarından Spades Plus ve Gin Rummy Plus’ın yanı sıra Türkiye’nin en büyük oyunu 101 Okey Plus gibi oyunlar bulunuyor. Peak Games, tüm dünyadan on milyonlarca kişinin severek oynadığı Toy Blast ve Toon Blast’i geliştiren ve ilerleten tüm takımları ile yoluna kesintisiz devam ediyor” dedi.

Küresel çapta en hızlı büyüyen Türk teknoloji şirketi

Peak Games’in küresel ölçekte en hızlı büyüyen Türk teknoloji şirketi olduğuna dikkat çeken İnönü “Mobil oyun pazarının dünyadaki en büyükleri arasında bulunan şirketimiz, 7 yıl gibi çok kısa bir süre içinde büyük başarılar elde etti. Tüm takım olarak yaptığımız işe ve yaşama olan tutkumuz, bu başarının ardındaki en büyük itici güçlerden biri. Peak Games, mobil oyun alanında ABD’de hem gelir hem kullanıcı bazında ilk 10 şirketten biri olmayı başardı. Buna rağmen, biz daha yeni başladığımızı düşünüyoruz ve hayallerimiz, bugün ulaştığımız noktanın da çok ilerisinde. Hedeflerimizden biri de mobil oyun şirketleri arasında dünya lideri olmak. Oyunlarımızın arkasındaki teknolojilerin yanında, bu teknolojileri geliştirmemizde büyük rolü bulunan takımımızın bilgi birikimi ve deneyimi ile bunu gerçekleştirebilecek ve çok daha büyük başarılara imza atabilecek güçteyiz” dedi.

Peak Games ve Zynga arasındaki söz konusu devir işleminde Code Advisors Finansal Danışmanlığı, Esin Avukatlık Ortaklığı ve Baker McKenzie ise Hukuk Danışmanlığını üstlendi.

Rakamlarla Peak Games

– Yüzde 99’unu yurtdışından elde ettiği cirosunun yüzde 70’lik kısmını ABD’deki gelirleri oluşturuyor.

– Dünya genelinde 500 milyondan fazla kişinin mobil cihazında ürünlerinden en az biri bulunuyor.

– Gelir ve kullanıcı bazında mobil oyun pazarında ABD’de ilk 10’da yer alıyor.

Etiketler: » » » »
Share
2846 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?