logo

Pentax, Yeni Dijital Aksiyon Kamera Fotoğraf Makinesini Tanıttı

mh_pentax_ricoh_wg_m1

Pentax’ın yeni modeli Pentax Ricoh WG-M1 dijital aksiyon kamera fotoğraf makinesi, suya ve darbeye dayanıklı WG serisinin en yeni üyesi. Ultra geniş açılı merceğiyle kullanıcıların tüm su altı ve açık hava etkinliklerinde yüksek kaliteli ve gerçekçi görüntüler ve filmler çekebilmelerini sağlıyor. Cihaz, hem sudaki, hem sahadaki zorlu aksiyon sahnelerinde yüksek performans sağlamak için 10 metreye kadar derinlikte sualtı koruyucu aksesuarı gereksinimi olmadan su geçirmez, 2 metreye kadar düşmelere ve darbeye dayanıklı ve ?10°C soğuğa dayanıklı olarak tasarlandı. Ultra geniş açılı merceği ile gerçekçi derinlik hissi veren dinamik Full HD video klipler çekebiliyor. Yaklaşık 14.0 etkin megapiksel ile yüksek çözünürlüklü, son derece güzel durağan görüntüler çekerken, yaklaşık saniyede 10 kare hızla yüksek hızlı sürekli çekim özelliği ile seri görüntü alınabiliyor.

WG serisinin özelliğini yansıtan gövdesi açık havaya uygun bir tasarıma sahip. Ayrıca, kullanıcının hem durağan görüntüler hem de video çekim esnasında gerçek zamanlı görüntüleri kontrol edebileceği, 1.5 inç renkli LCD ekran ve akıllı telefon aracılığıyla kablosuz LAN bağlantısı gibi kullanışlı özelliklere sahip. Cihazı bir dizi bağlantı aksesuarı ile tamamlayarak kullanıcı spor veya açık hava etkinliklerindeki farklı aksiyon sahnelerinde çok daha esnek bir kullanıma sahip olabiliyor. Böylece, daha önce görülmemiş güzellikte, aksiyon dolu dinamik görüntüler ve videolar kaydedebiliyor.

Koruma aksesuarı olmadan zahmetsiz sualtı çekimi

Cihazla beraber verilen mercek koruyucusunu hava geçirmez gövdeye takarak cihaz 10 metreye kadar olağanüstü su altı performansı ve bir saate kadar sürekli işletim (IPX8 veya Sınıf 8 JIS eşdeğeri) sağlıyor. Ayrıca, iki metreye kadar darbeye dayanıklı, toza dayanıklı (Sınıf 6 JIS eşdeğeri) ve ?10°C’ye kadar soğuk havaya dayanıklı olarak tasarlandı. Tüm bu özellikler, cihazın son derece güvenilir ve çalışkan bir aksiyon kamera fotoğraf makinesi olmasını sağlıyor. Gövdeyi korumak için taşınması zor koruma aksesuarına gereksinim duymadığından, kullanıcı su altında özgürce fotoğraf ve video çekebilmenin yanı sıra, sesleri de boğukluk olmadan kaydedebiliyor.

Yaratıcı araç seçenekleri ile Full HD video kayıt

Cihaz, H.264 kayıt formatında Full HD, yüksek kaliteli, saniyede 30 kare (1920 x 1080 piksel, 16:9 oranında) çerçeve hızında genişletilmiş video klipler sağlar. Dijital sarsıntı engelleme modu sayesinde kullanıcı kusursuz, bulanıklıktan uzak videolar elde eder. Dört farklı görüş açısı seçeneği mevcuttur: Orta, Dar ve Su altı. Ayrıca, karmaşık film çekim tekniklerini kolaylaştıran, kamera görüntü alanında hareketli bir obje tespit ettiğinde otomatik olarak film kaydını başlatan “Hareket tespiti”, beş ya da on dakika aralıklarla yeni dosya yaratarak kayda devam eden “Loop recording”, özellikle slow-motion gösterimler için kayıt yapan “High-Speed Movie” ve zaman aralıklı kayıt tekniği ile sıkıştırılmış zamanlı filmler üreten “Time Lapse Movie” gibi yaratıcı araçlar sağlar. Buna ek olarak, fotoğraf makinesinin gövdesinde bulunan bir adet mikro-HDMI terminali (D tipi) video klipleri ve sesleri eş zamanlı olarak dışa aktarmak için mevcuttur.

Ultra geniş açı, 160 derece mercek ve yaklaşık 14.0 etkin megapiksel ile yakalanan yüksek çözünürlüklü fotoğraflar

Cihaz, yaklaşık 14.0 etkin megapiksel ve olağanüstü yüksek hassasiyet, yüksek hızlı veri okuma ve düşük ses özelliklerine sahip CMOS görüntü sensörünün birleşimi sayesinde gerçekçi ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflar sağlar. Fotoğraf çekimi esnasında dört farklı görüş açısı ayarı seçeneği sunuyor: geniş (160 derece), Orta, Dar ve Su altı. Ayrıca yüksek hızlı sürekli çekim çekim modu ile yaklaşık saniyede 10 kare hızda seri olarak fotoğraf kaydedilebiliyor.

İşlevsel, açık havaya uygun tasarım

Su geçirmez WG serisinin tasarım özelliklerine sahip cihaz, aktif açık hava çekimlerine uygun işlevsel ve sağlam bir tasarım sunuyor. 1.5 inç LCD ekran, çekim esnasında görüntü kompozisyonunu onaylamayı ve oynatım esnasında kayıtlı görüntüleri ve videoları hızlı şekilde gözden geçirmeyi kolaylaştırıyor. Geniş kumanda düğmeleri, kullanıcı eldiven kullandığında bile, fotoğraf modundan video moduna anında geçiş sağlama gibi işlemleri kolaylıkla gerçekleştirmeyi sağlıyor. Ayrıca, cihazın alt tarafında farklı aksesuarları doğrudan bağlamak için tripod soketi bulunuyor. Cihaz iki farklı gövde rengi seçeneğine sahip: siyah ve turuncu.

Akıllı telefon kullanarak uzaktan işletimi destekleyen kablosuz LAN bağlantısı

Akıllı telefona veya tablete cihaz uygulaması yükleyerek kullanıcı farklı işlevleri uzaktan gerçekleştirebilecek: belirli bir sahne veya objenin durumunu belirlemek, dekalanşöre basmak, ve hatta video kayıtlarını gerçek zamanlı olarak kontrol edebilmek. Kullanıcı ayrıca kayıtlı görüntüleri ve videoları kolayca görüntüleyip akıllı telefona veya tablete yükleyebilir, uygulamanın araçları ile zahmetsizce düzenleme yapabilir ve sosyal ağlarda veya diğer websitelerinde arkadaşları ile paylaşabilirler.

www.pentax.com.tr

Etiketler: » »
Share
2143 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?