logo

Philips AmbiLux, TV Ekranındaki Renkleri Televizyonun Etrafına Yansıtıyor

mh_philips_ambilux

Philips’in TV izleme deneyiminde yeni modeli AmbiLux, 12 Mayıs 2016 tarihinde Beykoz Kundura Fabrikası’nda düzenlenen “Işık” temalı LightNight gecesinde tanıtıldı. Etrafında bulundurduğu ve TV ekranındaki renkleri televizyonun etrafına yansıtmaya yarayan 9 adet projektörle TV izleme deneyimini kökten değiştirmeye aday Philips AmbiLux modelinin lansman gecesine TV’nin ruhuna Uygun olarak “Işık” konsepti damgasını vurdu.

Ayhan Sicimoğlu’nun konseri ve özel ışık kostümlü dansçıların performansıyla renklenen  gecede, Neolokal’in ünlü şefi Maksut Aşkar ise ışık temalı özel lezzetler hazırladı. LightNight etkinliğinde ışığın büyülü dünyası içinde müzik, gastronomi ve teknolojinin buluşurken; davetliler yıllarca unutamayacakları bir lansman etkinliğine tanık oldular.

Android TV Ambilight projeksiyon teknolojisiyle buluşuyor

Bu çığır açan yeni TV’de Philips Ambilight projeksiyon sistemi bulunuyor. Bu sistem, görüntüyü TV setinin tüm kısıtlamalarından kurtarıyor. Ekrandaki renk ve aksiyon TV’yi saran duvarın üzerinde yeniden hayat buluyor. Ekrandaki görüntüyü harika detay ve kontrast ile genişleten dokuz projektör sayesinde, Ambilight teknolojisi yepyeni bir düzeye taşınıyor ve bugüne kadar eşine rastlanmamış bir TV deneyimi sunuluyor.

Ambi Lux, güçlü Android TV işletim sistemi ve en üst düzey Ambilight performansını biraraya getiriyor. HDR görüntü kalitesi ve Avrupai tasarımının en iyi unsurları, yeni Philips TV yelpazesinde gerçek bir dönüm noktasını temsil ediyor.

Üstün netlik, canlı renkler ve en üst düzey kontrast

Devrim yaratacak Ambilight projeksiyon teknolojisinde, her biri AmbiLux TV’nin arkasında hassas şekilde konumlandırılan dokuz minik piko projektörü ile görüntüler setin kısıtlamalarından kurtuluyor. Intelligent overlap teknolojisi, ekran üzerindeki görüntü, hareket ve rengin seti çevreleyen arka duvara kusursuz şekilde yansıtılmasına imkan veriyor. TV izlemenin sınırlarını tam anlamıyla yıkan sarmalayıcı bir deneyim yaratmak için Ambilight projeksiyon sisteminin görüntüleri üstün netlik, canlı renkler ve en üst düzey kontrast ile birleşiyor.

TV etrafında rengarenk ışık halesi

Diğer yandan yeni Ambilight Müzik Modu, ister Spotify, ister USB, isterse de bir müzik kanalı, TV üzerinden çalınan her türlü müziğin dinamiklerini takip ederek bunlara tepki verebilen renkli bir ışık halesi yaratıyor. Tüketiciler, bir dizi renkli ön ayar arasından seçim yapabildikleri gibi şarkıların rastgele seçildiği parti moduna da geçebiliyorlar.

Her kaynaktan mükemmel görüntü kalitesi

Philips AmbiLux 4k Ultra HD TV’de geleneksel bir Full HD TV’nin dört katı çözünürlük bulunurken eşsiz Ultra Resolution yükseltme teknolojisi de orijinal kaynak ne olursa olsun, tüm görüntülerin orijinal Ultra HD ile aynı detay ve netlik ile yeniden üretilebilmesini mümkün kılıyor.

65inch Philips AmbiLux’un tavsiye edilen satış fiyatı 17.999 olacak.

Etiketler: »
Share
976 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?