logo

PiA ve Intellica İşbirliği Yapıyor

jenerik_el_sıkisma_5

Sistem entegrasyonu alanında Türkiye’den çıkarak uluslararası arenada gösterdiği başarılar ile öne çıkan PiA, iş zekasında alanında uzman olan Intellica ile gücünü birleştirdi. Bu yeni işbirliği ile PiA iş zekası hizmet ve çözümlerinde yepyeni bir yaklaşım geliştirmeyi hedefliyor.

PiA Genel Müdürü Murat Nail Erenay, şirket olarak iş zekası alanına yatırım yapmalarının önemli bir başlangıç olduğunu ifade ederek “Şirketler iş zekası hizmet ve çözümlerini stratejik olarak verilecek olan bütün kararlarında kullanır hale geldi. Veriye dayalı karar alma ve strateji oluşturma bütün şirketlerin ön plana aldığı bir yaklaşım olacak. PiA olarak müşterilerimizin bu yaklaşımlarını gerçeğe dönüştürerek, yeniden yapılanmalarına destek verebilecek kabiliyetlerin geliştirilmesini hedefliyoruz” dedi. İş zekası alanında sektörün lider gücü Intellica ile birlikte mevcut hizmet portföylerini genişlettiklerini aktaran Erenay, yurt dışında farklı pazarlarda yeni fırsatlar yakalamayı amaçladıklarını dile getirdi. Erenay “İşbirliğimiz ile iş zekası katmanında pazar payımızda yüzde %300 oranında bir büyüme olmasını hedefliyoruz. Sistem entegratorlüğü alanındaki gücümüzü iş zekasına taşırken, bugüne kadar telekomünikasyon ve BT sektöründeki etkinliğimizi yeni dikeylere taşımak istiyoruz. Veriye dayalı karar alma ve strateji oluşturma bütün şirketlerin öncelik verdiği bir yaklaşım olacak. PiA olarak müşterilerimizin bu yaklaşımlarını gerçeğe dönüştürmeyi ve yeniden yapılanmalarına destek verebilecek kabiliyetlerin geliştirilmesini hedefledik. Intellica markası yine sektörde var olmaya devam edecek. Intellica’yı büyük veri ve analitik katmanında yer alan grup şirketi olarak konumlandıracağız” dedi.

İş Zekası, Büyük Veri ve Müşteri İlişkileri Yönetimi konularında hizmet veren Intellica  Genel Müdürü Okan Karaduman da bu işbirliği sayesinde Intellica’nın hedef pazarları olan Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Amerika pazarlarında artan bir ivme ile büyüyeceklerini vurguladı. Karaduman “2006  yılında kurduğumuz Intellica kısa süre içinde iş zekası sektörünün en büyük şirketi haline geldi. Finans, telekomünikasyon, sigortacılık, e-iş, perakende, medya, enerji gibi sektörlerde birçok projeye imza attık .Bir proje şirketi olarak , hizmet verdiğimiz çeşitli sektör ve ülkelerde, yenilerini ekleyerek projeler yapmaya devam edeceğiz. Dünya çapında ürünler geliştirme yolunda PiA ile güçlerimizi birleştirdik, bundan sonra her yıl büyümekte olan ekibimizle daha da güçlenerek bir çok değerli projeyi hayata geçireceğiz” dedi.

www.pia-team.com

Etiketler: » » »
Share
1216 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?