logo

Platin Global 100 Ödülleri Sahiplerine Verildi

Türk Telekom ana sponsorluğunda, Deik ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’nın katkılarıyla 24 Şubat 2017 tarihinde Four Seasons İstanbul’da gerçekleşen Platin Global 100 Ödülleri gecesinde Türkiye’nin en başarılı şirketleri ödüllendirildi. Gecede Platin Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Oya Yalıman, Platin Global 100 listesi ile amaçlarının Türkiye’nin ihracat ve yurtdışı tanıtım şampiyonlarına hak ettiği değeri vermek, örnek uygulamalarının ve üstün başarılarının Türk iş dünyasına rol model olmasını sağlamak ve farklı platformlarda markalarımızın gelişimini desteklemek olduğunu söyledi. Ayrıca Global dünyada faaliyet göstermeye cesaret etmiş her şirket bir ticari müessese olduğu kadar, aynı zamanda bizim için milli bir zenginlik ve milli bir duruştur” dedi. Yeni Türkiye’nin ve Yeni Ekonomi’nin Ödül Töreni olarak konumlandırılan Platin Global 100 Ödülleri Türkiye ekonomisinin gücünün bir göstergesi olacağının da altını çizdi.

Platin Global 100 Ödülleri’nin açılış konuşmasını yapan Türk Telekom Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun, bilgi ve iletişim teknolojileri sektörünün ülkenin ekonomik kalkınma ve refah için hayati bir role sahip olan sektörlerden biri olduğuna vurgu yaptı. Sektördeki her yüzde 1’lik artışın kişi başına düşen milli gelirde yüzde 1,8’lik bir büyüme yarattığına dikkat çeken Dursun “Türk Telekom olarak Türkiye’nin uluslararası arenadaki markasına değer katmak için hükümetin 2023 hedefleri doğrultusunda durmaksızın çalışıyoruz. 2005 yılından beri 26 milyar TL yatırım yaparak, sektörümüzde yapılan en yüksek yatırım miktarını gerçekleştirdik. Bu sayede, 228 bin km uzunluğunda güçlü altyapımızın da katkısıyla, Türkiye’nin 81 ilinde bulunan bütün müşterilerimize ve şirketlerimize, kesintisiz ve yüksek kalitede iletişim ve teknoloji deneyimi sunuyoruz. Ülkemizi, dünya dijital liginin en üst sıralarına çıkarmak için, yatırımlarımızla, teknolojimizle, istihdamımızla, ürün ve servislerimizle, gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı (TİM) Mehmet Büyükekşi, Platin Global 100 ödülleri gecesine teşrif ederek bu önemli gecede konuşma yaptı. Büyükekşi “2023 hedeflerine yürüdüğümüz şu günlerde, Sizler oldukça kritik öneme sahipsiniz . Başarılarınızı yakından takip ediyoruz. Gerek gerçekleştirdiğiniz ihracatla gerekse de güçlü duruşunuzla göğsümüzü kabartıyorsunuz. Ve biliyoruz ki; “Marifet İltifata Tabidir İltifatsız Marifet Zayidir” diyerek ödül alan tüm şirketleri tebrik etti.

Törende, Platin Global 100 endeksindeki 21 farklı sektör şirketi liderine gecede ayrıca ödül verilerek başarıları taçlandırıldı.

Platin Global 100 Ödülleri Gecesinin 21 Sektör Lideri ve Endekste Yer Alan İlk 3 Şirket

1-Ağaç Sektörü/ Yıldız Entegre

2-Beyaz Eşya ve Elektrikli Aletler Sektörü/ Arçelik

3-Bilgi ve İletişim Sektörü/ Türk Telekom

4-Cam Sektörü/ Şişecam

5-Enerji ve Petrol Sektörü/ Tüpraş

6-Gıda Sektörü/ Tiryaki Agro

7-Hazır Giyim Sektörü/Koton

8-İçecek Sektörü/ Anadolu Efes

9- İlaç Sektörü/ Abdi İbrahim

10-İnşaat Sektörü/ Polimeks

11-Kimya Sektörü/ Hayat Kimya

12-Lojistik Sektörü/ Netlog

13-Maden Sektörü/ Eti Maden

14- Metal Sektörü/Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları

15-Turizm Sektörü/ Atu Turizm İşletmeciliği

16-Perakende ve Toptan Ticaret Sektörü/ Otokoç

17-Sağlık Sektörü/ Acıbadem

18-Savunma Sektörü/ Tusaş

19-Tekstil Sektörü/ Kordsa

20-Otomotiv Sektörü/ Ford Otosan

21-Ulaştırma Sektörü/ Türk Hava Yolları

Endekste Yer Alan İlk 3

Platin Global 100 Endeksi Üçüncüsü Arçelik

Platin Global 100 Endeksi İkincisi Tüpraş

Platin Global 100 Endeksi Birincisi Türk Hava Yolları

Detaylı bilgi için; www.global100odulleri.com

Etiketler: » » » » » »
Share
1187 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?