logo

Profesyonel Kullanıcılar İçin 4 Yeni Ağ Bağlantılı Depolama Ürünü

mh_wd_my_cloud_nas

WD, ağ bağlantılı depolama (NAS) çözümlerini tüketen üreticilerin, yaratıcı profesyonellerin ve küçük işletmelerin içerik depolaması, yönetimi, koruması ve akışı ile ilgili artan ihtiyaçları için yeni dört ürünle genişletti.

My Cloud Expert Serisi dahilinde, baştan sona büyük ebatlardaki dijital veriyi güvenilir bir şekilde saklamak, paylaşmak, yedeklemek, akışını sağlamak ve yönetmek ihtiyacında olan yaratıcı profesyoneller ve tüketen üreticiler için tasarlanmış My Cloud EX2100 (iki-yuvalı) ve My Cloud EX4100 (dört-yuvalı) yüksek performans NAS sistemleri bulunuyor. En yeni çift çekirdek Marvell ARMADA  işlemci ile güçlendirilmiş Expert Serisi’nin bu yeni iki üyesi, simultane, yüksek-performanslı HD medya akışı için 24 TB depolama kapasitesine kadar, kendi sınıfındaki en yüksek okuma/yazma hızını sunuyor.  Yeni My Cloud Business Serisi dahilinde, küçük işletme müşterilerinin ihtiyaç duyduğu güvenilirlik, güvenlik ve ölçeklenebilirlik sunmak için tasarlanmış My Cloud DL2100 (iki-yuvalı) ve My Cloud DL4100 (dört-yuvalı) yüksek-performans NAS sistemleri bulunuyor. Intel Atom çift-çekirdek işlemci ile donatılmış 24 TB  depolama kapasitesi ile My Cloud Business Serisi tanınmış Linux-tabanlı WD My Cloud işletim yazılımı (OS) üzerinde  çalışıyor. WD İçerik Çözümleri Kurumsal ve Dünya Çapındaki Satışlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Jim Welsh “Tek-yuvalı kişisel bulut kategorisinde ödüllü My Cloud platformumuzun yanı sıra NAS sabit sürücü (HDD) kategorisinde WD Red ile sektör lideri olarak WD, kullanıcıların NAS sistemlerinde daha fazla güç ve daha fazla seçenek talep ettiğini anlıyor. Müşterilerin WD’den beklediği performansı, kullanım kolaylığını, güvenilirliği ve My Cloud OS’yi sunan yeni My Cloud Expert Serisi ve My Cloud Business Serisi NAS ürünleri ile ilgili heyecan duyuyoruz” dedi.

My Cloud Expert Serisi

RAW dosyalarından ve 4K video görüntülerinden dolayı sürekli artan dosya büyüklükleri ile  fotoğrafçılar, kameramanlar, grafikerler ve diğer yaratıcı profesyonellere yönelik yeni My Cloud Expert Serisi ürünleri, yüksek-performans medya-akışı için en son ve en hızlı çift-çekirdek Marvell ARMADA 385 ve 388 işlemcileri barındırıyor ve dosyaları güvenli, sağlam ve her yerden erişilebilir kılmak için  24TB’a kadar depolama sağlıyor. Güçlü veri yönetimi ve güvenlik özellikleri müşterilerin en önemli filmlerini, fotoğraflarını, müziklerini ve dijital dosyalarını yönetebilmesi, paylaşabilmesi ve koruyabilmesi için tercih ettikleri yöntemi seçmesine olanak sağlıyor. İçindeki WD Red sürücüler RAID 0, 1, 5, 10, JBOD ve yayılma modları dahil olmak üzere çoklu RAID seçenekleri (modele bağlı olarak) kullanılarak konfigüre edilebiliyor. Kullanıcılar My Cloud Expert Serisi’ni, PC kullanıcıları için WD SmartWare Pro yazılımı, Mac kullanıcıları için ise Apple Time Machine yedekleme ile tüm bilgisayar ve dizüstü bilgisayarlarını merkezileştirmek ve yedeklemek için kullanabilirler. My Cloud Expert Serisi ürünleri, aynı zamanda, filmlerin ve müziklerin sorunsuz bir şekilde oyun konsolları, akıllı TV’ler ve WD TV Live  medya oynatıcıları gibi herhangi bir DLNA /UPnP sertifikalı multimedya cihazına akışını sağlayarak bir dijital eğlence merkezi gibi hizmet verebilir. Twonky, DLNA-sertifikalı medya sunucusu ve iTunes sunucusu büyük film ve müzik kitaplığının kolayca akışını mükün kılar. Ek olarak, entegre dosya sunucusu, FTP sunucusu, yedekleme sunucusu ve P2P indirme sunucusu gelişmiş veri sunma seçenekleri sağlar. Kullanıcılar aynı zamanda My Cloud gösterge panelini kullanarak My Cloud Expert Serisi NAS’larını özelleştirebilir, sistem sağlığını takip edebilir, kullanıcıları ve enerji tasarruf özelliklerini yönetebilir. Bunun yanı sıra, aMule, Icecasr, Transmission, DVBlink, SqueezeCenter ve benzeri birçok üçüncü parti uygulama da kullanabilir.

My Cloud Business Serisi 

Yeni My Cloud Business Serisi çözümleri küçük işletmelerin iş yerlerindeki verileri merkezileştirmelerini ve korumalarını sağlar, bununla beraber çalışanların kritik verilerine her yerden güvenli erişim sunar. En yeni Intel Atom çift çekirdek işlemci ile güçlendirilmiş, 2 GB’a kadar RAM ve 24TB’a kadar veri depolama kapasitesi ile küçük işletmelerin profesyonel ihtiyaçlarını karşılayacak perfromans ve ölçeklenebilirliğe sahiptir. Küçük işletmeler için verilerin güvenli erişimi, korunması ve yedeklenmesi kritik önem taşır. AES 256-bit birim şifreleme ve çoklu RAID seçenekleri (RAID 0, 1, 5, 10, JBOD ve yayılma modları) sunan My Cloud Business Serisi küçük işletmelere verilerini güvende tutması ve koruması için çoklu seçimler sunar.  Kullanıcılar My Cloud Business Serisi’ni, PC kullanıcıları için WD SmartWare Pro yazılımı, Mac kullanıcıları için ise Apple Time Machine desteği ile tüm bilgisayarlarını yedeklemek için kullanabilirler. My Cloud Business Serisi ürünleri – farklı bir lokasyondaki bir başka My Cloud cihazına ya da Amazon S3 ve ElephantDrive gibi bulut servislerine – kendi kendine yedekleme yapabilir. Kullanıcılar tek-dokunuşlu USB 3.0 kopyalama düğmesi sayesinde otomatik olarak harici bir USB depolama cihazındaki veriyi NAS’a kopyalayabilir. My Cloud Business Serisi ürünleri iSCSI hedef ve başlatıcı, replikasyon ve dosya senkronizasyonu, entegre FTP, WebDAV sunucusu, SSH Shell, ve Microsoft Active Directory Support gibi birçok iş-odaklı özelliğe de sahiptir. Ayrıca, kesinti korumalı çift güç tedarik portu, çift Gigabit Eternet ve UPS desteği gibi kurumsal sınıf ek özellikler de sunar. My Cloud Business Serisi 6 GB’a kadar yükseltilebilen hafızası ve çift NIC ve USB sayesinde ölçeklenebilir depolama da sunar. My Cloud Business Serisi ürünlerinin çeşitli kapasite seçenekleri bulunmaktadır. My Cloud DL2100 (iki-yuvalı) sürücüsüz olarak ya da 4 TB, 8 TB veya 12 TB kapasitelerde mevcuttur. My Cloud DL4100 (dört-yuvalı) ise sürücüsüz olarak ya da 8 TB, 16 TB veya 24 TB kapasitelerde mevcuttur. Easy-Slide-Drive teknolojisi ile, My Cloud Business Serisi kullanıcıları tornavida, malzeme kutusu ya da tepsiler olmaksızın saniyeler içinde ve kolaylıkla hot-swap sürücüleri yerleştirebilir.

Her Yerden Erişim

Ödüllü My Cloud mobil uygulaması tüm My Cloud ürün ailesine her yerden erişim sağlar. My Cloud mobil uygulaması ile kullanıcılar kolaylıkla fotoğraflarını görüntüleyebilir, videolarını indirip, paylaşabilir, kaydedebilir, ayrıca iOS ve Android cihazlarındaki dosyaları her yerden yönetebilirler. Mobil uygulama sayesinde dosya paylaşımı ve işbirliği kolaylaşır, kullanıcılar kolaylıkla dosyaları e-posta ile gönderebilir, dosyalarını bir bağlantı olarak paylaşabilir ve üçüncü parti uygulamalarla dosyalarını açıp, çıktı alabilir. WD My Cloud mobil uygulaması belli başlı bulut servislerini entegre ederek kullancıların Dropbox, OneDrive ve Google Drive gibi kamusal bulut hesaplarından kolayca dosya transfer etmelerini de mümkün kılar.

My Cloud Expert ve My Cloud Business serilerine ait ürünler mağazalar, online mağazalar ve distribütörler gibi WD anlaşmalı noktalarda, yetkili satış noktalarında ve wdstore.com da bulunabilir. My Cloud Business Serisi şuan için wdstore.com da,  My Cloud Expert ve My Cloud Business Serisi ise Mart ayında anlaşmalı noktalarda satışa sunulacaktır.

My Cloud Expert ve Business Serisine ait sürücülü ürünler 3 yıl, sürücüsüz ürünler ise 2 yıl garanti kapsamındadır. WD’in şart ve koşulları ile garanti bilgileri support.wdc.com/warranty adresinde bulunabilir.

My Cloud EX2100 Önerilen Perakende Satış Fiyatı EX2100 NAS için önerilen perakende satış fiyatı sürücüsüz bölüm için 339,99 $, 4TB için 599,99 $, 8TB için 799,99 $, 12TB için ise 999,99 $’dır. My Cloud EX4100 Önerilen Perakende Satış Fiyatı EX4100 NAS için önerilen perakende satış fiyatı sürücüsüz bölüm için 499,99 $, 8TB için 999,99 $, 16TB için 1449,99 $, 24TB için ise 1949,99 $’dır. My Cloud DL2100 Önerilen Perakende Satış Fiyatı DL2100 NAS için önerilen perakende satış fiyatı sürücüsüz bölüm için 479,99 $, 4TB için 699,99 $, 8TB için 899,99 $, 12TB için ise 1179,99 $’dır. My Cloud DL4100 Önerilen Perakende Satış Fiyatı DL4100 NAS için önerilen perakende satış fiyatı sürücüsüz bölüm için 729,99 $, 8TB için 1179,99 $, 16TB için 1569,99 $, 24TB için ise 1929,99 $’dır. WD My Cloud mobil uygulaması App Store ve Google Play’den ücretsiz olarak indirilebilir.

My Cloud Expert ve Business Serileri Windows 8, Windows 8.1, Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Mac OS X, Yosemite, Mavericks, Mountain Lion, Lion ve ayrıca DLNA/UPnP içeren cihazlarla uyumludur.

http://www.wd.com/tr/

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share
2370 Kez Görüntülendi.