logo

Prontotour Genel Müdürlüğü’ne Cenk Alptekin Getirildi

mh_prontotour_cenk_alptekin

Prontotour Genel Müdürü Cenk Alptekin

Yurtdışı turlar konusunda yaptığı yenilikler, yaratıcı çalışmalar ve özel destinasyonlarla sektörü yönlendiren Prontotour, son 10 yılda her yıl %20’nin altına düşmeyen performansını destekleyecek yeni bir yapılanmaya gidiyor. Bu yapılanma çerçevesinde, Prontotour organizasyon şemasında yeni pozisyonlar açılırken, mevcut pozisyonlarda da görev değişiklikleri yapıldı.

Rekabetin çok yoğun olduğu turizm sektöründe fark yaratmanın ancak kalıcı ve kaliteli hizmet standardıyla mümkün olacağını söyleyen Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran, bugüne kadar kendisinin üstlendiği Genel Müdürlük görevine Cenk Alptekin’in getirildiğini açıkladı. Prontotour’un Türkiye’nin en iyi outgoing tur operatörü olma iddiasını taşıdığını belirten Onaran “Bu iddiayı gerçekleştirmek bir ekip işidir. Turizm, hizmet sektörünün en keyifli ve bir o kadar da insan yatırımıyla yürüyen alanıdır. Turizmde başarının önemli faktörlerinden biri doğru kişilerden oluşan bir ekip oluşturmaktır” dedi.

Prontotour Genel Müdürü Cenk Alptekin Prontotour’un hem sektördeki farklı duruşu hem de seyahatseverler nezdindeki algısını güçlendirmek adına yeni çalışmalara, özel projelere imza atmak için buradayım. Güçlü bir ailenin içinde, büyük başarılara imza atmış bir ekiple çalışmak mutluluk verici” dedi.

Cenk Alptekin

28.06.1967’de İstanbul’da doğdu. Kadıköy Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Turizm Otel İşletmeciliği bölümünden mezun oldu. Turizme 1988’de otelcilik alanında başlayan Alptekin, 1990’da tur operatörlüğüne geçiş yaparak 5 yıl boyunca VIP Turizm’de üst düzey görevler üstlendi. 1995-2009 yılları arasında yönetici ortak olarak Hürtur’da çalıştı. İki çocuk sahibi olan Alptekin, 2010 yılında gittiği Balkanlar ve Azerbaycan’da yurtdışı operasyonlar yürüten yönetici konumundayken, 1 Haziran 2015 tarihinde Prontotour Genel Müdür Yardımcısı oldu. Cenk Alptekin, 3 ay gibi kısa bir sürenin ardından Prontotour Genel Müdürü görevine getirildi.

Etiketler: » »
Share
1296 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?