logo

PSM AWARDS’ta Kazananlar Ödüllerini Aldı

Gündem Medya Grubu bünyesinde yayınlanan ve ödeme dünyasının tek basılı yayın organı olan PSM, 10’uncu yılını özel bir etkinlikle kutladı. “Ödeme dünyasının Oscar’ları” olarak nitelendirilen “PSM AWARDS” ile ödeme sistemleri sektörünün en başarılı ürün, çözüm ve hizmetleri ödüllendirdi.

NCR Türkiye ve Visa’nın özel ödül sponsorluğunu üstlendiği programa Türkiye’nin önde gelen bankaları, FinTech şirketleri ve startup’lar tarafından 50’ye yakın başvuru yapıldı. Yarışmanın başvuru gelirleri ise Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı’nın “Yarını İnşa Et” eğitim programına bağışlandı. 8 kategoride ilk 3’e girenler uzman jüri ekibinin titiz çalışması sonucunda belirlendi ve kazananlara ödülleri düzenlenen törenle takdim edildi.

İTÜ ARI Teknokent’te düzenlenen törenin açılış konuşmasını Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Dr. Soner Canko yaptı. Canko, PSM ile aralarında özel bir bağ olduğunu belirterek “10 yıl önce ilk sayıya konuk olmuş ve kendimi çok özel hissetmiştim. O günden bu yana PSM’yi yakından izliyorum ve destek vermeye devam ediyorum. Bugün burada bulunan ödeme sistemleri ekosisteminin birbirinden kıymetli ve sektöre yön veren oyuncularının, PSM’nin yıllar içinde yarattığı samimi bağ sayesinde bir araya geldiğini söyleyebilirim” dedi. Ödemeler dünyasının teknoloji ve dinamiklere bağlı olarak her geçen gün değişip dönüştüğünü söyleyen Canko “BKM olarak 28 yıldır ödeme sistemlerinin değişimine yön veriyor, teknolojiyi takip ediyor, merakla öğreniyor, yeni ürün ve hizmetlerle hem tüketiciye hem sektöre katkı sunuyoruz. Biz ve bizim gibi ödemeler sektöründe faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşların rota belirleme noktasında her ay ekosisteme dair en güncel bilgi ve verileri elde etmemizi sağlayan güvenilir bir kaynak ihtiyacını karşılayabilmemiz zaruri. Ödeme sistemlerinin bütün aktörleriyle birlikte sektörün vizyon kazanması yolunda değerli katkılar sunmaya odaklanan PSM’nin bu başarısında, editoryal ekibinin neredeyse tamamının ekonomi gazetecilerinden oluşmasının da önemli bir payı olduğunu düşünüyorum” dedi.

Törende ilk ödül, FinTech Ekosistemi ve Ödeme Sistemleri Sektörü’nün gelişimine sağladığı katkılar dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya’ya verildi. Bu özel ödülü Çetinkaya adına Merkez Bankası Operasyon ve Destek Hizmetleri Koordinatörü Erol Göncü, Visa Türkiye Genel Müdürü Merve Tezel’den teslim aldı.

8 Kategoride 20 Ödül Dağıtıldı

PSM AWARDS kapsamında “En İnovatif Ürün Ödülü” Verifone Perakende Çözümü ile Verifone Türkiye’nin oldu. “En İyi Ödeme Sistemleri Altyapısı Ödülü”ne Masterpass uygulamasıyla Mastercard Türkiye layık görüldü.

Müşteri Odaklılık Ödülü” BonusFlaş uygulamasıyla Garanti Ödeme Sistemleri’ne verildi. Türkiye İş Bankası, Alternatif Ödeme Yöntemleri ve Kart Şemaları ile “En İyi Online Ödeme Çözümü Ödülü”nün sahibi oldu.

En İyi Mobil Ödeme Çözümü Ödülü” CeptePOS ürünüyle Ödeal’a gitti. “Yılın Teknoloji Sağlayıcısı Ödülü”ne ise iSAFE ürünüyle Verisoft hak kazandı.

Yılın Startup’ı Papara Oldu

PSM AWARDS kapsamında Visa tarafından “Yılın Startup’ı” kategorisinde verilen özel ödül EDU Card uygulamasıyla Papara’nın oldu. Ödül töreninde konuşma yapan Visa Türkiye Genel Müdürü Merve Tezel, Visa’nın 60 yıl önce parayı elektronik hale getiren dünyanın belki de ilk FinTech’i olarak tanımlanabileceğini ifade etti. Tezel “Visa olarak FinTech’lerin ödemelerdeki rolünü son derece önemsiyoruz. Esnek yapıları ve yenilikçi çözümleriyle erişilmesi güç kitlelerin finans sistemine kazandırılmasında ve ihtiyaçlarının karşılanmasında kilit bir rol üstleniyorlar. Elektronik ödemelerden yararlanabilen müşteri segmentlerini artırabilmek sektörümüzün önemli bir hedefi. FinTech’lerin de yardımıyla bu kitlelere ulaşabileceğimizi ve sektörün nakitten alacağı payı tüm oyuncuların el birliğiyle yukarı çekebileceğimize inanıyoruz” dedi. Tezel, yaratıcı fikir ve projeleriyle “Yılın Startup’ı” ödülüne başvuran tüm startup’lara teşekkür etti.

Kadın İstihdamına Katkı Ödülü UPT’YE…

PSM AWARDS sponsorlarından NCR Türkiye tarafından verilen “Ödeme Sistemleri Sektöründe Kadın İstihdamına Katkı Sağlayan Şirket” özel ödülünün sahibi ise yüzde 63’lük kadın çalışan oranıyla UPT oldu. UPT’ye ödülünü veren NCR Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Işıl Hasdemir, teknoloji sektöründe kadın istihdamının önemini vurgulayarak “Türkiye’de kadınların işgücüne katılımıyla ilgili istatistikler maalesef dünya ortalamasının hayli gerisinde. Buna göre tam zamanlı çalışanların sadece yüzde 22’si kadın. Şirketlerimizin sadece yüzde 5’inde üst düzey kadın yönetici var. Oysa küresel düzeyde ortalama yüzde 20 civarında. Ülkemizde üniversite mezunu olup da işsiz olan kadın oranı yüzde 22. Avrupa Birliği ortalaması ise yüzde 5. Aslında fırsat eşitliği açısından yasal bir eksikliğimiz yok. Bu konudaki algıyı değiştirmek için bizlere, yöneticilere, şirket sahiplerine çok önemli görevler düşüyor. Kadınlara eşit fırsatlar sağlanması, hatta gerekirse pozitif ayrımcılık yapılması için işyerlerimizi bilinçlendirip, motive edelim. Sadece kadınlarımıza değil, ülkemize de sosyal ve ekonomik olarak pozitif değişimler getirecektir, emin olun” dedi.

Tüm Kategorilerde PSM AWARDS Kazananları

Ödeme Sistemleri Onur Ödülü
Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya
En İyi Ödeme Sistemleri Altyapısı Ödülü
Kazanan Şirket Ürün / Hizmet adı
1 Mastercard Türkiye Masterpass
2 Türkiye İş Bankası Akil
3 Paynet Paynet Bayi Ağı Tahsilat Çözümü
En İnovatif Ürün Ödülü
Kazanan Şirket Ürün / Hizmet adı
1 Verifone Türkiye Verifone Perakende Çözümü
2 Papara EDU Card
3 iyzico iyzico Korumalı Paket
Müşteri Odaklılık Ödülü
Kazanan Şirket Ürün / Hizmet adı
1 Garanti Ödeme Sistemleri BonusFlaş
2 Verisoft irisPAY
3 UPT SendUPT
En İyi Online Ödeme Çözümü Ödülü
Kazanan Şirket Ürün / Hizmet adı
1 Türkiye İş Bankası Alternatif Ödeme Yöntemleri ve Kart Şemaları
2 Mastercard Türkiye Masterpass
3 Cardtek Holding Sanal POS
En İyi Mobil Ödeme Çözümü Ödülü
Kazanan Şirket Ürün / Hizmet adı
1 Ödeal Cepte POS
2 Türkiye İş Bankası Maximum Mobil
3 Verisoft İrisPAY
Yılın Teknoloji Sağlayıcısı
Kazanan Şirket Ürün / Hizmet adı
1 Verisoft iSAFE
2 İnnova PayFlex OBP
3 Eçözüm Netahsilat
Visa Özel Ödülü – Yılın Startup’ı
Papara EDU Card
NCR Türkiye Özel Ödülü – Ödeme Sistemleri Sektöründe Kadın İstihdamına Katkı Sağlayan Şirket
UPT Ödeme Hizmetleri
PSM AWARDS Mansiyonlar
Payfull, Codevist, Nerodata, Geliyoo, WeChip

Etiketler: » » » »
Share
5179 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?