logo

Qatar Airways, Adana Uçuşlarına Başlıyor

Qatar Airways, müşterilerin artan Türkiye uçuşu taleplerine ülkenin güneyinde bulunan ve havayolunun Türkiye’deki dördüncü uçuş hizmeti olacak olan Adana iline gerçekleştireceği direkt uçuşlarla yanıt verdi. Havayolunun başkent Ankara’daki bir ve tarihi İstanbul’daki iki ana havaalanına gerçekleştirdiği mevcut uçuşlara ek olarak yapacağı Adana uçuşları haftada üç gün gerçekleştirilecek.

Qatar Airways, 6 Kasım 2017 tarihinden itibaren Doha ve Adana Şakirpaşa Havalimanı arasındaki uçuşlarında 12 Business Class koltuklu ve 132 Ekonomi Class koltuklu bir Airbus A320 işletecek. Havayolu, Adana varış ve kalkış noktalı uçuş hizmeti sunan ilk beş yıldızlı Orta Doğu havayolu şirketi olacak.

Anadolu ve Orta Doğu’nun kesiştiği noktada bulunan Adana, Türkiye’nin en büyük beşinci ili olmasının yanı sıra başlıca bir tarım ve sanayi merkezidir. Akdeniz kıyısına kısa bir mesafede yer alan bu şehir, geleneksel Türk mutfağıyla meşhurdur ve aynı zamanda övünç duyduğu çeşitli tarihi anıt ve mimari kent simgeleriyle Türkiye’deki tarihi noktaları keşfetmek isteyen tatilciler için ideal bir başlangıç noktasıdır.

Qatar Airways Grubu İcra Kurulu Başkanı Akbar Al Baker “Qatar Airways’in yeni Adana uçuş hizmeti, Katar Devleti ile Türkiye Cumhuriyeti arasındaki ilişkileri güçlendirecek ve bu iki büyük ülke arasındaki dostluğu ve işbirliğini derinleştirecektir. Adana tarımsal ve endüstriyel anlamda bir güç merkezidir. Bu nedenle haftanın üç günü gerçekleşecek yeni hizmet, Katar ve Türkiye arasındaki önemli ticari bağlarını güçlendirecektir. Bunun yanı sıra, yemek severler için vazgeçilmez olan yerli mutfağıyla tanınan Adana’da turizm faaliyetlerini arttıracaktır. Türkiye’nin güneyini, Katar’daki beş-yıldızlı merkezimiz olan Hamad Uluslararası Havalimanı aracılığıyla dünya genelinde 150’den fazla varış noktasına bağlamaktan dolayı mutluluk duyuyoruz” dedi.

Adana Şakirpaşa Havalimanı, Türkiye’nin en işlek altıncı havalimanıdır. Şehir merkezinden yalnızca 3,5 km mesafede olan havalimanının uluslararası terminali yılda üç milyona kadar yolcu kapasitesine sahiptir.

Qatar Airways İstanbul’daki Sabiha Gökçen Havalimanı (günde iki kez) ve İstanbul Atatürk Havalimanı’nın (haftada 10 kez) yanı sıra, Ankara’ya yaptığı günlük uçuşlarıyla Türkiye’de şu anda üç varış noktasına uçmaktadır.

Qatar Airways, bu yılın geri kalanı ve 2018 yılı için aralarında Canberra, Avustralya; Chiang Mai, Tayland, Rio de Janeiro, Brezilya; San Francisco, ABD ve Santigo, Şili’nin de bulunduğu yeni varış noktaları planlamaktadır. Qatar Airways bu yıl, prestijli 2017 Skytrax Dünya Havayolu Ödülleri’nde dördüncü kez kazandığı Yılın Havayolu ödülünün yanı sıra birçok sayıda önemli ödüle sahip olmuştur. Dünyanın çeşitli yerlerindeki seyahatçiler tarafından En İyi Havayolu olarak seçilen Katar’ın ulusal havayolu şirketi ayrıca, 2017 Skytrax ödül töreninde Orta Doğu’nun En İyi Havayolu Şirketi, Dünyanın En İyi Business Class’ı ve Dünyanın En İyi First Class Havayolu Bekleme Salonu ödüllerini de kazanmıştır.

Uçuş Programı

Doha – Adana (Pazartesi, Perşembe ve Cumartesi)

QR 438 Doha’dan (DOH) Adana’ya (ADA) 07:20’de kalkış, 11:25’te varış

QR439, Adana’dan (ADA) Doha’ya (DOH) 12:25’te kalkış, 16:15’te varış.

Etiketler: » » » »
Share
7318 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?