logo

Ray Sigorta, “Günter Geyer Award Sosyal Bilinç Ödülü”nü Kazandı

mh_ray_sigorta_odul

Ray Sigorta Genel Müdürü Levent Şişmanoğlu, Wiener Städtische Wechselseitiger Versicherungsverein İcra Kurulu Üyesi Karl Fink

Ray Sigorta, zihinsel engelli çocukların gelişimine katkı sağladığı “Gönüllüyüm Yanındayım” projesi ile 2014 yılı Günter Geyer Award Sosyal Bilinç Ödülü’nü aldı. Ray Sigorta’nın ana hissedarı Vienna Insurance Group (VIG) tarafından verilen ödülle ilgili ayrıntıların paylaşıldığı basın toplantısında konuşan VIG’nin bağlı olduğu Wiener Städtische Wechselseitiger Versicherungsverein İcra Kurulu Üyesi Karl Fink “Ray Sigorta, zihinsel engelli çocukların eğitimine ve toplumsal yaşamdaki rollerinin gelişimine katkı sağlayan “Gönüllüyüm Yanındayım” projesiyle 2014 yılı Günter Geyer Sosyal Bilinç Ödülü’nü almaya hak kazandı. Bu ödül, topluma sundukları hizmetlerdeki başarıları karşılığında her yıl üç grup şirketine veriliyor. Engelli bireylerin topluma entegrasyonu neredeyse her yerde ve dolayısıyla Türkiye’de de zorlu bir konu başlığı. Bu husustan hareketle, Ray Sigorta’nın bu konu başlığını seçmiş olması ve çalışanlarını buna dahil ederek kamuya göstermesi, ödülü getiren en önemli etken oldu” dedi.

Toplumsal sorunlarımıza çözüm üretmeye devam edeceğiz

Toplantıda, Ray Sigorta’nın ödüle layık görülmesine ilişkin görüşlerini paylaşan Ray Sigorta Genel Müdürü Levent Şişmanoğlu “Sigorta sektöründe yarım asrı geride bırakan Ray Sigorta, sosyal sorumluluk projeleriyle de toplumsal değer yaratmaya devam ediyor. Gönüllülük esasıyla zihinsel engelli çocukların eğitimine ve toplumsal yaşamdaki rolünün gelişimine katkı sağlamak, toplumsal sorunlara ortak çaba ile çözüm üretmek anlayışından hareketle oluşan ‘Gönüllüyüm Yanındayım’ projemizle ödüle layık görülmek bizleri onurlandırdı. Toplumsal sorunlarımıza ortak akıl ve çabayla çözüm üretmeye ve engelli çocuklarımızın sosyal yaşamlarına daha da fazla katkı sağlayacak yeni girişimlere devam edeceğiz” dedi.

Zihinsel engelli çocukların gelişimine katkı sağlıyoruz

Ödül alan “Gönüllüyüm Yanındayım” projesinin çalışanlara etkilerini aktaran Ray Sigorta İnsan Kaynakları Müdürü Mihriban Karu “Proje boyunca, zihinsel engelli çocukların eğitimine ve toplumsal yaşamdaki rollerinin gelişimine katkı sağlamayı, çalışanlarımızın engellilerin sorunlarına karşı bilinçlenmesini, toplum içinde karşılaştığımız tüm engellilerin bizden biri olduğunun farkına varılmasını, sosyal yaşamda da var olabilmeleri adına özgüven kazanmalarına yardımcı olmayı amaçladık. 53 Ray Sigorta çalışanı, zihinsel engelli öğrencilerle vakit geçirerek, eğitim ve sosyal yaşam becerilerinin gelişimine destekte bulundu. Proje süreci boyunca, zihinsel engelli kardeşlerimizin hayatımızın bir parçası olduğuna ve belirli bir eğitim süreci sonrasında toplumsal yaşama kazandırıldıklarına tanık olduk” dedi.

Etiketler: » » » » » »
Share
2407 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?