logo

Samile Mümin, Experian Türkiye Genel Müdürü Oldu

Experian Türkiye Genel Müdürü Samile Mümin

Experian Türkiye’de Genel Müdürlük görevine Samile Mümin getirildi. 2012’den beri Experian Türkiye’de çeşitli görevler üstlenen Mümin son olarak Satış Direktörü olarak çalışıyordu.

Yeni göreviyle ilgili Samile Mümin “Veri ve analitik konularında öncü olan Experian’ın Türkiye genel müdürlüğü görevinin bana tevdi edilmesinden dolayı onur duydum. Sekiz yılı aşkın süredir bir arada çalıştığım ekip arkadaşlarımla yeni bir yolculuğa çıktığım için de ayrıca sevinçliyim.

Experian, Karar Destek çözümleri ile Türkiye’de halühazırda sektör standardı haline gelmiş durumda. Makine öğrenmesi gibi gelişmiş analitik yöntemleri de, Türkiye finans sektöründeki pek çok kurumla birlikte hayata geçirme imkanı bulduk. Önümüzdeki dönemde; kullanıma sunacağımız yeni veri, içgörü ve farklı analitik platformlar ile oyun kurucu rolümüzü devam ettireceğiz. Aynı zamanda, kurumların geleneksel metodlarla çözmekte zorlandığı iş problemlerine, yapay zekâ kullanarak ortak çözümler geliştireceğimiz Experian Veri Bilimi Araştırma Merkezi’ni de EMEA bölgesinde ilk kez Türkiye’de hayata geçiriyoruz” dedi.

Samile Mümin kimdir?

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 1998’de mezun olan Samile Mümin, kariyerine Demirbank’ta başlamış, sonrasında HSBC Bank kurumsal bankacılık bünyesinde görevine devam etmiştir. 2006-2008 yıllarında Moody’s KMV Türkiye temsilciliğinde Satış Müdürü, 2008-2012 tarihleri arasında ise Asseco SEE bünyesinde İş Geliştirme Direktörlüğü yaptı. 2012-2019 arasında Experian Türkiye Satış Müdürü olan Mümin, 2019’dan bugüne kadar Satış Direktörü görevini üstleniyordu.

Etiketler: »
Share
1899 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?