logo

Samsung Galaxy S20 Serisi ve Z Flip Tanıtıldı

Samsung Electronics, 11 Şubat 2020 gecesi Soho House’de düzenlediği “Unpacked” temalı etkinlikte yeni amiral gemisi Galaxy S20 serisini ve yeni katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Z Flip’i Dünya ile aynı anda tanıttı.

Yeni Amiral Gemisi Galaxy S20 Serisi

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S20 serisi, yapay zekâ ile Samsung’un gelmiş geçmiş en büyük görüntü sensörünü bir araya getiren yepyeni kamera sistemiyle görüntüleri ve önemli anlarınızı çok iyi yakalıyor. Galaxy S20 ve Galaxy S20+ akıllı telefonlarda 30x’e varan zoom kullanılırken Galaxy S20 Ultra’da ise devrim niteliğindeki katlanan lensler ile bir adım daha ileriye gidiliyor. Kullanıcılar 100x’e varan zoom özelliği ve Süper Çözünürlük teknolojisi sayesinde çok net görüntü deneyimi yaşayabiliyor.

Tüm Detaylarda Çarpıcı Netlik

Galaxy S20 serisinin daha büyük görüntü sensörü sayesinde kamera çözünürlüğü ciddi seviyede artıyor; düzenleme, kesme ve zoom için eklenen özelliklerle detaylı görüntüler elde edilebiliyor. Galaxy S20 ve Galaxy S20+’ta 64MP, Galaxy S20 Ultra’da ise 108MP kamera bulunuyor. Daha büyük sensörler sayesinde çok fazla ışık yakalanabiliyor ve böylelikle düşük ışık şartlarında dahi zengin görüntü kalitesi sağlanıyor. Galaxy S20 Ultra, dokuz pikseli sensör seviyesinde tek bir pikselde bir araya getiren piksel birleştirme (nona-binning) teknolojisini kullanarak, yüksek çözünürlüklü 108MP mod ve 12MP mod arasında dinamik geçişe izin verme seçeneği ile daha da ileriye gidiyor.

Çığır Açan Zoom Özelliği

Galaxy S20’de Hibrit Optik Zoom ve yapay zekâdan güç alan Dijital Zoom’u içeren Super Çözünürlüklü Zoom’u bir arada kullanan Space Zoom teknolojisi sayesinde, çok uzaktayken bile yakın plan zoom yapılabiliyor. Galaxy S20 ve Galaxy S20+ akıllı telefonlarda 30x’e varan zoom kullanılıyor. Galaxy S20 Ultra’da ise devrim niteliğindeki katlanan lensler ile bir adım daha ileriye gidiliyor ve yapay zekâ ile güçlendirilmiş, yüksek zoom seviyesinde görüntü kalitesindeki kaybı azaltan çoklu-görüntü işlem ile kullanıcılar 100x’e varan Süper Çözünürlük sayesinde çok net görüntü deneyimi yaşayabiliyor.

Tek Tuşla Çoklu Çekim

Tek Tuşla Çoklu Çekim (Single Take) özelliği, bir yandan anın fotoğrafını çekerken diğer yandan da o anı rahatça yaşamanızı sağlıyor. Yapay zekâ ile güçlendirilmiş kamera teknolojileri sayesinde Galaxy S20 serisi yaşadığınız anı en iyi şekilde yakalamanız için siz tek bir çekim yapsanız da o sizin için canlı odak, kırpılmış, ultra geniş açılı çekim gibi çok sayıda farklı formatta fotoğraf ve video oluşturabiliyor.

Profesyonel Seviyede Video Çekme

Galaxy S20, gerçek dünyadaki renkleri ve görüntü kalitesini yakalayabilmeniz için çarpıcı 8K video çekimleri yapmanızı sağlıyor. Çekiminiz bittiğinde videonuzu Samsung QLED 8K TV’ye aktararak izleyebiliyor ve sınıfının en iyi izleme deneyiminin keyfini yaşayabiliyor veya bir 8K videodan bir kareyi alarak onu yüksek çözünürlükte bir fotoğrafa dönüştürebiliyorsunuz. Süper Dengeli Çekim, hiza sabitleme ve yapay zekâ hareket analizi sayesinde, en engebeli ortamlarda çekilmiş videolar bile aksiyon kamerası kullanılarak çekilmiş gibi görünüyor.

Tüm modellerde 128GB Standart Depolama Alanı

Büyük ve akıllı bataryasından güç alan Galaxy S20 serisinde 25W hızlı şarj standart olarak sunuluyor. Galaxy S20 Ultra modeli 45W Süper Hızlı (Super Fast) şarjı da destekliyor; tüm modellerde 128GB geniş bir depolama alanı standart olarak sunulurken ayrıca 1TB arttırılabilir hafıza desteği de sağlıyor.

Ön Siparişe Hediye Kulaklık

Her üç model de 12 Şubat 2020’den itibaren https://shop.samsung.com/tr adresi üzerinden ön siparişe açılacak. Ön sipariş kampanyası çerçevesinde Galaxy S20+ ve Galaxy S20 Ultra siparişi veren ve kampanya koşullarını sağlayan tüketiciler tavsiye edilen satış fiyatı 899 TL değerinde Galaxy Buds+ hediye edilecek. Galaxy Buds+ kablosuz kulaklık ile seyahatte ya da spor yaparken en sevdiğiniz müzikleri dinleyebilirsiniz.

Fiyatlar Belli Oldu

Ayrıca Galaxy S20 serisi mart ayında Türkiye’de yetkili mağazalarda satışa sunulacak. Cihazların tavsiye edilen perakende satış fiyatları Galaxy S20 için 7.799TL, Galaxy S20+ için 9.299TL ve Galaxy S20 Ultra için 11.999TL’dir.

Katlanabilir Akıllı Telefonu Galaxy Z Flip

Samsung Electronics ayrıca yeni katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Z Flip’in tanıtımını yaptı. Türünün ilk örneği olan katlanabilir cam kullanılarak üretilen Galaxy Z Flip, katlandığında avuca sığan son derece şık ve kompakt 6,7 inçlik ekranıyla, adeta fizik kurallarını esnetiyor. İlk kez bu cihazda kullanılan “Gizli Menteşe” ve yenilikçi kullanıcı deneyimi sayesinde, Galaxy Z Flip ile içerik üretmek, paylaşmak ve izlemek çok kolay. Galaxy Z Flip, şık tasarımından esnek kullanım deneyimine kadar tüm özellikleriyle, katlanabilir mobil cihaz çağına heyecan katıyor.

Ellerinizi Kullanmadan İstediğinizi Yapın

Galaxy Z Flip açık konumdayken, birçok açıda sabitlenebiliyor. Bu da selfielerinizin daha net görünmesini ve Google Duo’da etkileyici video görüşmeleri yapmanızı sağlıyor, hem de ellerinizi hiç kullanmadan.

Esnek Kullanım modu

Samsung, Galaxy Z Flip’in eşsiz katlanan tasarımına yönelik özel kullanıcı deneyimini sağlayan Esnek Kullanım modu (Flex mod) tasarımında Google ile birlikte çalıştı. Cihaz serbest dururken ekran otomatik olarak dörder inçlik iki kısma ayrılıyor ve böylece ekranın üst yarısında fotoğraf, yazı veya videolar görüntülenirken kullanıcı, ekranın alt yarısını kullanarak bu içerikleri kontrol edebiliyor. Kolaylıkla üst ekranda YouTube izlenirken alt ekranda başka videolar aranabiliyor, açıklamalar okunabiliyor veya yorum yazılabiliyor.

Kendi Ayakları Üstünde Duran Kamera

Galaxy Z Flip kelimenin tam anlamıyla kendi ayakları üstünde duruyor, böylece zaman ayarlı grup fotoğrafları ve parlak gece çekimleri gibi içerikleri daha rahat yakalayabiliyorsunuz. Sosyal medya içeriklerinizi tripod kullanmadan, elleriniz serbest halde en iyi açıdan oluşturabiliyor ve sosyal medya platformları için en uygun 16:9 oranıyla kusursuz videolar kaydedebiliyorsunuz. Gece Hızlı Çekim modu ile flaş kullanmadan gece videoları veya düşük ışıkta parlak gece fotoğrafları çekebiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken, cihazı açıp masaya koymak. Katlı durumdayken, cihazı açmadan arka kamerayı kullanarak tek elle hızlı bir şekilde kaliteli selfieler çekebiliyorsunuz.

Bildirimler Sizin Kontrolünüzde

Galaxy Z Flip ister kapalı, ister dik konumda, isterse açık olsun; gelen mesaj, arama ve hatırlatmaları görmek çok kolay. Cihaz kapalıyken, kapak ekranından tarih, saat ve pil durumunu kontrol edebilirsiniz. Gerçek zamanlı bildirimler alabilir, böylece cihazı açmadan aramalara kolayca cevap verebilir veya sadece gelen bildirime tıklayıp Galaxy Z Flip’i açarak, mesajlarınıza cevap yazabilirsiniz.

Çoklu Kullanım Penceresi 

Çoklu Kullanım Penceresi sayesinde, aynı anda birden fazla işlem yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, çoklu kullanım çubuğunu açmak ve istediğiniz uygulamaları sürükleyip bırakmak. Üst yarıda en son moda trendlerini okurken alt yarıda beğendiğiniz kıyafetleri satın alabilirsiniz.

Etiketler: » »
Share
1634 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?