logo

Samsung Gear S3 Türkiye’de

mh_samsung_gear_s3_01

Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim

Samsung Electronics, göz alıcı ve yenilikçi akıllı saati Gear S3’ü Türkiye’deki kullanıcıların beğenisine sundu. Analog saatlerden ve saat yapım sanatından ilham alarak tasarlanan saat, en gelişmiş mobil teknolojileri tüketiciler ile buluşturuyor. Sahip olduğu tasarımı ve teknolojileri sayesinde akıllı saati, yaşam tarzını yansıtan vazgeçilmez bir aksesuara dönüştürüyor.

Saat, farklı yaşam tarzlarına uygun iki dikkat çekici versiyonda sunuluyor. Macera tutkunlarından ilham alan Gear S3 frontier, tasarım ve fonksiyonu harmanlayan dayanıklı tarzıyla güçlü bir dış görünüme sahip. Gear S3 classic ise ikonik saatlerde bulunan minimalist ve zarif tarzı yansıtıyor. Her iki versiyon da ince bir işçilik ile tüm detaylarına büyük bir özen gösterilerek tasarlandı.

Samsung Electronics Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen “Samsung olarak, akıllı saat pazarını yeniden şekillendirecek bir ürünü tanıtıyoruz. Gear S3, teknolojik özellikleriyle tüketicilerin günlük yaşamını kolaylaştırıyor. Tasarımıyla da tüketicilere kolunda zevkle taşıyabilecekleri gerçek bir saat sunuyor” dedi. Türkiye’deki kullanıcıların bir önceki model olan Gear S2’yi çok sevdiklerinin altını çizen Yeğen “Yeni Gear S3 ile tüketicilere, vazgeçmek istemeyecekleri saat deneyimini yaşatacağız” dedi.

Nitelikli ve Dayanıklı Tasarım

Lüks saatlerde bulunan detaylara ve geniş ekranlı bir tasarıma sahip olması nedeniyle diğer akıllı saatlerden farklılaşan saat, analog saat işçiliğinden ilham alınarak üretildi.

Kullanıcılar, çok sayıda sofistike saat arayüzü ve kayış seçeneği sayesinde tercihlerine ve ihtiyaçlarına göre saat deneyimlerini kişiselleştirebiliyor. 16 milyon renge sahip Her Zaman Açık Ekran (AOD) özelliği sayesinde saatin ekranı kararmıyor ve her zaman saati gösterebiliyor. Kullanıcılar, önceden tasarlanmış saat arayüzlerini kullanabilecekleri gibi, kendi tasarımlarını da yapabiliyorlar.

22mm’lik standart kayış boyutuna uygun olması nedeniyle saat, kullanıcılara birçok sayıda kayışı kullanma özgürlüğü sunuyor. Saatin uzun ömürlü pili ise tek bir şarj ile 3-4 güne varan kullanımı mümkün kılıyor.

Şık görünümüne ek olarak saat, IP68 suya ve toza dayanıklılık standardına sahip. Gear S3 Frontier versiyonu, hareketli yaşam tercihlerine sahip kullanıcıların ihtiyacı düşünülerek MIL-STD-810G standartlarında dayanıklılık sunuyor. Gear S3’ün her iki versiyonu, çizilmeye karşı dirençli bir ekran sağlamak üzere özel olarak tasarlanmış Corning Gorilla Glass SR+ ile donatıldı.

Günlük yaşamı kolaylaştıran akıllı özellikler

Saatin imzası niteliğindeki döner çerçeve yeni özellikler ile geliştirildi. Kullanıcılar, saati telefonla eşleştirdiğinde ekrana dokunmadan bir çağrıya yanıt verebiliyor ya da bir alarmı erteleyebiliyor. Buna ek olarak ekran üzerine yazılan mesajlar, otomatik olarak metinlere çevrilebiliyor. Anımsatıcı uygulaması ise kullanıcıların takvimlerini ve yapılacaklar listesi rahat bir şekilde yönetmesine yardımcı oluyor.

Saat, hoparlör, GPS, barometre ve hızölçer gibi donanımlara sahip. Dahili GPS, kullanıcıların doğru bir şekilde günlük fitness faaliyetlerini izlemesine izin verirken barometre ve hızölçer, kullanıcıların rakım ve atmosfer basıncından hava durumundaki ani değişikliklere, kat edilen mesafeye ve hıza kadar birçok değişkeni takip etmesine imkan tanıyor. Dahili hoparlör ile de kullanıcılar, sesli mesajlarını etkinleştirebiliyor ve favori müzik parçalarını dinleyebiliyor.

mh_samsung_gear_s3_02

Yerel Uygulamalar

Saat ile uyumlu, 11 binin üzerinde akıllı saat uygulaması bulunuyor. Çok sayıdaki fitness, müzik, haber, oyun ve gezi uygulamaları, saat ile birlikte tüketicilere dengeli, sağlıklı ve keyifli bir yaşam vadediyor.

Saat ile uyumlu yerel aplikasyon sayısı ise gün geçtikçe artıyor. Yapı Kredi Bankası ve TEB’in akıllı saat uygulamaları saat ile bankacılık işlemleri yapma olanağını sağlıyor. Türk yazılımcılar tarafından geliştirilen GoPro Shutter ve Maestro uygulamaları ise saatin yeteneklerini bir adım öteye taşıyor.

Konum Takibi ile zor durumlarda Gear S3 yardımcı oluyor

Tüketicilerin güvenliği düşünülerek tasarlanan saat ile kullanıcılar, zor bir durum halinde telefonları ellerinin altında değilken bile aile üyelerine, arkadaşlarına veya yardım ekiplerine konum hakkında bilgi veren SOS mesajı gönderebiliyor ve konum takibini etkinleştirebiliyor.

Samsung Gear S3 frontier ve classic modelleri 1299TL tavsiye edilen satış fiyatıyla 2 Aralık tarihinden itibaren Samsung mağazaları, operatörler ve zincir teknoloji marketlerinden temin edilebilecek.

Detaylar için: http://www.samsung.com/tr/galaxy/gear-s3/

Gear S3 Ürün Özellikleri

 

Samsung Gear S3

Gear S3 frontier Gear S3 classic

Model

Bluetooth Bluetooth

Ekran

1,3” Dairesel Süper AMOLED

360 x 360, 278ppi

Tam Renkli Daima Açık Ekran

Corning Gorilla Glass SR+

AP

Çift çekirdekli 1.0 GHz

İşletim Sistemi

Tizen Tabanlı Giyilebilir Platformu 2.3.2

Boyut

46 x 49 x 12,9

62 gr (kayışsız)

46 x 49 x 12,9

57 gr (kayışsız)

Kayış

22 mm 22 mm

Bellek

4GB dâhili bellek, 768MB RAM

Bağlantı

Bluetooth 4.2, Wi-Fi b/g/n, NFC, MST, GPS/Glonass

Bluetooth 4.2, Wi-Fi b/g/n,

NFC, MST, GPS/Glonass

Sensör

Hızölçer, Jiroskop, Barometre, Kalp Atış Hızı Ölçer, Ortam Işığı

Pil

380mAh

Şarj

Kablosuz şarj (WPC Endüktif)

Dayanıklılık

IP68 suya ve toza dayanıklılık

www.samsung.com.tr

Etiketler: » » » »
Share
2113 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?