logo

SAS Türkiye’de Üst Düzey İki Atama

SAS Amerika Batı Yakası Otomobil Endüstrisi Satışları Sorumlusu Hakan Erdemli

Hakan Erdemli, liderlik ettiği SAS Türkiye Ofisi’nde 5 başarılı yılın ardından SAS Amerika Batı Yakası Otomobil Endüstrisi satışlarının başına geçmeye hazırlanıyor. 2012 yılında SAS Türkiye’ye Satış Direktörü olarak katılan Erdemli, Ocak 2013’ten bu yana SAS Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapıyordu.

SAS Türkiye Genel Müdür Vekili Berna Helva

Hakan Erdemli’nin yeni atamasını takiben, SAS Türkiye operasyonuna liderlik etmek üzere Berna Helva’nın Genel Müdür Vekili olarak atandığı açıklandı. 15 yılı aşkın süredir Teknoloji alanında gerek tedarikçi, gerekse müşteri tarafında çeşitli üst düzey yöneticilik görevleri yapmış olan Helva, Temmuz 2016’da SAS Türkiye ailesine katılmadan önce Nokia Networks İsveç Ofisi’nde Satış Direktörü olarak görev almıştı. Helva, önümüzdeki dönemde SAS’ın Türkiye’deki istikrarlı büyümesine liderlik ediyor olacak.

SAS Orta Doğu, Türkiye ve Doğu Avrupa Başkanı Shukri Dabaghi, atamalar hakkında “Hakan Erdemli’ye 5 yıl boyunca SAS’ın Türkiye’deki üç basamaklı büyümesine liderlik ettiği için çok teşekkür ediyoruz. Kendisi global organizasyonumuz içinde çok önemli bir göreve atandı. Yeni görevinde de başarılı projelere imza atacağına olan güvenimiz tam. Bu değişimi takiben Berna Helva’yı SAS Türkiye Genel Müdürlüğü’ne vekaleten atamaktan mutluluk duyuyoruz. Kendisinin gerek sektör gerek liderlik tecrübesi SAS’ın Türkiye’de var olan mevcut müşteri ve iş ortağı ilişkilerini daha da güçlendirecek ve SAS’ın bizim için çok önemli bir pazardaki büyümesini destekleyecektir. Sevgili Berna Helva’ya yeni görevinde başarılar dilerim” dedi.

Etiketler: » » »
Share
2412 Kez Görüntülendi.