logo

Seçim Sonuçlarının Sağlamasını Yapan Mobil Uygulama

Oy ve Ötesi Derneği, 16 Nisan halk oylamasında Türkiye genelinde sandık sonuçlarının sağlamasını yapılabilmek amacıyla her akıllı telefonda kullanılabilecek “T3 Tutanak Gönder” mobil uygulamasını tüm vatandaşların kullanımına açıyor.

T3: “Tüm Vatandaşların Kullanımına Açık İlk ve Tek Uygulama”

Sandıkta görev alan, gözlemcilik yapan, oyunu kullanmak için sandık başına giden tüm vatandaşlar, bu mobil uygulama ile sandık sonuç tutanağının fotoğrafını T3 sistemine kolaylıkla göndererek seçim sürecine katkı sağlayabilecek.

T3 Tutanak Gönder” Uygulaması Nasıl Çalışacak?

T3 Tutanak Gönder” mobil uygulaması IOS ve Android uygulama mağazalarından ücretsiz olarak indirilebilecek. Uygulamayı indiren herkes, bu uygulama üzerinden 16 Nisan günü ıslak imzalı ve mühürlü sandık sonuç tutanağının fotoğrafını çekip T3 sunucularına gönderebilecek. Vatandaşlar erişebildikleri kadar çok sandık tutanağının fotoğrafını çekip T3 sistemine göndererek şeffaf bir seçim için sürece katkıda bulunabilecek. Tüm vatandaşlar daha fazla sandığa gidip sandık tutanağının fotoğrafını ileterek daha çok verinin karşılaştırmasını sağlayabilecek.

Androis : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oyveotesi

IOS : https://itunes.apple.com/tr/app/t3-tutanak/id1222756158?mt=8

Etiketler: »
Share
871 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?