logo

Selim Turan Anısına Düzenlenen “30. Uluslararası Karma Sergisi” Açıldı

Sanatçı Selim Turan anısına düzenlenen “30. Uluslararası Karma Sergisi” Alibey Kudar Etnografya Galerisi’nde açıldı.

UNESCO tarafından desteklenen ve Türkiye’de ilk özel köy müzesi olan, Azerbaycan Uluslararası Dede Korkut Milli Vakfı Altın Kalp ödüllü galeride açılan sergide 46’sı çevrim içi gösterim, 17’si Kaz Dağları çevresinde yaşayan yerel ressam ve 23 genç yeteneğin eserleri sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Alibey Kudar Etnografya Müzesi ve ressam heykeltıraş Selim Turan Sanat Galerisi’nin 30’uncu yılı etkinlikleri kapsamında karma resim sergisi, müzik dinletisi, semah gösterisi ve Türkmen kıyafetleri defilesi yer aldı.

Sanat Galerisi Yöneticisi Esma Kudar, serginin açılışında yaptığı konuşmasında “30.su düzenlenen organizasyonda bugüne kadar 1328 sanatçının eserlerine yerildi. Bu yılki sergiye katılan Azerbaycan, İngiltere, Hindistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Tayland ve ABD-Alaska ile 20 ülkeye ulaştı. Karma sergide online sergimizin onur sanatçıları, UNESCO Ressamlar Akademisi Asil Üyesi ve Devlet Sanatçısı Prof. Dr. Refik Aziz ve Opalizm sanat akımının yaratıcısı, İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in onurlandırdığı, Azerbaycan’ın yaşayan kültür mirası olarak kabul edilen UNESCO Ressamlar Akademisi Asil Üyesi Prof. Dr. Sakit Mammadov’dur” dedi.

Tahtakuşlar Köyü’ne yolu düşen tüm sanatseverler; Alibey Kudar Etnografya Galerisi’ni ziyaret edebilecekleri gibi sergiyi online olarak da inceleyebilirler.

Etiketler: » » »
Share
1959 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?