logo

Septagram’ın Teşvikiye Showroom’u Açıldı

mh_septegram

Orhan Madenoğlu, Müzeyyen Gürbaz, Mehmet Gürbaz

Kolektif bir yapıyla mimarlık, iç mimarlık ve peyzaj mimarlığı alanlarında projelendirme ve uygulama hizmeti veren, aynı zamanda sektörün önde gelen yapı malzeme firmalarının seçkin ürünlerini de bünyesinde barındıran Müzeyyen Gürbaz, Orhan Madenoğlu ve Mehmet Gürbaz ortaklığındaki Septagram’ın Teşvikiye Showroom’u 16 Kasım 2016 tarihinde Ressam Mahmut Karatoprak ve Ressam Birim Erol’un eserleri eşliğinde açıldı.

Adını Latince’de “yedi köşeli yıldız” anlamına gelen “Septagram”dan alan oluşum, yıldızın ışınlarını oluşturan irade, sevgi, zeka, güç, dürüstlük ve mucize olgularından yola çıkarak tasarım anlayışının temelini tıpkı evrendeki 7 gezegen, gökkuşağındaki 7 renk, müzikteki 7 nota, simyadaki 7 metal, haftadaki 7 günde olduğu gibi ‘evrensellik’ ve ‘uyum’ üzerine kurguluyor. Tasarımlarında mekan ya da alan yaratmaktan öte bir deneyim yaşatmayı önemseyen Septagram, kurguladığı mekanlarda tasarımı kullanıcı etkileşimine indirgeyerek kişinin kendinden bir doku yakalayabilmesini amaçlıyor. Tasarladıkları mekanlarda yıllar sonra bile aynı heyecanın duyulmasını sürdürmeyi amaçlayan Septagram, eskimeyen ve zamansız iç mekan tasarımlarına imza atıyor.

mh_septegram_showroom

Septagram, Teşvikiye’de yer alan showroom’unda, aynı zamanda üreticisi olduğu dekoratif taş markası Eski Taş’ın ürünleri başta olmak üzere, temsilcisi olduğu duvar kağıdı, yer döşemesi, duvar kaplaması, tavan çözümleri, çatı kaplamaları, ısı-ses yalıtımı ve yapı kimyasalları alanlarında, aralarında Henkel, Knauf, Novawood, Wise Stripes ve Eijffinger gibi dünyanın önde gelen markalarının koleksiyonlarını da sektör profesyonelleriyle buluşturuyor.

Room7 adı altında sektöre “pop-up showroom” hizmeti de veren Septagram, tasarım, moda ve medya sektöründen seçili grupların özel toplantılarına ve etkinliklerine ev sahipliği yapmaya da hazırlanıyor…

Etiketler: » » » »
Share
3104 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?