logo

Sevimli Dostlarımız Mikroçip Uygulamasyla Daha Güvende

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın talimatıyla sevimli dostlarımız için bir yeniliğe daha imza atıldı. Bilgi İşlem Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmanın ardından geliştirilen ve Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından kullanılmaya başlanan Veteriner Otomasyon Sistemi’yle birlikte Sokak Hayvanları Kliniği’ne gelen tüm sevimli dostlarımız ve uygulanan tıbbi işlemler kayıt altına alınmaya başlandı.

Sokak Hayvanlarımız Artık Daha Güvende

Eyüpsultan Belediyesi’nin bünyesinde bulunan Sokak Hayvanları Kliniği’ne gelen tüm hayvanlar gerekli muayene ve rehabilite hizmetleri yapıldıktan sonra deri altına mikroçip yerleştirme işlemi yapılmaya başlandı.

Mikroçip uygulamasının ardından Veteriner İşleri Otomasyon Sistemi’ne kayıt edilen sevimli dostlarımıza yapılan tüm işlemler kayıt altına alınarak gerekli uygulamalar güvenli ve sistemli bir yapıya getirilmiş oldu.

Geliştirilen bu otomasyon sistemiyle veteriner hekimlerimiz kliniğimize gelen hayvanların tıbbi geçmişini hızlıca öğrenerek gerekli tedaviye ivedi bir şekilde müdahale edebilme imkanına sahip oldu.

Otomasyon Sistemi Büyük Kolaylık Sağladı

Eyüpsultan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nde görev alan Veteriner Ümit Bardakçı, Bilgi İşlem Müdürlüğü’nün geliştirdiği Veteriner İşleri Otomasyon Sistemi’nin kliniğe gelen hayvanların tıbbi geçmişini öğrenerek gerekli tedavi işlemlerine daha hızlı başladıklarını belirtti. Geliştirilen otomasyon sistemi hakkında bilgi veren Bardakçı Bize gelen talepler doğrultusunda yaralı ya da hasta hayvanlar görevli arkadaşlarımız tarafından kliniğimize hayvan ambulansıyla getiriliyor. Biz gerekli muayene işlemlerini yaptıktan sonra tedavi ve rehabilitasyonlarını yapıyoruz. Bu doğrultuda bizim bu hayvanları karıştırmamamız için hayvanların nerede olduğunu, daha önce hangi hastalığı geçirip geçirmediğini öğrenmek için mikroçip uygulamasını yaparak Veteriner İşlemleri Otomasyon Sistemine kayıt ediyoruz. Daha sonrasında hayvanı doğal yaşam alanına bırakıyoruz. Belediye bünyesinde geliştirilen Veteriner İşlemleri Otomasyon Sistemi sayesinde bize gelen hayvan ve getiren kişinin bilgilerini kayıt altına alıyoruz. Daha sonrasında işlem gören hayvanın fotoğrafıyla birlikte yapılan işlemler sisteme giriş yapılıyor. Kayıt işleminden sonra hayvana nerede hangi uygulamalar yapıldığını görebiliyoruz” dedi.

Etiketler: » » »
Share
1072 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?