logo

Süel: “Optimizasyonda Diğer Operatörlerden Yüzde 25 Daha İyiyiz”

mh_vodafone_hasan_suel

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel

Vodafone Türkiye; şebeke yatırımlarını, sosyal iş modellerini ve “mobil iş” kavramını tek çatı altında topladığı “Telefonla değil Vodafone’la” platformunu 14 Kasım 2014 tarihinde düzenlediği bir toplantıyla tanıttı.

Vodafone Türkiye, akıllı telefonların pil ömrünü uzatacak bir teknolojiyi şebekesine entegre ederek bu konuda farklı bir gelişmeye imza attığını açıkladı. Buna göre Vodafone, “Akıllı Kapsama Teknolojisi” adlı şebekesiyle akıllı telefonların pil ömrünü %25’e varan oranda uzatma olanağı sunuyor. Vodafone şebekesinin sunduğu pil ömrü avantajı, bağımsız araştırma şirketi Phimetrics’in İstanbul genelinde gerçekleştirdiği ölçümlemelere dayanıyor.

Düzenlenen toplantıda konuşan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel “Stratejik yatırım programımız içinde ‘dijital bağlantılı Türkiye’ vizyonuyla yaptığımız teknoloji yatırımlarının, bu yatırımlar içinde de şebeke yatırımlarımızın önemli payı var. ‘Dijital Dönüşüm Hareketi’nin ilanından bu yana, şebekemizi geliştirmek için, bir yılda toplam 1,1 milyar TL’lik yatırım yaptık. 3G şebekemizi Avrupa’nın en ileri HSPA+ altyapısıyla kurduk. 8 ildeki tüm baz istasyonlarımızı SingleRAN teknolojisini içerecek şekilde yeniledik. Son 4 yılda 17 bin ek çekim noktası kurduk. Mobil internet hızımızı 3 yıl içinde 3 katına çıkardık. Şebekemizin, tüketicilerimizin ve kurumlarımızın dijitalleşmesi hedefiyle yaptığımız teknoloji alanındaki yatırımlarımızı artırarak sürdüreceğiz” dedi.

 Abonelere kesintisiz, hızlı ve kaliteli bağlantı imkânı

Hasan Süel “Şebeke yatırımlarımızı, sosyal iş modellerimizi ve ‘mobil iş’ kavramını tek çatı altında topladığımız bu platformla, tüketicilerimize, Vodafone ile her zaman ‘en iyi’ bağlantıya sahip olma imkânı sunuyoruz. İster bireysel ister kurumsal olsun, tüm abonelerimize, mobil iletişim ihtiyaçları için Vodafone’u tercih ettiklerinde, kesintisiz, hızlı ve kaliteli bağlantı imkânına kavuşacaklarını söylüyoruz. Bu noktada, abonelerinin hayatını kolaylaştırmaya odaklanan bir operatör olarak, günümüz mobil kullanıcısının önündeki en büyük engellerden birini oluşturan pil ömrü sorununa çözüm getirmek için pil ömrünü uzatacak bir teknolojiyi de şebekemize entegre ettik. 3G uzmanlığımız ve teknolojimiz ile harmanladığımız ve ‘Vodafone Akıllı Kapsama Teknolojisi’ adını verdiğimiz şebekemiz sayesinde, akıllı telefonların pil ömrünü %25’e varan oranda uzatıyoruz” dedi.

“Optimizasyonda diğer operatörlerden yüzde 25 daha iyiyiz”

Kendisine sorulan “Yapılan araştırmada diğer operatörlerin rakamsal değerlerini açıklamadınız. Bu değerler nedir?” sorusuna ise Süel “Araştırma sonucuna göre şunu net olarak söyleyebilirim ki; Şebekemizde yaptığımız optimizasyonda diğer operatörlerden yüzde 25 daha iyiyiz” dedi.

Etiketler: » »
Share
1876 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?