logo

Teknolojideki Hızlı Değişim Tüketici Davranışlarını Etkiliyor

mh_media_markt_turkiye_yenal_gokyildirim

Media Markt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım

Media Markt Türkiye’nin İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım, 16-18 Mart 2016 tarihleri arasında 18’inci kez düzenlenen Kalite Günleri’ne katıldı. Üniversite öğrencileri, öğretim görevlileri ve çeşitli sektörlerin önde gelen CEO’larını ağırlayan etkinlik, bu yıl “Dijital Çağ” başlığıyla ele alındı. Etkinliğin açılış oturumunda sahne alan Gökyıldırım, değişen tüketici kavramıyla birlikte değişen perakende yaklaşımı hakkında katılımcılarla bilgi ve deneyimlerini paylaştı.

“Tüketicilerin %56’sı çok kanallı alışveriş yapmayı tercih ediyor”

Türkiye’de 46,7 milyon internet kullanıcısı bulunduğunu, bu rakamın 37,5 milyonunu ise mobil internet kullanıcılarının oluşturduğunu ifade eden Gökyıldırım ”Tüketiciler artık her an her yerde bilgiye ulaşmak istiyorlar. Türkiye’de 42 milyon aktif sosyal medya hesabı var. Teknolojideki bu hızlı değişim hem tüketici davranışlarını hem de perakende sektöründeki dinamikleri çok yakından etkiliyor” dedi. Gökyıldırım, her 3 tüketiciden birinin mağaza içindeyken cep telefonuyla fiyat kıyasladığını, tüketicilerin yüzde 56’sının da artık çok kanallı alışveriş yapmayı tercih ettiğini söyledi. Online dünyanın hızlı yükselişine karşın mağazaların da önemini koruduğunun altını çizen Gökyıldırım,  buna örnek olarak sadece online alanda hizmet veren global oyuncuların açtığı fiziksel mağazaları gösterdi.

Etkinlikte Media Markt’ın dijitalleşen dünyada yaptığı çalışmalar hakkında da bilgi veren Gökyıldırım “Avrupa’nın 1 numaralı elektronik perakende zinciri Media Markt olarak Türkiye’nin en çok tercih edilen çok kanallı elektronik perakende zinciri olma yolunda ilerliyoruz. Günümüz dünyasının en önemli kavramlarından olan dijitalleşme öncelikli yatırım alanlarımız arasında yer alıyor. Mağazalarımızda elektronik etiket uygulamasını başlattık. Online kiosklar, elektronik etiketler ve yenilenen mobil uygulamalarımız, mağazalarımızda hayata geçireceğimiz dijital dönüşümün bir parçası olacak.  Bunun yanı sıra çok kanallı yapımızı da güçlendiriyoruz. Media Markt olarak global bilgi birikimimizle Türkiye’nin perakendecilik ve rekabet anlayışına yeni bir soluk getirdik. Bu öncü rolümüzü devam ettireceğiz” dedi.

www.mediamarkt.com.tr

Etiketler: » »
Share
1025 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?