logo

Teleperformance Türkiye, Balıkesir’de Çağrı Merkezi Açtı

Teleperformance Türkiye, Balıkesir’de 5,5 milyon TL yatırım yaptığı çağrı merkezini hayata geçirdi. Türk Hava Yolları başta olmak üzere birçok seçkin firmaya hizmet verecek olan merkezin, bini aşkın kişiye istihdam sağlaması hedefleniyor.

Teleperformance Türkiye’nin Balıkesir’deki yeni çağrı merkezinin açılışı Türk Hava Yolları yönetiminin katılımı ve Teleperformance Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Daniel Julien, Teleperformance CEMEA Başkanı Yannis Tourcomanis ve Teleperformance Türkiye CEO’su Engin Utkan’ın ev sahipliğinde 6 Ekim 2017 tarihinde gerçekleşti.

Teleperformance Türkiye, yatırımlarla büyümeye devam ediyor

Teleperformance CEMEA Başkanı Yannis Tourcomanis “74 ülkede faaliyet gösteren dünya lideri bir dış kaynak CRM ve çağrı merkezi şirketi olarak Türkiye’yi stratejik bir pazar olarak görüyoruz. Potansiyeline inandığımız pek çok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de hem sektörün gelişimi hem de müşterilerimize en iyiyi sunmak üzere önemli yatırımlar yapıyoruz. Balıkesir çağrı merkezimiz de bu vizyonumuzun bir göstergesi. Bir yandan İstanbul’daki merkezimizi Avrupa’nın sayılı çok dilli yetkinlik merkezlerimizden biri olarak konumlarken bir yandan da potansiyeli yüksek şehirlere yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Balıkesir çağrı merkezinin sektörde ilklere imza atacağını vurgulayan, Teleperformance Türkiye CEO’su Engin Utkan “Balıkesir, dinamik genç nüfusu ve yüksek kalitede eğitim seviyesiyle çağrı merkezi sektörü için önemli bir çalışan potansiyeline sahip. Aynı zamanda, İstanbul’a yakın mesafede, kara-hava-deniz yollarından oldukça çeşitli ulaşım alternatiflerine sahip lojistik avantajı olan bir şehir. Bu yerel potansiyeli tüm paydaşlarımızın yararına sunmak ve katma değer yaratmak üzere 5,5 milyon TL yatırımla Balıkesir’de yeni çağrı merkezimizi kurduk. Bu doğrultuda, sektöre liderlik eden bir kurum olarak küresel deneyimimizi Balıkesir’e aktaracağız ve inanıyorum ki burada önemli başarı hikayeleri yaratacağız. Türk Hava Yolları’na 5 merkezden 12 dilde hizmet vererek uluslararası müşteri deneyimini ileriye taşıyacağız. Balıkesir merkezimiz de önümüzdeki dönemde telekom, finans, otomotiv sektörlerinden farklı kurumların müşteri deneyimini zenginleştirecek ilklere imza atmak üzere faaliyet gösterecek” dedi.

Türkiye’de toplam 2.500 çalışanı ile hizmet veren Teleperformance’ın Balıkesir’deki yeni tesisinde bini aşkın çalışana ulaşmayı hedefleniyor.

Son 4 yılda ortalama %25 ile sektörünün ortalamasının üzerinde büyüyen Teleperformance, 20 yıla aşkın süredir hizmet sunduğu İstanbul genel merkezinin yanı sıra Uşak ve Trabzon’dan da hizmet sunmaktadır.

www.teleperformance.com.tr

Etiketler: » » » »
Share
4923 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?