logo

Temizlikyolda.com Hızla Büyüyor

mh_bic_angel_investments_temizlikyolda

Türk Telekom’un Girişimleri Hızlandırma programı PİLOTT’a seçilen ve PİLOTT Girişimcilik Zirve’sinde en değerli ilk üç girişim arasında yer alan, Webrazzi Ödülleri’nde “Yılın Yeni Web Girişimi” kategorisinde birincilik ödülüne layık görülen Temizlikyolda.com hızla gelişimine devam ediyor. Ocak 2014 yılında kurulan, kullanıcıların tüm temizlik ihtiyaçlarını hızlı ve güvenilir bir şekilde karşılayan Temizlikyolda.com bugüne kadar 15 bin üyeye ve 10 bin başarılı siparişe ulaştı. Toplamda bir milyon liranın üzerinde bir sipariş hacmi yaratan Temizlikyolda.com  Türkiye’de sekiz ilde ve Kıbrıs’ta hizmet veriyor.

Temizlikyolda.com’un yer aldığı hizmet kategorilerinde yedi milyar TL’ye ulaşan temizlik pazarının yaklaşık üç milyar lirası kayıt dışı ekonomi yaratan ve sigortasız çalıştırılan ev işçilerine ait. Sayıları bir milyona yaklaşan ve gündelikçi diye tabir edilen bu kişilerin birçoğu her yıl mesleki yetersizlik ve eğitimsizlikten kaynaklı çok ağır yaralanmalar ve ölümle sonuçlanan vakalarla anılıyor. Temizlikyolda.com hem bu acı vakaları profesyonel ve eğitimli bir şekilde çözüme kavuşturmayı hedefliyor hem de her yıl yaklaşık üç milyar TL’ye ulaşan kayıt dışında kalan ekonominin kayıt altına alınmasına destek oluyor.

Temizliğin online adresi

Temizlikyolda.com’a 500 bin TL’lik yatırım gerçekleştiren BIC Angel Investments’ın yatırımcıları arasında Joachim Behrendt, Çağlar Karataş, Ralf Rıfat Ruso, Ali Çebi, Meltem Özçelebi, Simla Özbay, Mehmet Onarcan, Ömer Erkmen ve Engin Frayman yer alıyor. Temizlikyolda.com’u bir melek yatırımcının sahip olmasını istediği bütün özelliklerin bir araya geldiği bir proje olarak tanımlayan Joachim Behrendt, BIC Angel Investments olarak gerçekleştirdikleri yatırımdan çok büyük bir heyecan duyduklarını dile getirdi. Türkiye’de online olarak hizmet satın almanın hızla arttığına dikkat çeken Behrendt, Türkiye’de temizlik sektörünün oldukça büyük olduğunu da ekledi.

Hedef, temizlik hizmetleri denince akla gelen ilk marka olmak

Temizlikyolda.com’u 2014’te kurduklarını söyleyen Hakan Kibar, bir senelik süre içerisinde çok önemli bir büyüme gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Türkiye’de sadece kuru temizleme sektörünün yıllık 500 milyon Euro olduğunu, ev temizliği ve halı yıkama pazarları gibi diğer temizlik kategorileri de dahil olduğunda toplamda Türkiye genelinde yıllık yedi milyar liranın üzerinde bir pazar oluştuğunu belirten Kibar, sektörün her geçen sene hızla büyüdüğünü kaydetti. Aldıkları yeni yatırım ile öncelikle yerel ölçekte yaygınlaşmayı hedeflediklerini söyleyen Kibar, Türkiye çapında markalaşarak Türkiye’de “temizlik hizmetleri” denilince akla ilk gelen marka olmayı hedeflediklerini belirtti.

Etiketler: » » » » » »
Share
2356 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?