logo

TNB KEP ve Afyonkarahisar ABİGEM Arasında İşbirliği

TNB KEP A.Ş. Genel Müdürü Duygu Yantaç

Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) hizmeti vermek üzere lisanslandırılan Türkiye’deki ilk özel kuruluş TNB KEP, Afyonkarahisar Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) ile yeni bir işbirliği protokolüne imza attı.

Bölgesindeki ve tüm Türkiye’deki KOBİ’lerin rekabet seviyelerinin ve uluslararası piyasalardaki aktivitelerinin arttırılması amacıyla faaliyet gösteren Afyonkarahisar ABİGEM’in tüm üyeleri, KEP ve e – imza hizmetlerini TNB KEP ile yapılan protokol kapsamında ABİGEM aracılığıyla temin edebilecek.

Bu işbirliği kapsamında hizmetler, Afyonkarahisar ABİGEM’in farklı il ve ilçelerinde bulunan Ticaret ve Sanayi Odaları, Ticaret Borsaları, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlikleri’ni kapsayan 28 hissedar üyelerinin de yararlanabileceği özel fırsatlar ile sunulacak.

KEP Nedir?

KEP yani Kayıtlı Elektronik Posta, gönderici ve alıcı kimliklerinin belli olduğu, gönderi zamanının ve içeriğin değiştirilemediği, uyuşmazlık durumunda hukuki geçerliliği olan güvenli elektronik posta anlamına geliyor.

Bu amaçla yetkilendirilmiş KEP Hizmet Sağlayıcılar tarafından sunulan bu hizmet, standart e-posta sistemlerinden ayrılıyor. KEP sisteminde gönderici ve alıcı kimlikleri belli olduğu gibi ayrıca gönderim, teslim, okunma zamanı değiştirilemiyor, içerik bütünlüğü korunuyor. Tüm gönderimler, 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu’na göre ıslak imza ile aynı hukuki geçerliliğe sahip elektronik imza ile imzalanıyor. Elektronik imza, KEP’in yanı sıra şirket kuruluş, değişiklik işlemleri, sözleşme işlemleri, MERSİS işlemleri, gümrük işlemleri, EKAP ihale başvuruları gibi günlük hayatımızda birçok alanda yaygın olarak kullanılıyor.

Türkiye Noterler Birliği Teknoloji Şirketi TNB KEP, 2012’den bu yana Türkiye’deki yüzlerce kuruma KEP, elektronik imza ve katma değerli yazılım çözümleri sunuyor.

Kurumların ve bireylerin KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) ve e-imza ihtiyaçlarına kaliteli ve avantajlı çözümler sunan TNB KEP’in kampanyalı hizmetleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için 444 6 537 numaralı çağrı merkezi aranabilir veya destek@tnbkep.com.tr adresine mail atılarak ulaşılabilir.

www.tnbkep.com.tr

Etiketler: » » »
Share
1836 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?