logo

TP-LINK, Yeni Yönlendirici Modeli Archer C8’i Tanıttı

mh_tp_link_archer_c8

TP-LINK, yeni kablosuz ağ standardı olan 802.11ac destekli ürün çeşidini sürekli artırıyor. Şu anda piyasada AC destekli en fazla modele sahip olan şirket, yeni ve çok şık bir yönlendirici (router) modelini satışa sunuyor. TP-LINK Archer C8 model yönlendirici, çift kanallı, AC destekli ve toplamda 1.75Gbps gibi çok yüksek kablosuz bağlantı hızına ulaşabilen bir ürün.

Ev ya da ofisteki birçok cihazın kablosuz ağa bağlanmasını sağlayan ve ultra yüksek hız sunan cihaz, farklı, modern ve şık tasarımı ile de dikkat çekiyor. Modern evlerin salonlarında adeta bir aksesuar olarak yer bulabilecek olan cihaz, beyaz kasası ile her renk ortama uyum sağlayabiliyor.

Çift kanal desteği sunan ürün 5GHz kanalında 1.3Gbps, 2.4GHz kanalında ise 450Mbps kablosuz hızlara ulaşabiliyor. Yüksek hız gerektiren uygulamalar 5GHz kanalında rahat ve hızlı bir şekilde yapılabiliyor, e-posta, internette sörf gibi uygulamalar için ise 2.4GHz kanalı kullanılıyor.

Güçlü teknik donanım, hedef odaklı WiFi teknolojisi

Cihaz, güçlü teknik özelliklere sahip. Çift çekirdekli 800MHz hızında bir işlemci, yönlendiricinin ‘can damarı’nı oluşturuyor. Hem WiFi, hem Ethernet, hem de USB bağlantı desteği sunan cihaz, ev ya da ofisteki tüm donanımları yüksek hızlarla kablosuz ağa dahil edebiliyor.

Yüksek sinyal gücüne sahip üç adet anteni ile WiFi kapsama alanını genişleten cihaz, kesintisiz ve güvenli bir kablosuz ağ bağlantısı sağlıyor. Etkin Beamforming (hüzmeleme) teknolojisi sayesinde ağa bağlı cihazların yerini saptayarak kablosuz sinyal gücünü o yönlere doğru yükseltebilen ürün, böylece hedefe yönelik ve yüksek performanslı bir kablosuz bağlantı oluşturuyor.

Biri USB 3.0 olmak üzere iki adet USB girişi olan cihazda bu girişler rahat ulaşılabilecek şekilde konumlandırılmış. Yazıcı, taşınabilir disk gibi cihazlar yönlendiriciye kolayca bağlanabiliyor ve gerektiğinde USB 3.0’ın yüksek veri aktarım hızlarından yararlanılabiliyor. Cihazda ayrıca ultra hızlı Gigabit kablolu bağlantı girişleri de bulunuyor. Kablolu bağlantıda da yüksek hız sunan ürün 1000Mbps’ye varan iş/zaman oranı verimliliğinde WAN/LAN bağlantısı sağlıyor.

İster yatay ister dik olarak kullanılabilen ürün, arkasındaki sayısız havalandırma deliği sayesinde kesintisiz yüksek hız performansı sunuyor. Cihaz Türkiye’de 258 USD+KDV fiyatla satışa sunuluyor.

TP-LINK Archer C8 AC1750 Kablosuz Çift Kanallı Gigabit Yönlendirici

– Yeni nesil 802.11ac standardı desteği

– Çift kanal (dual band) destekli cihaz, 5 GHz kanalında 1300 Mbps, 2.4GHz kanalında ise 450Mbps hız ile toplamda 1750Mbps kablosuz hız sunar

– Her yöne maksimum kapsama alanı ve güvenli bağlantı için 3 adet dual band çıkarılabilir harici ve 3 adet dahili anten

– Tamamen gigabit bağlantı noktaları ile ultra hızlı aktarımlar

– 802.11 a/b/g/n/ac ürünleri ile uyumlu

– USB 3.0 + USB 2.0 bağlantı noktaları

– Misafir Ağ Erişimi (Guest Network Access) özelliği

– IPv6 destekli

– IP Tabanlı Bant Genişliği Denetimi (IP-based Bandwidth Control), yönlendiriciye bağlanmış olan cihazların bant genişliğini daha kolay yönetme olanağı

– WiFi açma/kapatma tuşu

– WPS tuşu sayesinde, WPA kablosuz güvenlik şifrelemesi tek bir dokunuşla gerçekleştirilebilir,

– WPA-PSK/WPA2-PSK şifrelemeleri

– Çoklu dil desteği sunan Kolay Kurulum Asistanı (Easy Setup Assistant), hızlı ve sorunsuz bir kurulum sürecinin gerçekleştirilmesini sağlar.

www.tp-link.com.tr

Etiketler: » »
Share
2379 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?