logo

Trabzon, Gastronomik Marka Kent Olma Yolunda İlerliyor

Gastronomi Turizmi Derneği yöneticileri Trabzon’a çıkartma yaptı. Ülkemizin en önemli gastronomik lokasyonlarından biri olan Trabzon şehri gerek ürünleri gerekse doğası gerekse kültürü ile Gastronomi Turizminde de hakettiği yeri alacak.

Bu anlamda Genel Başkan Gürkan Boztepe ve ekibi Trabzon ve Uzungöl ve Akçaabat’da incelemelerde bulundu. Trabzon Uzungöl de özelikle yerli turistlerin rağbet edebeileceği bir dönem olduğu ve bu pandemi fırsatını iyi değerlendirmek gerektiğini belirtti.

Trabzon; Tereyağ – Vakfıkebir Ekmeği – Mıhlama – Kuymak – Hamsi – Etli Sarma gibi pekçok gastronomik ürünün ana vatanı bunun yanı sıra; Ayasofia – Atatürk Müzesi – Boztepe vb mükemmel tarih ve kültür mirası hazır bizleri beklemekte diyen Gürkan Boztepe, kendi soyadını taşıyan bu kent için çalışmaya hazır olduklarını belirtti.

GTD Trabzon temsilcisi Crakers Pizza Genel müdürü Ahmet Sait Tütünci ve yöneticileri Gürkan Boztepe ve ekibini en iyi şekilde kentte ağırladılar.

Heyette GTD Gastro akademi başkanı ve TÜRSAB Boğaziçi Byk Başkanı Dr. Yüksel Türemez, GTD Çevre ve Doğa Komite Başkanı Doç. Dr. Efsun Dindar, GTD GT Hijyen Belgesi Gıda Mühendisi Aycan Acet ve Başkanlık Asistanı Nilgün Daşçı yer aldı.

Akçaabat Belediye Başkanı bu kısa sürede de olsa hemen görüşme koordine etti ve Gastronomik anlamda Akçaabat Köftesi için yapılabilecekleri masaya yatırdı.

Etiketler: » »
Share
17629 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?