logo

TTNET’e En İyi Çözüm Ödülü

mh_ttnet_coskun_sahin

Türk Telekom Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin

TTNET’in geliştirdiği büyük veri çözümü, iş zekâsı ve veri yönetimi alanında bilgi ve iletişim teknolojileri endüstrisinin en prestijli teknoloji ödülleri arasında olan TDWI Best Practices Award Ödülleri’nde En İyi Çözüm Ödülü’nü aldı.

TTNET tarafından geliştirilen büyük veri analizi temelli bu çözüm, elektrik sisteminde arızanın meydana geldiği bölgenin tespit edilmesine imkan tanıyan bilgiler sağlıyor.

Çözüm, TTNET şebeke bilgileri üzerinden gerçek zamanlı büyük veri analizi yaparak elektrik dağıtım şirketlerine iletiyor. Bu sayede elektrik yönetim araçlarına elektrik kesintisi ve buna bağlı sorunların yaşandığı konumların bilgileri net ve hızlı bir şekilde noktasal olarak tespit edilerek ulaştırılıyor.

Çözümle sistemin en hızlı şekilde iyileştirilmesi sağlanıyor

Türk Telekom Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin “Türk Telekom Grubu olarak, müşterilerimizin hayatlarında daha fazla yer alma hedefiyle hareket ediyor, ürün ve servislerimizi bu doğrultuda sürekli geliştiriyoruz. Bunu yaparken hızla gelişen ve değişen teknolojiyi yakından takip ediyor, teknoloji altyapımızı, tüm operasyonlarımızı en iyi şekilde destekleyecek biçimde geliştirmeye devam ediyoruz. TDWI Ödülleri’nde Büyük Veri alanında aldığımız bu ödül, teknoloji altyapısı anlamında geldiğimiz noktayı endüstrinin uluslararası platformlarında da tescilliyor. Geliştirdiğimiz çözümle kullanıcılara olası kesintilerde daha hızlı iyileştirme, müşteri memnuniyetinde artış, temel regülasyon performans göstergelerini karşılama, operasyon maliyetlerini (OPEX) azaltma ve daha gelişmiş işgücü araçları sunuyoruz” dedi.

Ödüller Eylül’de San Diego’da düzenlenecek törenle verilecek

The Best Practices Awards ödülleri 20-25 Eylül 2015 tarihlerinde ABD’de San Diego’da düzenlenecek olan TDWI Konferansı’nda sahiplerine takdim edilecek.

TDWI Ödülleri her yıl endüstrideki başarılı stratejileri, çözüm uygulama ve teknolojilerini teşvik etmek ve onurlandırmak amacı ile veriliyor. TDWI Ödülleri, her yıl Analitik, Büyük Veri, Yükselen Teknolojiler ve Yöntemler, Kurumsal İş Zekâsı, Kurumsal Veri Yönetimi Stratejileri, Kurumsal Veri Ambarı, Kamu ve Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar, Performans Yönetimi, Doğru Zamanlı İş Zekâsı ve Analitik ile Organizasyonel Yapılar olarak sıralanan on farklı kategoride dağıtılıyor.

Ayrıntılı bilgi için: http://tdwi.org/bpawards

Etiketler: » »
Share
1014 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?