logo

TÜBİSAD, 40. Yılını Özel Bir Geceyle Kutladı

Bilişim Sanayicileri Derneği ( TÜBİSAD ), 40. yılını kutladı. İş ve teknoloji dünyasını bir araya getiren gecede, bugüne kadar derneğe başkanlık eden isimlere özel teşekkür plaketi takdim edildi.

Faruk Eczacıbaşı’na özel ödül

TÜBİSAD Başkanı Erman Karaca’nın evsahipliğinde gerçekleşen gecede, geçmiş dönem başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra, Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı’na da, Türkiye’nin dijitalleşme sürecine yaptığı katkılar nedeniyle “40. Yıl Özel Ödülü” takdim edildi.

TÜBİSAD Başkanı Erman Karaca, derneğin bilgisayar sayısının bir elin parmaklarını geçmediği yıllarda kurulduğunu hatırlatarak, hem ülkemizin hem de TÜBİSAD’ın 40 yıl içinde geçirdiği değişime dikkat çekti.

“Bilişim Sektörü stratejik bir sektör haline geldi”

Bilişim Sektörünün 132 milyar TL pazar büyüklüğüyle dev bir ekonomi haline geldiğini belirten Karaca “Bilişim Sektörü, 140 bin kişiye kariyer imkanı sunmanın yanı sıra, düzenli Ar-Ge yatırımlarıyla bölgemizin inovasyon merkezi haline gelmesine de katkı sağlamaktadır. 1 milyar doları aşan ihracat miktarıyla ülkemiz için bir kalkınma gücü haline gelen bilişim sektörü, yaşanan dijital dönüşüm neticesinde teknik bir sektör olmaktan, stratejik bir sektör haline gelmiştir” dedi.

İş ve teknoloji dünyasının büyük ilgi gösterdiği gece, dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say’ın bu gece için hazırladığı özel dinletisiyle son buldu.

Etiketler: »
Share
1635 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?