logo

Tülin Kaynak’ın “Sonsuzluk” Sergisi Açıldı

Tülin Kaynak’ın “Sonsuzluk” adlı kişisel resim sergisi 12 Nisan – 12 Mayıs 2019 tarihleri arasında Gallery Park Dedeman Levent’te sanatseverlerle buluşuyor.

12 Nisan’da sanatseverlerin ve basın mensuplarının katıldığı kokteyl ile açılan sergide eski dostları sanatçıyı yalnız bırakmadı. Keyifli sohbetler eşliğinde resimler incelendi ve soyut resimlere farklı bakış açıları yorumları zenginleştirdi.

AYA Gallery Küratörü Yuliya Ergene ile birlikte yaptığı açılış konuşmasında “Resimlerimle mutlu olabiliyorsanız ne mutlu bana”diyen sanatçı resimlerinin içindeki sonsuzluğu ise şu sözleriyle dile getirdi. Yaşamda her şey karşıtı ile var olur. Bizler sınırlılık üzerine hareket eden varlıklarız. Bedenimizin, evlerimizin, sokakların, ülkelerin ve dünyanın sınırlarından söz ediyoruz. Oysa evren sonsuzdur ve sınırların birçoğu aslında bizim çizdiklerimizdir, bizzat bizim kafamızın içindedir. Bir resmi izlerken çoğu zaman çerçeveyle sınırlandırılmış bir yüzeyi izlediğimiz yanılgısına kapılırız, oysa tek bir sanat eseri bile içinde sonsuz olasılıkları barındırır. Tek bir sanat eseri bizim usumuzda dönüp duran fiziksel kanunların ötesine geçebilir. Tırnak içinde “sanat” söz konusu olduğunda ise tüm sınırları ortadan kaldıran çağlar öncesinden ve çağlar ötesinden söz ediyoruz demektir. İnsanlıkla başlayan ve zamanımızı aşacak bir olgu bu. aklımızın içindeki ve dışındaki yerçekimsiz dünya. Ucu bucağı belli olmayan, görüş alanımızın dışına çıkan bir evren. Sanat edimi tek kelimeyle başka nasıl anlatılabilir ki? Sonsuzluk onun içinde değil, bu kelime bizzat onun kendisi. Ezeli olmak anlamında değil salt. Yaşamla, varlıkla sınırla olmayan bir tanım…

Etiketler: » » » »
Share
1157 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?