logo

Tuncay Özilhan’a Estonya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nın Bakanlık Nişanı Verildi

Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Estonya Cumhuriyeti Fahri Konsolosu Tuncay Özilhan

Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Estonya Cumhuriyeti Fahri Konsolosu Tuncay Özilhan, Estonya’nın Türkiye’deki ilk fahri konsolosu olarak görevini 15 yıldır aralıksız sürdürüyor. Görevi süresince iki ülke arasındaki ilişkilerin, ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda gelişmesine katkı sağlayan Özilhan’a, Estonya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nın Bakanlık Nişanı, TBMM Dışişleri Komisyonu’nu ziyaret etmek üzere ülkemizde bulunan, Estonya Parlamentosu Dışişleri Komisyonu tarafından takdim edildi.

Estonya Cumhuriyeti Dışişleri Komisyonu’nun Türkiye ziyareti sırasında Tuncay Özilhan, Estonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Marin Mõttus, Komisyon Başkanı Marko Mihkelson ile komisyon üyeleri, Andres Herkel, Liisa Oviir, Henn Põlluaas ve Komisyon Özel Kalem Müdürü Keerd-Leppik ile bir araya geldi. Kendisine takdim edilen Bakanlık Nişanı sonrasında yaptığı konuşmada Tuncay Özilhan, Estonya’nın Türkiye’deki ilk fahri konsolosu olarak 15 yıldan bugüne, Estonya kültürünün sahip olduğu üstün nitelikleri şahsen gözlemlediğini ve bu kültürün barındırdığı değerlerin, Estonya Cumhuriyeti’nin son yıllarda her alanda gösterdiği büyük gelişmedeki katkılarının yadsınamayacağına inandığını söyledi. Türkiye Cumhuriyeti ve Estonya Cumhuriyeti arasındaki dostluk köprüsünün sağlam temeller üzerine inşa edildiğine değinen Özilhan, çalışmalarından dolayı kendisine takdim edilen Bakanlık Nişanı için emeği geçen herkese ve tüm çalışma arkadaşlarına teşekkürlerini sundu.

Tuncay Özilhan 2016 senesinde de, Japon hükümetince takdim edilen en önemli nişanlardan olan “The Order of the Rising Sun, Gold and Silver Star (Altın ve Gümüş Yıldız, Yükselen Güneş Nişanı)” ile onurlandırılmıştı.

Etiketler: » »
Share
996 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?