logo

Turizm Yazarları Arasında İşbirliği Protokolü

mh_turizm_yazarlari_isbirligi

Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (TUYED) ile Kıbrıs Türk Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (KITUYAD) 7 alanda işbirliğini içeren bir protokol imzaladı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) başkenti Lefkoşa’daki Merit Hotel’de düzenlenen “Kıbrıs’ta Turizmin Dünü – Bugünü ve Yarını” konulu panelde gerçekleşen imza töreninde KKTC Başbakan Yardımcısı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Menteş Gündüz ve Merit Oteller Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Reha Arar protokole şahit olarak imza attı. 7 maddelik işbirliği protokol metnini taraflar adına TUYED Başkanı Kerem Köfteoğlu ile KITUYAD Başkanı Nazmi Pınar birlikte imzaladı.

TUYED ile KITUYAD arasında imzalanan 7 maddelik protokol, her iki tarafa eşit sorumluluklar yüklüyor. Buna göre TUYED ile KITUYAD şu konularda işbirliği yapacak

  1. Taraflar arasında ortak tanıtım gezileri (Fam Trip) düzenlenenecek.
  2. Turizm yazarlığı alanındaki bilgi ve deneyimler paylaşılacak.
  3. Derneklerde karşılıklı olarak taraflardan Onur Üyelikleri tesis edilerek; KITUYAD Onur Üyeliğine Kerem Köfteoğlu ve TUYED Onur üyeliğine de Nazmi Pınar alınacak.
  4. Turizmle ilgili araştırma, rapor, haber ve bilgilerin değişimi yapılacak.
  5. Seyahat endüstrisini geliştirme ve doğru anlatmaya hizmet eden; ulusal-uluslararası alanda panel, sempozyum, konferans, atölye çalışması ile toplantıların düzenlenmesi, organizasyonu ve ev sahipliği yapılacak.
  6. Uluslararası anlamda faaliyet gösterecek olan Akdeniz Turizm Yazarları ve Gazetecileri Birliği’nin kurulması yönünde ortak çalışmalar yapıp söz konusu birliğin hayata geçirilmesine öncülük edilecek.
  7. Dernek üyeleri ile tarafların her ikisine de fayda sağlayacak diğer faaliyetler de yürütülecek.

TUYED Başkanı Kerem Köfteoğlu, KITUYAD ile ortak işler yapmaya hazır olduklarını ifade ederek “Güçlerimizi birleştirirsek her yerde barış ilkesiyle inanıyorum ki Akdeniz Turizm Yazarları Birliği’ni de kurarız” dedi.

KITUYAD Başkanı Nazmi Pınar ise, derneğin KKTC’de gelişen turizmin doğurduğu bir ihtiyaç olduğunu belirterek, turizmle ilgili sağlıklı bilgi akışını sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Derneğin 3-4 yıllık bir çalışmanın sonucunda farklı kurumlardan üyelerin katkısıyla kurulduğunu dile getiren Pınar “Sivil toplum örgütleri, bürokratlar ve paydaşların ortak katkılarıyla Kıbrıs’ın sesini duyurmaya hazırız” dedi.

Etiketler: » » » » » »
Share
1078 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?