logo

Türk Hava Yolları’nın Gökyüzündeki İnternet Erişimi TTNET’e Emanet

mh_ttnet_thy_bt

Soldan sağa: BTK Kurul Başkanı Tayfun Acarer, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil, TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya

Türk Hava Yolları ve TTNET arasında yapılan işbirliği anlaşmasıyla Nisan’dan itibariyle, Türk Hava Yolları yolcularının gökyüzündeki internet erişimini TTNET WiFi Fly sağlayacak.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Kurul Başkanı Tayfun Acarer, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil ve TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya’nın katılımlarıyla Türk Hava Yolları’nın ev sahipliğinde 19 Şubat 2014 tarihinde gerçekleşen törenle Türk Hava Yolları ve TTNET arasında işbirliği anlaşması imzalandı. İmzalanan anlaşma ile TTNET, Türk Hava Yolları filosunun internet erişimi bulunan uçaklarında sunulan WiFi hizmetinin internet servis sağlayıcısı ve Türk Hava Yolları’nın marka ortağı oldu.

Uluslararası uçuşlarda kullanılan kablosuz internet altyapısına sahip 12 adet Boeing 777-300 ER tipi uçakta sunulan WiFi internet hizmeti, Nisan ayı itibariyle TTNET tarafından sağlanacak. Türk Hava Yolları’nın Boeing ve Airbus’tan teslim alacağı yeni geniş gövdeli uçaklarla birlikte, 2017 yılı sonunda 62 adet geniş gövdeli uçakta yolcuların “TTNET WiFi Fly” ile internete bağlanması hedefleniyor.  İnternet altyapısı olan uçaklarda sunulan WiFi hizmetinin bundan böyle TTNET tarafından sağlanmasının yanı sıra, geniş kapsamlı bir marka ortaklığını da içeren anlaşmaya göre, Türk Hava Yolları’nın uçak içi eğlence sistemi olan Planet’te de TTNET’in reklam ve tanıtım içerikleri yer alacak.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Kurul Başkanı Dr. Tayfun Acarer “İnternet artık günlük yaşamımızın her alanında vazgeçilmez bir şekilde yer almakta ve son yıllarda geniş bant erişim abone sayısı hızlı bir şekilde artmakta. Yalnızca abone sayısı değil, internet kullanım süresi, yaygınlığı ve yoğunluğunda da bariz bir artış görülmekte. Bu da sektörümüzde yeni yatırımlara ne kadar ihtiyacımız olduğunun önemli bir göstergesi. Bu konuda yapılan tüm girişimleri takdirle karşılıyoruz. Bugün burada olmamızın gerekçesi olan TTNET ile Türk Hava Yolları arasında imzalanan işbirliği anlaşmasının hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil “Küresel havacılık platformundaki etkin pozisyonunu faaliyete geçirdiği yenilikler ve bu bağlamda gerçekleştirdiği teşrikimesailerle pekiştiren Türk Hava Yolları, bugün, yine alanında etkin bir ortak ile yeni bir iş birliğine imza atıyor. İlk etapta, önümüzdeki Nisan ayı itibariyle, 12 adet Boeing 777-300 ER tipi uçağımızda hâlihazırda mevcut bulunan WiFi internet hizmeti, siparişini verdiğimiz ve yakın gelecekte filomuza katılacak geniş gövdeli uçaklarımızla birlikte TTNET tarafından sağlanacak. Bunun yanı sıra TTNET ile geniş kapsamlı bir marka ortaklığına da adım attığımız için ayrıca mutluyuz” dedi.

TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, 2013 yılının kısa bir değerlendirmesini yaparak, 2013’te belirledikleri tüm hedeflere ulaştıklarını, ilkler dolu bir yılı, 4-4’lük bir performans ile zirvede kapattıklarını paylaştı. Wifi servisinin katma değerli servisler içinde ayrı ve önemli bir yeri olduğunu vurgulayan Kaya “Türkiye’nin lider internet şirketi olarak internet erişimine her yerden ulaşılmasını sağlamayı hedefliyoruz.  TTNET’lilere 6 bine yakın WiFi noktasından internet erişim hizmeti sunuyoruz. 132 ülkede, 1,4 milyonun üzerindeki noktadan abonelerimize WiFi erişimi sağlıyoruz. İDO’nun İstanbul seferli feribotlarında, İETT otobüslerinde TTNET WiFi hizmeti veriyoruz. Türkiye’deki 37 havaalanında yolcular TTNET WiFi servisimizle internete bağlanıyor “dedi.  WiFi internet hizmetini yeni işbirlikleri ve yeni prestij noktaları ile her geçen gün daha da zenginleştirdiklerini belirten Abdullah Orkun Kaya, bugün, sektörlerinin lideri iki şirket olarak yaptığımız anlaşmayla, tarihi bir adım attık.  Türk Hava Yolları uçaklarının hem internet servis sağlayıcısı hem de marka ortağı olduk. İşbirliği yaptığımız kurumlara ülkemizin gözbebeği, gurur kaynağımız Türk Hava Yolları’nın da eklenmesiyle; artık karada, denizde ve havada internet erişim hizmeti sunuyoruz” dedi.

Etiketler: » »
Share
2280 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?