logo

Türk Telekom International, Pasifik Telekomünikasyon Konseyi Yönetim Kurulu’nda

mh_turktelekom_cengiz_oztelcan

TTI Genel Müdürü Cengiz Öztelcan

Türk Telekom Grup şirketi Türk Telekom International (TTI), telekomünikasyon dünyasının önde gelen sektörel organizasyonlarından Pasifik Telekomünikasyon Konseyi’nin (PTC) Yönetim Kurulu’na girdi. Türk Telekom International’ı konseyde Yönetim Kurulu Üyeliği unvanı ile şirketin Genel Müdürü Cengiz Öztelcan temsil edecek. Öztelcan’ın üç yıllık görev süresi 16 Ocak 2016 tarihinde başlayacak.

1978 yılında kurulmuş olan, 250’den fazla üye örgüt ile 340 şirketin üyesi bulunduğu Pasifik Telekomünikasyon Konseyi (PTC) pasifik ülkelerinde yaşayan insanlar ve konseye üye olan şirketler yararına bilgi ve iletişim teknolojilerinin, hizmetlerinin ve politikalarının gelişimini sağlamak ve kullanımını teşvik etmek amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor.

TTI, Pasifik Telekomünikasyon Konseyi’ne yeni bakış açıları kazandıracaktır

Türk Telekom International’ın hizmet verdiği ülkelerde edindiği tecrübe ve bilgi birikimi ile PCT’ye yeni bakış açıları kazandırarak konseyin küresel ölçekteki büyüme stratejisine katkı sağlayacağını dile getiren TTI’ın Genel Müdürü Cengiz Öztelcan “Pasifik Telekomünikasyon Konseyi (PTC), dinamik ve hızlı büyüyen küresel iletişim dünyasında özel bir yere sahip. Belirlemiş olduğu vizyon doğrultusunda Asya-Pasifik bölgesindeki yaşam kalitesini artırarak tesis, teknoloji ve hizmetlerin pazara sunulması ve bilgi iletişim teknolojilerinin kullanımının artırılması yönünde üyelerini motive etmeyi ve harekete geçirmeyi amaçlıyor. Türkiye’nin ilk, dünyanın ise sayılı entegre telekom şirketlerinden biri olan Türk Telekom Grubu’nun bir parçası olarak PCT çatısı altında edineceğimiz bilgi birikimini ülkemize aktarmak, sahip olduğumuz bilgi ve tecrübeleri ise sektörümüzün gelişimi adına bu yapı ile paylaşmak en önemli misyonlarımızdan da biri olacaktır” dedi.

www.turktelekomint.com

Etiketler: » » »
Share
1937 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?