logo

Türk Telekom ve Korea Telecom Arasında 5G Alanında İşbirliği

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, Korea Telecom Grubu Dijital Dönüşüm Bölümü Başkanı Kyungrim Yoon

Türk Telekom ile Korea Telecom, geçtiğimiz Mart ayında GSMA Mobil Dünya Kongresi’nde ön anlaşmaya vardıkları stratejik ortaklığı somutlaştırmak üzere adımlarını hızlandırdı. İki şirket, 5G ve start-up konularında işbirliği projelerinin yanı sıra medya/içerik alışverişini değerlendirmeyi öngören geniş kapsamlı bir anlaşmaya imza attıklarını duyurdu.

Türk Telekom, Korea Telecom ile birlikte 5G alanında Ar-Ge çalışmaları yapacak ve bu çalışmaların ticarileşme sürecini birlikte yürütecekler.

İki şirket arasındaki anlaşma, yeni start-up şirketlerinin keşfi ve ortak yatırım konularında da iş birliği yapılmasını öngörüyor. Ayrıca her iki şirketin yatırım yaptığı start-up şirketlerine ait çözümler de aktif olarak desteklenecek.

İşbirliği kapsamında ilk olarak Korea Telecom tarafından sağlanacak içerikler, Türk Telekom’un IPTV/OTT platformunda izleyicilerle buluşacak. Önümüzdeki dönemde karşılıklı içerik alışverişi gündeme gelebilecek.

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal “Bu yıl Mart ayında GSMA Mobil Dünya Kongresi’nde Korea Telecom ile imzaladığımız stratejik işbirliği anlaşması kapsamında somut adımlar atmaya başladığımızı duyurmaktan ötürü mutluyum. Dünyanın önde gelen teknoloji şirketi Korea Telecom ile 5G alanında ortak Ar-Ge projelerini hayata geçirme, çok değer verdiğimiz bir alan olan start-up’lar için yatırım çalışmaları ve TV platformumuz için içerik alışverişi noktasında heyecanlı bir yolculuğa başlıyoruz. Bu işbirliğinin çok başarılı sonuçlar doğuracağına inanıyorum” dedi.

Korea Telecom Grubu Dijital Dönüşüm Bölümü Başkanı Kyungrim Yoon “Mart ayında imzalanan mutabakat anlaşmasının ardından iki şirketin medya/içerik, 5G ve ortak yatırım gibi daha spesifik işbirliği konularında hızlı bir şekilde işbirliği kararı almış olmasından çok memnunum. Gelecekte, iki ülke arasındaki ‘stratejik ortaklığa’ dayalı aktif işbirliği yoluyla başarılı sonuçlar elde etmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Etiketler: » » »
Share
33 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?