logo

Türk Telekom’dan Yeni Akıllı Telefon: TT175

mh_tt175_01

Türk Telekom Grubu Bireysel İş Birimi CEO’su Erkan Akdemir

Türk Telekom Grubu, 175 yıllık tecrübesi ile kendi markasını taşıyan ilk akıllı telefonu TT175’i, 30 Kasım 2015 tarihinde düzenlenen bir etkinlikle tanıttı. Parmak izi okuma özelliğine sahip ilk operatör markalı cihaz olan TT175’in tanıtıldığı gecenin ev sahipliğini Türk Telekom Grubu Bireysel İş Birimi CEO’su Erkan Akdemir ve Türk Telekom Grubu Bireysel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk üstlendi. Sunuculuğunu Öykü Serter’in yaptığı gecede, pop müzik sanatçısı Bengü davetliler için çok özel bir konser verdi. Gecede düzenlenen yarışmaya katılan ve ilk beşe giren davetlilere TT175 hediye edildi.

Erkan Akdemir: “TT175, 175 yıllık deneyim, müşteri odaklı yaklaşım ve akıllı cihaz konusunda elde ettiğimiz bilgi birikiminin en son örneği”

Türk Telekom Grubu’nun kendi markasını taşıyan ilk akıllı telefonu TT175’in arkasında büyük bir teknoloji ve tecrübe olduğuna değinen Erkan AkdemirBundan tam üç yıl önce, Türk Telekom Grubu’nun mobil markası Avea ile akıllı telefon pazarına girdiğimiz günden itibaren çok hızlı yol aldık. Bu bakış açımızın bir sonucu olarak bugün müşterilerimizin üçte ikisi akıllı telefon sahibi. 2015’in üçüncü çeyreğinde akıllı telefon penetrasyonumuz yüzde 64. Bu rakamlar, Türkiye’de 11 milyona yakın kişiyi bugünün teknolojisiyle ve geleceğin fırsatlarıyla buluşturduğumuz anlamına geliyor. Önümüzdeki dönemde bu rakamları daha da yükselteceğiz. Piyasaya çıktığı ay ‘en çok satan akıllı telefon sıralaması’nda birinci sıraya oturan cihazlar yapmaya devam edeceğiz. TT175’in yeni rekorların da kapısını açacağına inanıyoruz. Nisan ayında başlayacak 4.5G akıllı telefon pazarı için büyük fırsatları beraberinde getirecek. Liderliğini üstleneceğimiz bu yeni mobil dönemde de, sahip olduğumuz frekanslar ve Türkiye’nin 81 ilini birbirine bağlayan 206 bin km’lik fiber optik altyapımızla yine fark yaratacak ve müşterilerimize gerçek 4.5G deneyimi biz sunacağız. 4.5G teknolojisine uyumlu bir cihaz olan TT175 ile de müşterilerimizin bu yeni mobil döneme hazır olarak girmelerini sağlayacağız” dedi.

Dehşan Ertürk: “TT175 ile yüksek teknolojiyi erişilebilir fiyatlarla müşterilerimizle buluşturuyoruz”

Dehşan Ertürk Dünya sürekli daha akıllı bir geleceğe doğru gidiyor. Birçok işimizi akıllı cihazlar sayesinde yapar olduk. Bunların beraberinde getirdiği konfora ve rahatlığa da çok kolay alışıyoruz. Bize sunulan her yenilik beraberinde yeni bir deneyim, yeni özellikler ve servislerin yanı sıra yeni ihtiyaçlar, yeni beklentileri de beraberinde getiriyor. Bunun en güzel örneğini akıllı telefonlarda yaşıyoruz. Tüketicilerin akıllı telefonlara gösterdiği ilgi olağanüstü. Grup olarak, mobil alanda ortaya koyduğumuz doğru stratejiler ve uygun teklifler sayesinde akıllı telefon sahiplik oranında 4 yıldan uzun bir süredir Türkiye’nin lider operatörüyüz. Hem kendi markalı cihazlarımızla hem de üretici işbirliklerimizle akıllı cihaz pazarına yön veriyor, liderlik ediyoruz. Türk Telekom Grubu olarak, şimdi de yüksek teknolojiyi erişilebilir fiyatlarla müşterilerimizle buluşturma felsefemizi 175 yıllık bilgi birikimi ve tecrübemizle birleştirerek TT175’e imza attık. TT175, gerek yüksek performansı ve şık tasarımıyla, gerekse 899TL’lik fiyatıyla Türk Telekom Grubu hizmetlerinin ayrıcalıklarını yaşamak isteyen tüm müşterilerimiz için uygun bir tercih olacak. TT175; müşterilerimizin bizden beklentisini, ihtiyacını analiz ederek ortaya çıkardığımız; operatör markalı cihazlarda bir ilk olan parmak izi özelliği, yazılımı ve donanımı ile sınıfındaki en gelişmiş akıllı cihaz. TT175 ile yine Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyoruz ve cihazımızı Türk Telekom, TTNET ve Avea faturalarına ek taksitli ödeme seçenekleriyle satışa sunuyoruz” dedi.

Türk Telekom Grubu Mobil Bağlantı Direktörü Baran Yurdagül TT175, Türkiye’de kendi sınıfındaki cihazlarda bir ilk olan, metal tasarım ve 0,5 saniyede kullanıcısını tanıyan yüksek hızlı parmak izi okuyucusuna sahip. Cihazın yazılımını ve donanımını; 5,5 inç Full HD ekranda eğlenceyi ve üretkenliği ideal seviyeye taşıyacak bir tasarım anlayışıyla bir araya getirdik. Yüksek çözünürlüklü ön ve arka kameralar ve profesyonel seviyedeki Kamera+ uygulaması ile fotoğraf çekim deneyimini en üst noktaya taşıdık. Tüm bunların yanında TT175’e özel tasarlanmış kişiselleştirilebilen arayüz, el yazısıyla akıllı arama, kolay kullanım modu, TT175’e özel olarak tasarlanmış uygulama simgeleri, TT175’in sahip olduğu özelliklerin yalnızca bir kısmını oluşturuyor” dedi.

TT175’in özellikleri

Yüksek hızlı parmak izi okuyucusu ile kendi sınıfında bir ilke imza atıyor…

TT175, Türkiye’de parmak izi okuyucusuna sahip ilk operatör markalı cihaz olma özelliği ile 0,5 milisaniyede kullanıcısını tanıyor. Aynı zamanda şık metal gövdesi, 5,5 inçlik full HD ekranı ve gerçek 8 çekirdekli işlemcisi ile mükemmel bir akıllı telefon deneyimi sunuyor.

Yüksek çözünürlüklü kameralar, yetenekli Kamera+ uygulaması

TT175 sahip olduğu ön ve arka kamerasıyla kullanıcısına her an kaliteli fotoğraf çekme imkânı sunuyor. 13 MP olan arka kamerasında otomatik odaklama ve LED flaş yer alıyor. Bu kamera ekrana dokunarak netleme, yüz algılama, HDR ve panorama gibi özelliklere sahip. Hareket algılama yeteneğine sahip 5 MP’lik ön kamera elle yapılan “V” işaretini hemen algılıyor ve 3’ten geriye doğru sayarak fotoğraf çekimini gerçekleştiriyor. Ön kamera çekiminde kusursuz fotoğraf elde etmek isteyenler için ayrıca güzel yüz modu da bulunuyor. TT175’in ana kamerası profesyonel seviyedeki Kamera+ uygulaması ile kullanıcılarına yüksek kalitede fotoğraf ve video çekmenin yanı sıra, video montajlama, ek bir uygulamaya gerek duymadan kolaj yapma ve ortam ışığına göre renk ayarlayabilme gibi yaratıcıklarını açığa çıkaran bir kamera deneyimi sunuyor.

Üç farklı renk seçeneğine sahip TT175’e çok yakında Android 6.0 Marshmallow güncellemesi geliyor…

Yalnızca Türk Telekom Grubu mağazalarında satışa sunulacak olan TT175; silver, dark grey ve gold olmak üzere 3 farklı renk seçeneğine sahip. Cihazda yer alan duvar kâğıtları Türk Telekom renklerini ve motiflerini içeren, aynı zamanda mobil trendlere uygun modern tasarımlar arasından Türkiye’deki kullanıcılar için özel olarak seçildi. Android Lollipop işletim sistemiyle sunulan cihaza çok yakında 6.0 Android Marshmallow güncellemesi de gelecek.

TT175, Türk Telekom, TTNET veya Avea faturasına ek taksitlerle satın alınabilecek

Sadece Türk Telekom Grubu mağazalarında satışa sunulacak olan TT175, KDV dahil 899 TL peşin fiyatla veya Türk Telekom, TTNET ve Avea faturalarına ek avantajlı kampanya ve taksitli ödeme seçenekleriyle satın alınabilecek.

TT175 ile birlikte Avea müşterilerine 3 ay ücretsiz Tivibu Cep Avea, 3 ay ücretsiz TTNET Müzik, 1 ay ücretsiz Avea Lig aboneliği ve cihazı ilk ay satın alanlara yeni yılda kullanabilecekleri 50 TL değerinde Google Play alışveriş hakkı hediye edilecek.

TT175 alana 4.5G SIM kart değişimi ücretsiz

4.5G teknolojisini destekleyen TT175, gelecek yıl Türkiye’de hizmete girecek olan 4.5G servisleriyle uyumlu olacak şekilde tasarlandı. TT175 satın alan ve mevcut SIM kartı 4.5G uyumlu olmayan müşteriler için SIM kart değişim hizmeti ise Türk Telekom Grubu mağazalarında ücretsiz olarak sağlanacak.

mh_tt175_02

TT175 – Teknik Özellikler

Ekran: 5,5 inç Full HD

Kamera: 13 MP arka / 5 MP ön

Hafıza: 2 GB RAM /16 GB Dahili Hafıza

Batarya: 3.000 mAh

İşlemci: 1.3 GHZ 8 Çekirdekli İşlemci

Bağlantı: 4.5G Uyumlu

Boyutlar:: 155.3mm X 77,2 mm X 8,55 mm, 160gr

Renk Seçeneği: Silver, Dark Grey, Gold

Diğer: Metal gövde, Parmak izi okuyucusu, Kişiselleştirilebilir Özel Arayüz

Etiketler: » » » »
Share
1783 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?