logo

Turkcell Mobil Hasar Sorgulama Servisi’ne İki Yeni Hizmet Ekledi

mh_turkcell_mobil_hasar_sorgulama

Turkcell, ikinci el araç almak isteyenlere büyük kolaylık sağlayan “Mobil Hasar Sorgulama Servisi”ne iki yeni hizmet daha ekledi. Hâlihazırda hasar geçmişi ile tutanak, poliçe ve mağdur bilgilerinin sorgulanabildiği servise son olarak “Detaylı Eksper Raporu” ve “Değişen Parça Sorgusu” dahil edildi. “Mobil Hasar Sorgulama Servisi” sayesinde ilgilendiğiniz aracın geçmişine dair merak ettiğiniz tüm bilgilere cep telefonunuz aracılığıyla anında ulaşabiliyorsunuz.

Turkcell’in servise eklediği bu yeni hizmetlerle birlikte ikinci el araçların ekspertiz raporuna ve değişen parça bilgilerine bir SMS ile ulaşılabiliyor. “Detaylı Eksper Raporu” ile aracın daha önce bir kazaya karışıp karışmadığı, kaç kez el değiştirdiği, sahiplik süresi, plaka değişimi, kasko durumu gibi bilgileri detaylı olarak sorgulanabiliyor. Daha önce bir kazaya karışmış olan araçlar için yapılan “Değişen Parça Sorgusu” ise kaza tarihinde aracın hangi parçalarının değiştirildiğinin sorgulanmasını sağlıyor.

Tek SMS ile plakadan detaylı hasar sorgulaması

Bugüne kadar 15 milyondan fazla kez sorgulama yapılan Turkcell Mobil Hasar Sorgulama Servisi’nden aracın hasar geçmişini sorgulamak için plakasını 5664’e göndermek yeterli oluyor. Aracın plakası değişmiş olsa bile, hasar geçmişi hakkındaki bilgiler anında cebinize ulaşıyor. Servise yeni eklenen “Değişen Parça Sorgusu” için aralarında birer boşluk bırakarak PARCA, PLAKA NO, HASAR TARIHI; “Detaylı Eksper Raporu” için ise yine aralarında birer boşluk bırakarak DETAY, PLAKA NO yazıp 5664’e iletmek gerekiyor. Servis içerisinde yer alan her bir sorgulama 4 TL olarak ücretlendiriliyor.

“Mobil Hasar Sorgulama Servisi”nde sunulan diğer sorgulama hizmetleri 

– Tutanak Bilgisi Sorgulama: Trafik kazasına karışanların kendi aralarında tuttuğu Kaza Tespit Tutanağı (KTT) sorgusu için KTT yazın, boşluk bırakın, plakayı yazın, 5664’e gönderin. Kazaya karışanların kusur oranları cebinize gelsin.

– Poliçe Bilgisi Sorgulama: Trafik ya da kasko poliçenizin yürürlükte olup olmadığını bu hizmet sayesinde öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda poliçenizin ne zaman sona ereceğini ve trafik poliçenize uygulanmış hasarsızlık indirim oranını da sorgulayabileceğiniz servis için TRAFIK ya da KASKO yazın, boşluk bırakın, plakayı yazın, 5664’e gönderin.

– Mağdur Bilgisi Sorgulama: Trafik kazası mağdurunun hasarı hangi sigorta şirketinden alacağı ve hasar dosya numarasını öğrenmek içinse MAGDUR yazın boşluk bırakın, TC Kimlik No’sunu yazın, 5664’e gönderin.

 

Etiketler: » » »
Share
2094 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?