logo

Turkcell, Mobil ve Sabit Hizmetlerini Tek Noktada Birleştiriyor

mh_turkcell_kusadasi_muraterkan_01

Turkcell, mobil ve sabit hizmetlerini tek çatı altında birleştirerek yeni ltanıtıığı Dört Dörtlük Paketlerini Kuşadası’nda 6 Mayıs Cuma günü düzenlediği basın toplantısıyla duyurdu. Turkcell müşterileri artık tek fatura ile tanışacaklar.

Turkcell’de bu önemli gelişmeyi ve yeni dönemde neler yaşanacağını basın mensuplarına anlatan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan, “Müşterilerimize verdiğimiz sözleri ve taahhütlerimizi tek tek yerine getiriyoruz. Artık tüm sabit ve mobil hizmetlerimizi tek hizmet noktasından sunabileceğiz. Müşterilerimiz hem hizmeti satın alırken, hem faturalarını öderken Turkcell farkını görecek. Tek çatı ve tek fatura bizi entegre telekomda liderlik hedefine bir adım daha yaklaştıracak. Şu anda bu hizmetlerin tamamını tek çatıda entegre ediyoruz ve bunların karşılığında müşteriye tek fatura sunuyoruz. Konuyla ilgili tüm altyapı çalışmaları Türk mühendisler tarafından gerçekleştirildi ve bu iş için toplamda 400’e yakın kişi gece gündüz demeden 100 bin saatten fazla çalıştı” dedi.

Tek fatura karışıklıkları önleyecek

Hizmetlerin yanı sıra Dört Dörtlük Paketler’de faturaların da birleştirildiğini ve gerçek entegre hizmetin Turkcell tarafından verildiğini ifade eden Murat Erkan, “Hem ev hem de mobil internetinizin hizmet bedelleri tek faturada gelecek, ayrı ayrı fatura takip etmek zorunda kalmayacaksınız. Turkcell’de tek fatura dönemi resmen başladı” diye konuştu. Tek fatura gelebilmesi için en az iki hizmetin alınıyor olması gerektiğini sözlerine ekleyen Erkan şöyle konuştu: “Turkcell’den sadece mobil hizmet aldığınızı düşünelim. Evinizin internetini de Dört Dörtlük Paketler’e taşıdığınızda size mobil için ayrı, sabit için ayrı fatura gelmeyecek. Bu iki hizmeti tek faturada ödeyeceksiniz.”

Sadece 79 liraya hem sabit internet hem mobil konuşma ve mobil internet hizmeti

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan, hizmetlerin entegre olmasının Turkcell’deki maliyetleri aşağı çektiğini ifade ederek, “Yeni dönemde tarifelerimizle müşterilerimize yüzde 30’u aşan oranlarda tasarruf sağlayan fiyatlarla hizmet sunacağız.  Sadece 79 liraya hem sabit internet hem mobil konuşma ve mobil internet hizmeti verebilecek duruma geldik. 79 liralık paketimizde 50 Mbps hızda ev interneti, cepten 500 dakika konuşma ve 4 GB cepten interneti BiP ve Akıllı Depo servisleriyle birlikte sunuyoruz. Data ve ses ihtiyacı arttıkça paketler yükseliyor. Örneğin 149 liralık paketimizde 50 Mbps hızında sınırsız ev internetinin yanı sıra, 20 GB cepten internet, Turkcell TV Plus, BiP, Akıllı Depo ve fizy için de toplam 20 GB olmak üzere toplamda 40 GB cepten internet, 1000 dakika da cepten konuşma veriyoruz. Yeni dönemde Dört Dörtlük Paketlerimiz’de her müşteriye hitap edecek tarifelerimiz var” dedi.

mh_turkcell_kusadasi_muraterkan_02

Tek telefon numarasından hem mobil hem de sabit hattınızla ilgili hizmet alabilecekseniz

Erkan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Müşterilerimiz Türkiye’nin tamamındaki mağazalarımızda sabit ve mobil tüm iletişim ihtiyaçlarını karşılayabilecek.  Örneğin evinize sabit internet (Fiber/Adsl/Vdsl) almak için de, mobil hizmet için de mağazalarımıza girdiğinizde ilk temas kurduğunuz kişi size tüm hizmetleri verecek. Diyelim ki mobil hattınızı Turkcell’e taşımak istediniz. Bu işiniz hemen yapılacak. Ardından da evinize internet bağlatmak istiyorsunuz. Sizi başkasına yönlendirmeden internetiniz bağlanana kadar geçen süre boyunca sizi internetsiz bırakmamak için cep telefonu hattınıza hediye internet yüklenecek. Aynı örneği çağrı merkezi için vermek de mümkün. Eskiden sabit internet için ayrı, mobil hizmetler için ayrı numaraları aramak zorunda kalınıyordu. Artık sadece 0532 532 00 00’yi arayarak hem mobil hem de sabit hattınızla ilgili hizmet alabileceksiniz. Mobil hattınızla ilgili bir şey sormak istiyorsunuz. Karşınıza çıkan arkadaşım bu talebinizi karşılayacak. Hem sahada hem de çağrı merkezinde görev yapan 27 bin çalışanımıza özel olarak eğitim verdik”.

mh_turkcell_kusadasi_muraterkan_03

Toplantı neden Kuşadası’nda yapıldı?

Çünkü Turkcell’in fiber internet götürdüğü 15. il Aydın oldu. Kuşadası da Aydın ilinin bir ilçesi. Aydın ili sınırları içerisinde bir toplantı yapılarak konuya dikkat çekildi. Aydın’da 7 bin haneyi ışık hızında internete terfi ettiren Turkcell, tüm yatırımlar tamamlandığında bu sayıyı 50 bine çıkarmayı hedeflerken, toplamda 635 km fiber optik altyapı sağlayacak. Böylece üç yıl içerisinde Aydın’a 22 milyon TL yatırım yapacak. Bu yatırımla birlikte Aydınlılar Turkcell TV Plus ile 4K yayın keyfini de yaşayacak. Böylece,   Aydınlı Turkcell müşterileri fiber internet kotalarını etkilemeden buluta kaydettikleri içeriklere kolaylıkla ulaşarak, canlı yayını rahatlıkla 12 saate kadar geri alarak izleyebilecek ve aynı anda birden fazla kanalı kayıt edebilecek.

Etiketler: » » » » » »
Share
1308 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?