logo

Turkcell, Ukrayna’da 3G Şebekesini Hizmete Açan İlk Operatör Oldu

mh_turkcell_ukrayna_3g

Turkcell’in yüzde 55 hissesine sahip olduğu life:),  3G teknolojisini en gelişmiş 3 taşıyıcılı versiyonuyla müşterilerinin kullanımına 4 Haziran 2015 tarihinde itibaren sunmaya başladı.

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de gerçekleştirilen lansman törenine life:) Genel Müdürü Erdal Yayla ev sahipliği yaptı. Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça ve Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu’nun katıldığı törende Ukrayna resmi makamlarından çok sayıda konuşmacı da söz aldı.

Ukrayna’da Yaşayanların Hayatı Değişecek

Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça, Turkcell’in Ukrayna’daki 3G yatırımıyla Türkiye ve Ukrayna arasındaki en önemli ekonomik bağlardan birini bir üst seviyeye taşıdığını vurguladı. Akça “Bugün 3G ile Ukrayna’da yaşayanların hayatını değiştirmekle kalmıyor, ülkelerimiz arasındaki mesafeyi de kısaltıyoruz. Turkcell olarak, ülkemizin Ukrayna ile kurduğu sıcak ilişkiye bu şekilde katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Ukrayna Devlet Başkanı Sayın Petro Poroşenko’nun 2017 için belirledikleri 10 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefine de, yatırımlarımızla ve iki ülkenin iş dünyalarını yakınlaştırarak katkı sağlayacak olmaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Turkcell’in Uluslararası Operasyonlarında Bir Başarı Hikayesi  

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Turkcell’in Ukrayna’nın potansiyeline inandığını ifade ederek “Turkcell, Ukrayna’da da life:)’ın gelişmiş 3G+ hizmetine ışık tutuyor ve bu ülkeyi de en yüksek standartlar ile 3G teknolojisine kavuşturuyor. life:)’ın 3G+ hizmeti sayesinde, Ukrayna da, 63,3 mbps’ye varan hız ile dünya rekoru kıran 3 taşıyıcılı mobil internet teknolojisini kullanmanın avantajını yaşayacak. Ukrayna, Turkcell’in uluslararası operasyonlarında bir başarı hikayesi ve deneyimlerimizi bölgeye taşırken bizim için bir pilot ülke olacak. Teknolojimiz sayesinde, Türkiye’de olduğu gibi bölgede de, müşterilerimizin yaşayış, öğrenme ve eğlenme biçimlerini değiştirmeye ve işlerini daha verimli hale getirmelerini sağlamaya talibiz. Bunun Türkiye’deki yansımalarını ve hayata katkılarını hep beraber yaşayarak gördük. Şimdi sıra Ukrayna’da. Bu ülkedeki müşterilerimize bizi tercih ettikleri için ve ekiplerimize de bu başarılı lansmanı gerçekleştirdikleri için teşekkür ediyoruz” dedi.

Ukrayna Devleti Destek Veriyor

Ukrayna Ekonomik Kalkınma ve Ticaret Bakanı Aivaras Abramovicius life:)’ın Turkcell’in Türkiye’den sonraki ikinci büyük yatırımı olduğuna dikkat çekti. 3G ihalesinin öneminin altını çizen bakan “Umarız Turkcell’in bu yatırımı başka yatırımlara ve yatırdımcılara da örnek olur” dedi.

Ukrayna Devlet Başkanlığı İdaresi’ni temsil eden Dmytro Shymkiv, Turkcell ve life:)’ı ülkenin dijital dönüşümüne sağladığı katkıdan dolayı tebrik ederek “Bu teknoloji Ukrayna vatandaşlarının e-devlet ve mobil ödeme gibi hizmetlere daha kolay ulaşabilmelerini sağlaması açısından çok önemli” dedi.

Ukrayna bilişim ve telekomünikasyon sektörünün düzenleyici kurumu NCCIR’ın Başkanı Alexander Zhyvotovsky, life:)’ın Ukrayna GSM pazarının en yeni oyuncusu olmasına rağmen 3G teknolojisinin ülkeye getirilmesi konusunda üstlendiği liderliğe dikkat çekti. Zhyvotovsky “Yoğun çalışmalarını her aşamada gördügümüz life:) Ukrayna telekom pazarının yükselen lider adayı” dedi.

Bilgi ve İletişim Teknolojileri Parlemento Komisyonu Başkanı Alexander Danchenko “life:)’ı ilk olmalarından dolayı kutluyorum. Bu teknoloji Ukrayna ekonomisinin gelişimi için çok önemli” dedi.

Ukrayna’da 14 Milyona Yakın Abone

2005 yılında kurulan life:) 14 milyona yakın abonesiyle Ukrayna’nın en genç ve en dinamik operatörü. 3G+ gibi yenilikçi ürün ve servisleri ile öne çıkan life:) nüfusun yüzde 98,6’sına ulaşan yüksek kapsaması ile dikkat çekiyor. Hizmet kalitesi ve uygun koşullarla üstün müşteri deneyimi sağlayarak her yıl abonesini düzenli olarak 1 milyon artıran life:) finansal ve operasyonel açıdan da başarılı ve sürdürülebilir yüksek karlılığa sahip. Tüm bunlara ek olarak %36 akıllı telefon penetrasyonu ve %40 3G’li cihaz penetrasyonu ile life:) bu alanda Ukrayna’nın lider operatörü.

Etiketler: » » » » »
Share
997 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?