logo

Turkcell ve Kcell Arasında Akıllı Şehirler İçin Global İşbirliği

Turkcell Dijital İş Servisleri Genel Müdürü Kaan Turan, Kcell CEO’su Yuri Kharlamov

Turkcell Dijital İş Servisleri, Kcell ile imzaladığı işbirliği protokolü ile yurtdışına hizmet ihracı konusunda önemli bir adım attı. Turkcell Dijital İş Servisleri Genel Müdürü Kaan Turan ve Kcell CEO’su Yuri Kharlamov’un katıldığı bir törenle imzalanan protokol kapsamında akıllı şehirler ve nesnelerin interneti alanında somut işbirliği fırsatlarının değerlendirileceği açıklandı.

Anlaşma, şirketlerin akıllı şehirler ve IoT projeleri için muhtemel işbirlikleri konusunda görüşmelerin başlatılmasını ve bu kapsamda tarafların akıllı şehirler ve IOT konularında karşılıklı bilgi birikim ve çözüm paylaşımını öngörüyor. Bu kapsamda şehirlerin dijital altyapıların oluşturulmasından akıllı ulaşım sistemlerine, dijital süreç çözümlerinden çevresel sürdürülebilirlik uygulamaları gibi farklı alanlarda iş birliği fırsatları değerlendirilecek.

Turkcell Dijital İş Servisleri Genel Müdürü Kaan Turan “Türkiye’nin dijital entegratörü olarak ülkemizdeki tüm şehirlerin dijital dönüşümünü gerçekleştirmek hedefiyle ilerliyoruz. Şehirlerde yaşam kalitesinin arttırılmasını hedefleyen Akıllı Şehir Dönüşüm Yolculukları ile nesnelerin interneti, büyük veri, yapay zeka gibi yeni nesil teknolojileri kullanarak oluşturduğumuz değer yaratan hizmetlerimizle şehirlerimizin yanında yer alıyoruz. Kcell ile yaptığımız işbirliğinin odağında da hem akıllı şehirler hem de nesnelerin interneti alanlarına yönelik çözümler yer alıyor. Ulaşım, enerji, çevre, güvenlik, sağlık ve yaşam gibi temel alanlarda oluşturulacak proje fırsatlarında iş birliğini derinleştirerek, yurt içinde elde ettiğimiz deneyimimizi global pazarlarda değerlendirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Kcell CEO’su Yuri Kharlamov “Kazakistan’ın dijital telekom operatörü olarak; nesnelerin interneti, 5G ve büyük veri gibi yeni teknolojilerle sağlık, perakende ve endüstri alanlarında milyonlarca şehir sakininin yaşamını iyileştirecek işlevsel ekosistemler yaratıyoruz. Turkcell ile gerçekleştireceğimiz iş birliği sayesinde, inovasyon pazarında edindiğimiz tecrübemizi genişletebilecek ve daha büyük ölçekli projeleri hayata geçirebileceğiz“ dedi.

Etiketler: » » »
Share
1444 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?