logo

UEFA Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi Tivibu Üzerinden İzlenecek

mh_turk_telekom_rami_aslan

Türk Telekom CEO’su Rami Aslan

Türk Telekom Grubu, UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçlarının yayın haklarını aldı.  UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi futbol heyecanı üç yıl süreyle Türk Telekom Grubu yayınlarıyla seyredilecek. UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi’nin tüm maçları 2017-2018 sezon sonuna kadar Türk Telekom Grubu dijital yayın platformu olan Tivibu üzerinden yayınlanacak.

Türk Telekom CEO’su Rami Aslan “Bugüne kadar spora büyük destek verdik. Futbol Kulüplerimizin uzun yıllar en büyük destekçisi olduk. Türk Telekom Arena Stadı ile Türkiye’nin ilk stad isim sponsorluğunu gerçekleştirdik. Bugün, UEFA ile hayata geçirdiğimiz bu önemli iş birliği sayesinde UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi’nin tüm maçlarını Türk Telekom Grubu yayınları farkıyla futbolseverlerle buluşturacağız. 2009 yılından bu yana geleneksel televizyon yayıncılık anlayışını değiştiren dijital yayın platformumuz Tivibu’ya yönelik içerik ve altyapı yatırımlarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Bugün, bu yenilikçi vizyon ile içeriğimizi güçlendirmek adına spor alanında önemli bir yatırıma daha imza attık. Türk Telekom Grubu olarak Avrupa futbolunun zirvesi kabul edilen Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi heyecanını Tivibu ile futbolseverlere sunacak olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Dört ekran  ve gelişmiş yayın özellikleriyle futbol keyfi Tivibu’da

Tivibu’nun farklı cihazlardan TV izleme ayrıcalığı sunan “4 Ekran” özelliği ile futbolseverler maçları bilgisayar, televizyon, tablet ve akıllı telefonlarından izleyebilecekler. Tivibu’nun  “Tekrar İzle”, “Geri Al İzle”, “Durdur İzle” gibi gelişmiş teknolojileri ile Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi keyfi dört ekranda doyasıya yaşanacak. Futbolseverler Tivibu’nun “Tekrar İzle” özelliği ile maçları canlı yayından çok kısa bir süre sonra yeniden izleyebilecekler. Tivibu’nun “Durdur İzle” özelliği ile maç heyecanına kaldıkları yerden devam edebilecekler. Tivibu’nun “Geri Al İzle” özelliği sayesinde ise sporseverler canlı yayını geri alıp maçın önemli anlarına yeniden dönebilecekler.

 Aynı anda 6 karşılaşmayı izleme imknı

Ayrıca sporseverler 2013 yılında yayına alınan ve Türkiye’de bir ilk olan Tivibu Spor Mozaik kanalı sayesinde aynı anda 6 karşılaşmayı izleme imkânı elde edebilecekler. Tüm maçlar canlı olarak, Tivibu Spor, Tivibu Spor 2, Tivibu Spor 3 ve Tivibu Spor 4 kanallarında yayınlanacak.

 TRT ile büyük işbirliği

2015 – 2016 sezonundan itibaren UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi’nin tüm maçları Tivibu üzerinden izlenecek, ek olarak UEFA ile yapılan protokol çerçevesinde sadece Salı ve Perşembe günleri oynanacak birer maç TRT üzerinden açık kanalda da yayınlanacak.

Türk Telekom’un güçlü alt yapısı ve teknolojileriyle TRT’nin yayıncılık deneyiminin bir araya gelmesi sayesinde futbol severlere benzersiz bir seyir keyfi ve görsel deneyim bir arada sunulacak.

Etiketler: » »
Share
2513 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?