logo

Uyum Akademi 15. Yaz Staj Okulu Sertifikaları Sahiplerine Verildi

Uyumsoft’un üniversite öğrencilerine yönelik gerçekleştirdiği Uyum Akademi 15.Yaz Staj Okulu Sertifikaları sahiplerini buldu. Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nin aralarında bulunduğu 35 üniversiteden 113 öğrenci yaz staj okulu eğitimini başarıyla tamamlayarak Uyumsoft Erp Sistemi Kullanıcı Sertifikaları’nı aldılar. Bu sertifika, öğrencilerin staj yükümlülüklerini yerine getirmelerinin ötesinde, üniversiteden mezun olduktan sonra Uyumsoft ürünlerini kullanan şirketlerde iş bulmalarını kolaylaştıracak.

Yaz staj okulunda, yazılım grubu ve endüstri grubu sınıfları açıldı

Yaz Staj Okulu hakkında bilgiler veren Uyum Akademi Sorumlusu Tarık Dağ “Bu yıl 15.’sini düzenlediğimiz Uyumsoft Yaz Staj okulu kapsamında, 3 ayrı sınıf açtık. Bunlardan 2 sınıfta; yazılım, bilgisayar ve matematik, elektrik-elektronik  mühendisliği öğrencileri yer aldı. 3.’cü sınıfımıza, endüstri mühendisliği, yönetim bilişim sistemleri, işletme gibi bölümlerde okuyan öğrenciler katıldı. Yazılım staj grubuna C#, ASP. NET, SQL eğitimleri verilirken; Endüstri staj grubuna Uyumsoft ERP’de Mali İşler, Malzeme Lojistik, Üretim, İnsan Kaynakları yönetimi  modüllerinde eğitimler anlatıldı. Yaz staj okulu programımızı, Uyumsoft’un uzmanları ve akademisyenlerden destek alarak gerçekleştiriyoruz. Yazılım grubuna katılanlar, yeni dilleri öğrenme fırsatlarını ve bildikleri dillerde proje yapma fırsatlarını yakalıyorlar. Endüstri grubu da, iş hayatının her alanında karşılarına çıkacak olan erp yazılımını öğrenmiş oluyorlar. Ayrıca, yazılım ve endüstri grupları ile 4’er tane özel sektör firmalarında toplantılar da gerçekleştirdik. Aynı zamanda, staj süresince öğrencilerimize sektörün öncü firmaları ile tanışma fırsatları sunarak, kariyer günleri etkinlikleri düzenledik. Ayrıca, yaz staj okulunu başarıyla bitiren öğrenciler, sertifikalarını alarak Uyumsoft’un ekosisteminde yer alan iş-çözüm ortakları ve müşterilerinde, yeni iş fırsatlarına hazırlanmış da oldular” dedi.

Yaz staj okulunu bitirenler, Uyumsoft’un ekosisteminde iş fırsatları yakalıyor

Uyum Akademi Yaz Staj Okulu çalışmaları hakkında bilgiler veren Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Prof. Dr. Ercan Öztemel “Uyumsoft firması, öğrencilerin üniversitedeki teorik bilgilerini, pratik hayatta uygulama noktasında katkılar sunmaya devam ediyor. Programın online yürütülmesi ülkemizin değişik üniversitelerinden öğrencilerin bu programa katılabilmesine imkan sağlıyor. Geçen yıllardaki yaz staj okulunda olduğu gibi, bu yıl da öğrenciler hem kurumsal kaynak planlama ve iş çözümü yazılımlarının nasıl geliştirildiğini, hem de iş süreçlerinin nasıl analiz edilerek bu programlar tarafından yönetildiğini görme ve sistem üzerinde denemeler yaparak konuyu özümseme şansını elde ettiler. Yaz stajı programının bir özelliği de, programa düzenli katılan ve başarı gösteren öğrencilerin, hem Uyumsoft’un ilgili birimlerinde, hem iş ve çözüm ortaklarında, hem de Uyumsoft’un müşterilerinde iş bulma fırsatı yakalıyor olmalarıdır. Uyum Akademi’nin yıllardır başarıyla hayata geçirdiği programı kutluyor ve programın kalitesinin sürekli artırılarak devam etmesini gurur ile takip ediyorum. Uyumsoft yöneticileri başta olmak üzere, programa destek veren ve yürüten ekipleri kutluyorum” dedi.

Etiketler: »
Share
340 Kez Görüntülendi.