logo

Ve Huzurlarınızda ASUS ZenFone C

mh_asus_zen_phone_c

ASUS kompakt ve şık akıllı telefonu ZenFone C’yi (ZC451CG) duyurdu. Cihaz 4,5 inç boyutunda ekranı ve düşük ışık koşullarında gösterdiği performansla 5MP PixelMaster ana kamerası ile öne çıkıyor. Sosyallik ve eğlence denince akla gelen ZenFone akıllı telefon ailesinin yeni üyesi cihaz, 30 saate kadar konuşma süresi sunan ve bekleme modunda telefonun 10 gün boyunca açık kalmasını sağlayan yüksek kapasiteli pili ile ZenFone’un uzun pil ömrü geleneğini daha da ileri bir noktaya taşıyor.

Güçlü 1,2GHz Intel Atom Z2520 işlemcisi sayesinde gün boyu yüksek performans sunan cihaz, akıllı çift SIM (dual-active) özelliğiyle kullanıcıların iş ile kişisel ihtiyaçları arasında sorunsuzca geçiş yapabilmelerini sağlıyor. Hafifliğiyle fark yaratan cihaz, özel ASUS SonicMaster ses teknolojisine de sahip. ASUS SonicMaster teknolojisi, mobil ses deneyimini her şartta mükemmel hale getiren ICEpower  teknolojisi ile donatılmış sezgisel ASUS AudioWizard tarafından kontrol ediliyor.

Intel Clover Trail gücü: Yüksek hızlı işlemci ve ultra tepkisel ekran

Cihazın 1,2GHz Intel Atom Z2520 işlemcisi Quad Thread Hyper-Threading teknolojisine sahip bir güç deposu. Cihazın, gücünü 1GB hızlı RAM’den alan 854 x 480 piksel (FWVGA) ekranı çoklu görevlerde bile ekrana dokunuşlara yalnızca 70 milisaniyede tepki veriyor ve bu sayede kullanıcı asla beklemiyor.

Yüksek kaliteli LED arka aydınlatma teknolojisi ekrandaki her görüntünün parlak, net ve capcanlı renklerle bezeli olmasını sağlıyor. Ekranın 4,5 inç boyutundaki köşegeni, en ince kenarda yalnızca 6,2 mm ulaşan kalınlığıyla birlikte cihazın kompakt ve ergonomik tasarımını tamamlıyor.

PixelMaster kamera

Cihaz, eğlenceli selfie’ler ve gün içinde görülen eşsiz anların kolaylıkla fotoğraflanabilmesi için iki adet dahili kamera ile donatılmış bulunuyor. 5MP’lik ana PixelMaster kamera, f/2.0 lensi ile çarpıcı fotoğraflar yakalayabiliyor.  PixelMaster’ın Düşük Işık modu piksel birleştirme teknolojisini kullanarak geceleri %400’e kadar daha parlak fotoğrafların çekilebilmesine imkân tanıyor. Bu teknoloji sayesinde düşük ışık koşullarının hakim olduğu sahneler için flaş kullanmaya da gerek kalmıyor. Bu özellik, 5MP kameralar için de bir ilk olma özelliğini taşıyor.

Cihazın PixelMaster ana kamerası ayrıca, arka aydınlatmanın zorlayıcı olduğu günbatımı arka planında portre çekmek gibi zorlayıcı fotoğraf koşullarında capcanlı ve eşit pozlanmış fotoğraflar çekilebilmesini sağlayan Ters Işık (HDR) moduna da sahip. HDR modu, kontrastı %400’e varan oranda artırmak için piksel zenginleştirme teknolojisini kullanarak ön plandaki nesnelerin net ve gölgesiz olarak kaydedilebilmesine olanak tanıyor.  Cihazın ZenUI Camera uygulaması kullanıcıların en iyi fotoğrafları ve selfie’leri çekebilmelerini sağlayan güçlü özelliklerle donanmış olarak geliyor. Bu özelliklerin arasında deklanşöre basılmadan görüntüyü yakalayan Zamanı Geri Sarma ve çarpıcı minyatür efektleri yaratan Alan Derinliği yer alıyor.

Pil Gücü 2100Ah

Cihaz ciddi oranda daha fazla kullanım sağlayan yüksek kapasiteli bir pile sahip.  2100mAh hücre, cihaza 29,8 saate kadar 3G konuşma süresi ve 260 saatlik bekleme süresi sağlayabiliyor. Cihaz bekleme halinde 10 gün boyunca açık kalabiliyor.  Bu güçlü lityum-iyon pili çıkarmak da çok kolay.

SonicMaster ses: Yüksek kaliteli mobil ses deneyimi için özel olarak geliştirilen teknoloji

Cihaz olağanüstü mobil ses deneyimi için ASUS’a özel SonicMaster teknolojisinden yararlanıyor.  Cihaz, sade hoparlör tasarımı sayesinde rakip akıllı telefonlara kıyasla %25 oranında daha yüksek voltaj çıkışı sağlıyor. Ürün ile birlikte gelen ICEPower teknolojili ASUS AudioWizard uygulaması kullanıcıların sesleri her ortam ve duruma göre şekillendirebilmelerine olanak tanıyor. Sonuç ise dolgun, güçlü ve dinamik ses çıkışı sayesinde daha yüksek, cızırtısız sesler oluyor.

Cihazın 499 TL’den başlayan fiyatlarla Şubat ayı ortalarında satışa sunulması bekleniyor.

Etiketler: » » » » »
Share
2622 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?