logo

Ve Huzurlarınızda HTC One M9

mh_htc_one_m9

HTC, bugüne kadar geliştirdiği en kişisel, güzel ve güçlü akıllı telefon HTC One M9’u dünyaya tanıttı. Tüm dünyadan büyük övgü toplayan ve pek çok küresel ödül kazanan HTC One ailesinin en son amiral gemisi olan cihaz, yüksek tarz ile performansı birleştiren zarafeti, hem klasik hem de zamanın ötesine geçen yaratıcılığı ile cep telefonunuzdan en yüksek verimi almanıza imkân veriyor.

HTC Yönetim Kurulu Başkanı Cher Wang, HTC’nin cep telefonu sektöründeki beklentilere meydan okuyarak kendine bir isim yaptığını belirterek “HTC One M9 sizi en değerli olduğuna inandığınız şeylerle daha derin bir şekilde bir araya getiriyor. Bunu mümkün kılan pek çok akıllı özelliklerinin yanı sıra, nefes kesen zarafet ve tasarımıyla da hayalinizdeki dünyayı gerçeğe dönüştürmeyi başarıyor. HTC One M9 salt bir telefondan çok daha fazlasını temsil ediyor ve sizin doğal bir parçanız haline geliyor” dedi.

Farklı bir tasarım

Cihaz, ödüllü HTC One M7 ve HTC One M8’in en iyi özelliklerini bir ikonik tasarım içinde bir araya getiriyor. Belirgin metal kenarlar, daha küçük ve kavraması daha kolay olan bir görünüm ile birleşiyor. İşlenmiş, tamamen metal tek parca gövde tasarımı da, bir o kadar özel ve dayanıklı zarif çift tonlu gümüş ve altın yüzey ile vurgulanıyor. Ayna parlaklığındaki altın kenarlar, ince şekilde fırçalanmış gümüş arka panel ile birleşirken parlak ve canlı bir ekranı içine alıyor.

HTC Sense 7: Sizin bir parçanız

Yeni HTC Sense 7 deneyimi her şeyi kullanıcının kontrolüne veriyor. Telefonun kullanıcının kim olduğuna dair bir ifadesi olması gerektiği fikrinden yola çıkan HTC, son derece yüksek kişiselleştirilebilme özelliğiyle öne çıkan HTC Themes ile kullanıcıyı akıllı telefon deneyiminin merkezine yerleştiriyor. Uygulama, renk düzeni ve arka planların görünümü ve verdiği hissi değiştirmek için en sevilen fotoğrafları akıllıca analiz ediyor.

Cihaz, yanınızdan hiç ayrılmayan yol arkadaşı olarak, mobil yaşamı daha da zenginleştirmek için tasarlandı. Sense 7, bulunulan konuma göre, en yararlı uygulamaları sağlamak üzere ana ekranı yeniden şekillendiriyor. Daha da geliştirilen içerik sağlayıcı HTC BlinkFeed uygulaması da ilgi alanları, haberler ve bilgi tavsiyesinde bulunmak için konum bilgisini kullanarak sizi çevreleyen kıymetli şeyleri keşfetmenizi her zamankinden daha kolay hale getiriyor.

20MP’lik  görüntüleme

En iyi kamerayı cebinizde taşıma imkân veren cihaz, parlak, yaratıcı ve eğlenceli fotoğraflar çekmeyi hiç olmadığı kadar kolaylaştırıyor. Cihazın her anı olağanüstü kalitede çekmek üzere tasarlanan kameraları, anıları tekrar tekrar yaşamanıza imkân veriyor. 20 megapiksellik ana kamerası her karmaşık ve canlı detayı vurgularken, çizilmelere karşı koruma sağlayan safir cam objektife de sahip. Gişe hasılatı kıran filmleri aratmayan canlı görüntüler için, kamera filmleri 4K çözünürlükte çekiyor.

Her ışıklandırmada iyi sonuç

Beklenmedik zamanlarda karşımıza çıkan en iyi anları görüntülemek isteyen ve içgüdüleri ile hareket eden fotoğraf meraklılarının vazgeçilmezi olacak cihaz, loş ışıktaki çekimleri güçlü bir UltraPiksel ön kamera ile gerçekleştiriyor. Standart kameralara kıyasla yüzde 300 daha fazla ışık yakalayan dinamik otomatik pozlama ve pikseller her ışıklandırma koşullarında daha net, daha doğal ve dengeli oto portreler sunuyor.

Sanatsal yeteneğinizi maksimuma çıkarın

HTC Akıllı Göz (Eye Experince) yazılımı ile HTC Sense 7 kreatif oto portreler çekmeyi kolaylaştırıyor. Aralarında Şekiller, Prizmatik, Doğa Unsurları ve Bokeh’in de bulunduğu bir dizi yeni düzenleme efekti kendi sanatsal yeteneklerinizi her çekime biraz daha fazla katmanıza imkân verirken, HTC Zoe uygulaması bunları otomatik olarak düzenliyor, seçtiğiniz müziği ekliyor ve her anın birlikte kutlanabilmesini sağlamak için, arkadaşlarınızın da koleksiyona kendi çekimlerini eklemesine imkân veriyor. Nerede saklanırlarsa saklansınlar, yeni HTC One Galeri tüm fotoğraf kütüphanenizde arama yapmayı, telefonda, sosyal medyada ve seçkin bulut platformlarında kayıtlı resimleri görüntülemeyi kolaylaştırıyor. Galeri, tarih, lokasyon, etkinlik, albüm ve hatta Görüntü Eşleştirme özelliği ile seçtiğiniz fotoğraflara göre arama yaparak tüm kütüphanenizi parmaklarınızın ucuna taşıyor.

HTC BoomSound, Dolby Audio ile CD kalitesini geçen ses

Cihaz, HTC BoomSound’un sunduğu gerçeküstü sesi de güvence altına alıyor. HTC’nin artık 5.1 kanallı surround ses simülasyonu ile birleştirilen ikonik çift ön hoparlörleri, kullanıcıyı aksiyona daha da yaklaştırarak çok boyutlu sinematik dinleme imkânı sunuyor.  İster stereo hoparlörlerden dinliyor olun, isterse kulaklıklardan, en seçici müzik severler dahi telefonun CD kalitesinin üzerindeki 24 bit yüksek çözünürlüklü sesi karşısında çok etkilenecek.

Yakındaki telefonlara, harici hoparlörlere ve TV’nize bağlanın

Akıllı telefonlar hızla ev eğlencesinin merkezi haline gelirken HTC Connect de multimedya deneyiminizi telefonunuzun da ötesine taşımanızı kolaylaştırıyor. Ekranı üç parmak ile kaydırdığınızda, aralarında Blackfire Research kablosuz medya teknolojisi ile çalışan Harman Kardon’un da bulunduğu üreticilerden harici hoparlör veya TV’lere bağlanıyor. Çalma listesi özelliği birden çok akıllı telefonun Qualcomm AllPlay ile tek bir hoparlörü paylaşmasına imkân vererek, birçok odadaki çok sayıdaki cihaza en yüksek kalitede sesi aktarıyor. Ağa bağlantılı akıllı telefon ile çalıştırılan TV deneyiminde son nokta için cihaz Peel Smart Remote ile önceden yüklenmiş halde sunuluyor. Sizi sevdiğiniz programlara anında bağlayan uygulama, izleme alışkanlıklarınızı da öğrenerek telefonunuzu bir TV rehberi ve uzaktan kumandaya dönüştürüyor.

Aksesuarlar

Çarpıcı bir görünüm için, cihaz ile birlikte aralarında daha fazla kişiselleşebilen ve daha fazla sayıda renk seçeneği sunan ikinci nesil HTC Dot View’un da bulunduğu çok sayıda aksesuar da sunuluyor. Şeffaf arka kısım cihazın eşsiz metal gövdesini gizlemeden yepyeni kalmasını sağlarken, cihazı küçük bir oyun salonuna dönüştürerek ev ile iş veya okul arasındaki en sıkıntılı yolculuklara dahi eğlence katıyor. En son fotoğraflar, mesajlar ve girişler konusunda uyarıda bulunan yeni Dot View ile kullanıcıların Instagram, Snapchat ve Badoo gibi uygulamalar ile bağı hiç kopmuyor. Suya dayanıklı Aktif Kılıf ve Aktif Mikrofonlu Kulaklık IP68 ise şartlar ne olursa olsun hayatınızı kolaylaştırıyor.

Cihaz, Nisan başı itibariyle Türkiye’de çift tonlu gümüş ve altın, tek tonlu kurşun gri renklerde temin edilebilecek.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share
3147 Kez Görüntülendi.