logo

Viaport Marina Tuzla’ya 2019’da 100 Bin Turist Gelmesi Hedefleniyor


Türkiye’nin turist konusunda son yıllarda yakaladığı ivme artarak devam ediyor. Her geçen yıl daha iyiye giden ülke turizmine bir katkı da Via Properties’den geldi. Viaport Marina ile MK Travel arasında yapılan anlaşmaya göre 100 bin Orta Doğulu turist yıl sonuna kadar Tuzla’da yer alan eğlence parkına gelecek. İstanbul’a gelen turistlerin eğlence, alışveriş ve yeme içme için Tuzla’ya taşınma işlemi İDO gemisiyle sağlanacak.

“Gelecek yılın hedefi 250 bin turist!”

Via Properties, deniz ulaşımının en önemli markası İDO İstanbul’a gelecek 100.000 turistin “Eğlence, Alışveriş ve Yaşam Merkezi” Tuzla Viaport Marina’ya taşınması konusunda anlaşmaya vardı. 28 Mayıs 2019 tarihinde anlaşmanın tanıtım toplantısında konuşan Via Properties Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar “bu sene için planlanan 100 bin turist sadece başlangıç, seneye bu rakamı 250 bin turiste çıkartmayı hedefliyoruz” dedi. Konuşmasında Tuzla’nın son yıllarda yaşadığı dönüşüme vurgu yapan Bayraktar “Tuzla bundan birkaç yıl önce sadece tersanelerle gündeme gelmekteydi. Ancak biz Tuzla’ya yaklaşık 1 milyar TL yatırımla Viaport Marina’yı hayata geçirdikten sonra, Tuzla eğlenceli haberlerin konusu olmaya başladı. Tuzla’ya gelen kişi sayısı da kalitesi de arttı. Bu yaptığımız anlaşma sayesinde de Tuzla artık başka bir boyuta geçecek ve bir kez daha bir üst lige yükselecek. Çünkü artık Tuzla’ya yılda en az 150 bin turist gelecek” dedi.

“Türkiye’de bir ilke imza attığımız için mutluyuz”

İDO Genel Müdürü Hasan Üstündağ, İDO olarak bu önemli anlaşmanın bir parçası olmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Üstündağ “İDO’nun yeni rotası ile Yenikapı iskelemizden hareketle gidilecek Viaport Marina, gemiyle gidilecek ilk alışveriş merkezi olacak. 30 yılı aşkın tecrübemizle, içinde yer aldığımız bu işbirliğiyle Türkiye’de bir ilke imza atmaktan mutluluk duyuyoruz. Böyle kıymetli çalışmalara yenilerinin eklenmesini temenni ediyor, Via Properties grubuna başarılar diliyorum” dedi.

100 Bin Turist Tuzla’ya Önemli Katkılar Sağlayacak

Çalıştığı firmalarla birlikte Orta Doğu’da Türkiye’nin tanıtımını yapıp, yeni turistlerin gelmesi için çalışan MK Taravel Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Kaya, Türkiye turizmine katkı yapmak için çalıştıklarını belirterek, 100 bin turistin özellikle Tuzla’ya çok faydalı olacağını söyledi. Kaya, Viaport Marina gibi bir projeyi hayata geçirdiği için Coşkun Bayraktar’a, projeye destek olan İDO Genel Müdürü Hasan Üstündağ’a teşekkür ederek, daha iyisini yapmak için gece gündüz çalışmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Toplantı, yıl sonuna kadar 100 bin turisti Tuzla’ya taşıyacak olan geminin önünde kurdele kesimiyle son buldu.

Etiketler: » » » » » »
Share
2089 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?