logo

“Vişne Bahçesi”, Gala Gösterimi İle Tiyatroseverlerle Buluştu

Tiyatro Sahnekarlar tarafından hazırlanan Vişne Bahçesi, kadrosu ile 11 Şubat 2022 tarihinde Trump Gösteri Merkezi’nde gala gösterimi ile tiyatroseverlerin karşısına çıktı. Gala gecesine Nebahat Çehre, Nilgün Belgün, İ.B.B.Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Ayşegül İşsever, Çiğdem Tunç, Umut Akyürek, Gül Erda, Levent İnanır, Menderes Samancılar, Mahmut Cevher, Zeynep Kasımlıoğlu, Sinem Güven, Süleyman Yağcı, Haluk Özenç, Okan Karacan, Fulden Akyürek, Nedim Saban, Ayşen İnci, Zeyno Günenç ve eşi Gilles Kanert, Yosi Mizrahi, Atilla Atasoy ve dünyaca ünlü tasarımcımız Şafak Çak gibi pek çok ünlü isim katıldı.

Rus tiyatro yazarı ve modern öykünün en önemli ustalarından olan Anton Çehov’un kaleme aldığı, ilk kez 17 Ocak 1904 tarihinde Moskova Sanat Tiyatrosu’nun Konstantin Stanislavski yönetmenliğinde sahnelenen ve 19. yüzyılın ortalarında beş yıllık Fransa macerasından sonra köklerine dönen aristokrat bir ailenin birbirleriyle yüzleşmesini, ekonomik ve toplumsal dönüşümünü konu alan Vişne Bahçesi oyunu Türkiye’de ilk kez bir özel tiyatro tarafından sahnelendi.

Anton Çehov’un yazdığı, çevirisini Belgi Paksoy, dekor tasarımını Meltem Severcan, Firs kostüm Levon Kordonciyan, kostüm tasarımını Melis Yavuz, koreografisini Gilles Kanert, ışık tasarımını Yüksel Aymaz, yapımcılığını Kerem Gök’ün yaptığı ve Bora Severcan’ın yönettiği “Vişne Bahçesi” oyununda Gülen Karaman, Volkan Severcan, Özdemir Çiftçioğlu, Şebnem Özinal, Sefa Zengin, Emin And, Ümit İlban, Gülçin Gülrek, Yiğit Yapıcı, Bensu Begoviç, Deniz Bice, Murat Değirmenci, Yiğit Özer ve Erhan Yazıcıoğlu rol aldı.

5 Mart 2022 Cumartesi Mall of İstanbul, 13 Mart Pazar Başakşehir Kültür Merkezi, 18 Mart 2022 Cuma Trump Sahne, 26 Mart Cumartesi İzmir Bostanlı Suat Taşer Sahnesi, 27 Mart Pazar İzmir Bostanlı Suat Taşer Sahnesi, 28 Mart 2022 Pazartesi Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde seyircisiyle buluşacak Vişne Bahçesi, iki perdelik gösterisiyle tiyatroseverleri bekliyor.

Beş yıllık Fransa macerasından sonra köklerine dönen, kendilerine miras kalan servetlerini tüketmek dışında bir çabası olmayan, aristokrat bir aile değişen dünya düzeninde ellerinde kalan tek şeye yani vişne bahçesine hapsolmuşlardır. Ne var ki kendilerine kalan tek övüntüleri de borçları sebebiyle, açık artırmada satışa çıkartılacaktır. Zamana uyum sağlayıp, devam etmek için tek bir şart vardır. Şimdiki zamanı yaşamak için, geçmişin bedelini ödeyecekler midir? Yoksa en iyi bildikleri şeyi yapmaya devam mı edeceklerdir?

www.sahnekarlar.com

Künye

Yazar: Anton Çehov

Yönetmen: Bora Severcan

Yardımcı Yönetmen: Göksu Türkdönmez

Çevirmen: Belgi Paksoy

Müzik : Murat Kodallı

Dekor: Meltem Severcan

Firs Kostüm: Levon Kordonciyan

Kostüm: Melis Yavuz

Koreografi: Gilles Kanert

Işık: Yüksel Aymaz

Makyaj: Derya Ergül

Ses Tasarım: Jan Peridar

Afiş Fotoğraf: Noyan Özatik

Halkla İlişkiler: Idecon

Tiyatro Müdürü: Muhsin Kayar

Genel Koordinatör: Yeşim Otmanlı

Yapımcı: Kerem Gök

Etiketler: » »
Share
1805 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?