logo

“Yaşama Değer Katanlar Ödülleri” Sahiplerine Verildi

18. Yaşama Değer Katanlar Ödül Töreni 10 Haziran 2024 tarihinde Sultanahmet Armada Otel’de yapıldı. Prestige Uluslararası İlişkileri Geliştirme Platformu tarafından 18. kez düzenlenen “Yaşama Değer Katanlar Ödül Töreni”nde bilime, sanata, eğitime ve topluma değer katan kişiler ve kurumlar ödüllendirildi.

Türkiye’nin en prestijli ödül törenlerinden biri haline gelen “Yaşama Değer Katanlar Ödülleri” bu sene de çeşitli kategorilerde değerli isimlere takdim edildi. İstanbul Armada Otel’inde düzenlenen ödül gecesine iş, sanat, edebiyat, siyaset ve bilim dünyasından yoğun ilgi oldu. Son 3 yıldır verilmeye başlanan Hassas Ekonomi Ödülleri ise içeriğiyle çok dikkat çekti.

Hassas Ekonomiyi gündeme getiren Esra Alkan “Sanatla, edebiyatla beslenmeyen ekonomi, ürettiği değeri sürdüremiyor. Sistematik değişime ihtiyaç var. Felsefesi olan, edebiyatla sanatla iç içe üreten bir ekonomi modelini hayal ettik ve adına Hassas Ekonomi dedik. Pandemiden beri üzerinde çalıştığım bir çıkış oldu Hassas Ekonomi. Bu farkındalığa sahip şirketlerle önce edebiyatçıları da dahil edip bu fikri açan/geliştiren toplantılar yapacağız. Sonrasında çalışma talep eden şirket için ürettiğiyle pazar arasındaki bağı edebiyat ve sanatla iç içe projelendirerek bedenlendireceğiz. Hassas Ekonomi olarak Prestij’in ödül kategorilerinde yer almamıza çok sevindim. Adeta bütün dünyaya anlatmak istediğim yeni bir model. Heyecanlıyım. Samimiyet temelimizdir” dedi.

Prestige Başkanı Mehmet Gözcü, ödülün sadece bir ödül töreninden öte, bir takdir ve saygı göstergesi olduğunu vurgulayarak “Bu özel gecede, toplumumuza değer katan, ilham veren ve dünyayı daha iyi bir yer haline getiren olağanüstü insanları onurlandırmak için bir araya geldik. Bu ödül, toplumun her kesiminden, özverili çalışmalarıyla fark yaratan, ilham veren ve geleceğe umut aşılayan değerli kişilere veriliyor. Bu yıl ödüle layık görülen her bir kişi, kendi alanında önemli başarılara ve topluma değer katan çalışmalara imza atmıştır. Bilim insanlarından sanatçılara, eğitimcilerden sivil toplum kuruluşu temsilcilerine kadar her alanda, dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için çalışan değerli insanları kutluyorum. Onların özverili çalışmaları, bize umut ve ilham vermektedir. Zorluklar karşısında yılmadan, daima daha iyisini yapmak için çabalayan bu insanların varlığı, geleceğe dair umutlarımızı artırmaktadır. “Yaşama Değer Katanlar Ödül Töreni”ni gittikçe daha geniş kitlelere ulaşıyor. Bundan çok mutluyuz. Gecemizi yaratan yürütme kurulumuza, jüri üyelerimize ve değerli misafirlere teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

18.Yaşama Değer Katanlar Ödül Gecesinde Ödül Alan Kişi ve Kurumlar

Hassas Ekonomi Ödülü

EndlessArt Otel Tülay ve Metin Enderer

İş SANAT Genel Müdürü Zuhal Üreten

Sosyal Sorumluluk Ödülü

Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) Bulgaristan Temsilcisi Cemal Kara

Sanat ve Edebiyat Ödülü

Edebiyat Ödülü: Gazeteci, yazar Zeynep Göğüş

Sanat ve Edebiyat Ödülü: Şair, Oyuncu, Tiyatro Yönetmeni Orhan Alkaya

Sanat ve Edebiyat Ödülü: Türkiye Yazarlar Sendikası Adına Mustafa Köz

Kent Kültürüne ve Turizmine Katkı Ödülü

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Mahir Polat

Yılın Diplomatı Ödülü

Suzan Novoberdaliu

Kosova Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu

Kadın ve Çocuk Hakları Ödülü

Prof. Dr. Feride Acar

Yerel Yönetim Ödülü

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet

Bilim ve Teknoloji Ödülü

Gazeteci, Yazar Orhan Bursalı

Eğitim Ödülü

Eyüboğlu Eğitim Kurumları Başkanı Rüstem Eyüboğlu

Engelli Hakları Ödülü

Robot El Derneği Başkanı Serdar Okumuş

Hayvan Hakları Ödülü

Türkiye Hayvan Haklarını Koruma Derneği Başkanı Birgül Rona

Çevre Bilinci Ödülü

Akbelen direnişçileri adına Necla Işık

Etiketler: »
Share
124 Kez Görüntülendi.